ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Драч Ю.І.
Суддя-доповідач:Капустинський М.М.
ПОСТАНОВА
іменем України
"11" квітня 2017 р. Справа № 296/10869/16-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Капустинського М.М.
суддів: Мацького Є.М.
Шидловського В.Б.,
за участю секретаря судового засідання Гунько Л.В.,
представника апелянта, Позивача та його представника, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "08" лютого 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, 3-ті особи - ДУ "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Житомирській області" , Головне управління Національної поліції в Житомирській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
30 грудня 2016 року позивач звернувся до суду із вказаним позовом до Відповідача, в якому просив:
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо встановлення ОСОБА_3 встановлення основного розміру пенсії 68 % грошового забезпечення (за 26 років вислуги) незаконними;
- Зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (ЄДРПОУ 13559341) встановити ОСОБА_3 основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (за 26 років вислуги) зі збереженням нарахувань до основного розміру пенсії, як потерпілому від наслідків аварії на ЧАЕС третьої категорії, а також інших передбачених чинним законодавством надбавок та виплатити недоплачену пенсію починаючи з 01.09.2016 року;
- Визнати неправомірною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (ЄДРПОУ 13559341) у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_3 (ід. ном. НОМЕР_1) щодо включення в розрахунок, з якого призначається пенсія, грошову допомогу на оздоровлення в сумі 8180 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань в сумі 16500 грн., індексацію в сумі 2513,46 грн., надбавку за виконання особливо важливих завдань в сумі 16592,42 грн., компенсацію за невикористану відпустку в сумі 2003,16 грн., разову премію в сумі 83934,76 грн., одноразову грошову допомогу при звільненні та виплатити недоплачену з 30.04.2016 року пенсію.
07 лютого 2017 року позивач звернувся до суду з заявою про уточнення (зменшення) позовних вимог, просив:
- зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_3, починаючи з 30.04.2016 року, врахувавши в розрахунок, з якого призначається пенсія, грошову допомогу на оздоровлення в сумі 8180 грн., дві матеріальні допомоги для вирішення соціально-побутових питань в сумі 16500 грн., компенсацію за невикористану відпустку в сумі 2003,16 грн. та виплатити недоплачену з 30.04.2016 року пенсію.
Постановою Корольовського районного суду від 08 лютого 2017 року позов задоволено.
Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (ЄДРПОУ 13559341) щодо встановлення ОСОБА_3, (ід. номер НОМЕР_1) основного розміру пенсії 68 % грошового забезпечення (за 26 років вислуги) незаконними.
Визнано неправомірною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (ЄДРПОУ 13559341) у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_3 (ід. ном. НОМЕР_1).
Зобов"язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (ЄДРПОУ 13559341) встановити ОСОБА_3 основний розмір пенсії 70 % грошового забезпечення (за 26 років вислуги) зі збереженням нарахувань до основного розміру пенсії, як потерпілому від наслідків аварії на ЧАЕС 3-ї категорії, а також інших передбачених чинним законодавством надбавок та виплатити недоплачену пенсію починаючи з 01.09.2016 року.
Зобов"язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_3, починаючи з 30.04.2016 року, врахувавши в розрахунок, з якого призначається пенсія, грошову допомогу на оздоровлення в сумі 8180 грн., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань в сумі 16500 грн., індексацію в сумі 2513,46 грн., надбавку за виконання особливо важливих завдань в сумі 16592,42 грн., компенсацію за невикористану відпустку в сумі 2003,16 грн., одноразову грошову допомогу при звільненні та виплатити недоплачену з 30.04.2016 року пенсію.
Не погодившись з прийнятим судовим рішенням, Відповідачем у справі подано до суду апеляційну скаргу в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просили скасувати зазначену постанову та прийняти нову про відмову в задоволенні в повному обсязі.
Вислухавши пояснення учасників судового розгляду справи, перевіривши матеріали справи та дослідивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.
Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги виходив з того, що за результатами проходження позивачем медичного огляду, військово-лікарською комісією ДУ «ТМО МВС України по Житомирській області» було видано свідоцтво про хворобу №58/51 від 25.04.2016 року, за яким ОСОБА_3 не придатний до військової служби в мирний час та обмежено придатний у воєнний час"
Дослідивши свідоцтво про хворобу Позивача на відповідність його вимогам Порядку проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду військовослужбовців та осіб рядового складу в системі МВС України суд дійшов висновку, що воно є належним документом, який підтверджує наявність у позивача хвороби, що зумовлює його непридатність до служби в поліції.
Що стосується уточненої частини позовних вимог позивача стосовно зобовязання Відповідача провести перерахунок пенсії ОСОБА_3, починаючи з 30.04.2016 року, врахувавши в розрахунок, з якого призначається пенсія, грошову допомогу на оздоровлення в сумі 8180 грн., дві матеріальні допомоги для вирішення соціально-побутових питань в сумі 16500 грн., компенсацію за невикористану відпустку в сумі 2003,16 грн. та виплатити недоплачену з 30.04.2016 року пенсію то суд, без їх врахування, задовольнив позовні вимоги зазначені в первинному позові від 30.12.2016 року.
Надаючи правову оцінку правовідносинам сторін та переглядаємому судовому рішенню колегія суддів зазначає наступне.
Позивач з 30 квітня 2016 року перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує довічну щомісячну пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Починаючи з 01.09.2016 року Відповідачем було зменшено розмір основної пенсії Позивача з 70% до 68 % оскільки у свідоцтві про хворобу не міститься інформації про його непридатність до служби в поліції.
Законом України від 09.04.1992 року №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за вказаним Законом №2262 за наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Відповідно до п."а" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу), пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" ст.12): за вислугу 20 років - 50%, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пп.2, 3 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію" - 55% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3% відповідних сум грошового забезпечення.
Як визначено в ч.1 ст.77 Закону України від 2 липня 2015 року №580-VIII "Про Національну поліцію" поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється: 1) у зв'язку із закінченням строку контракту; 2) через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції; 3) за віком - у разі досягнення встановленого для нього цим Законом граничного віку перебування на службі в поліції; 4) у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів; 5) через службову невідповідність; 6) у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України; 7) за власним бажанням; 8) у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу до інших міністерств і відомств (організацій); 9) у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі; 10) у разі набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, або кримінального правопорушення; 11) у зв'язку з набуттям громадянства або підданства іншої держави.
Стаття 77 Закону України "Про національну поліцію" встановлює вичерпний перелік підстав звільнення особи, яка служить в органах Національної поліції України. При цьому, однією із вказаних підстав для звільнення є хвороба особи, яка підтверджується висновком медичної комісії про її непридатність до служби в поліції.
Відповідно до п.1.2 Положення про діяльність військово-лікарської комісії в системі МВС України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України №85 від 06.02.2001 р., військово-лікарська комісія - це спеціальні органи в складі лікарів-спеціалістів, які створюються в системі Міністерства внутрішніх справ з метою проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду кандидатів на службу, осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ і членів їх сімей, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України осіб цивільної молоді, які бажають вступити до навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони України, курсантів і слухачів навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, колишніх осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ і колишніх військовослужбовців.
Пунктом 1.1 Порядку проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду військовослужбовців та осіб рядового складу в системі МВС України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України №85 від 06.02.2001 р., визначено, що медичний огляд проводиться згідно з пунктом 1.2 Положення про діяльність військово-лікарської комісії в системі МВС України з метою визначення: придатності кандидатів за станом здоров'я, фізичним розвитком, а для окремих видів службової діяльності за індивідуальними психофізіологічними особливостями до служби в органах внутрішніх справ на посадах рядового й начальницького складу, з урахуванням вимог пункту 1.43 цього Порядку.
За пунктом 1.63 вказаного Порядку ВЛК свої постанови виносять на час фактичного огляду даної особи. Щодо колишніх осіб рядового й начальницького складу ОВС, військовослужбовців, які не проходили медичного огляду у ВЛК при звільненні зі служби, постанови виносяться на час фактичного звільнення з ОВС на підставі медичних документів. За результатами медичного огляду ВЛК виносять такі постанови:
1.63.1. Щодо кандидатів на службу в органи внутрішніх справ: придатний до служби чи не придатний до служби на певній посаді.
1.63.2. ВЛК забороняється виносити постанови про придатність до служби в органах внутрішніх справ кандидатів на службу без вказівки виду службової діяльності або посади, на яку вони призначаються, за винятком випадків, коли в них виявлені захворювання, які перешкоджають службі на будь-якій посаді в органах внутрішніх справ (згідно з графами Розкладу хвороб). У цих випадках ВЛК виносить постанову: не придатний до служби в органах внутрішніх справ або не придатний до служби в органах внутрішніх справ до виліковування (за наявності гострого захворювання).
1.63.5. Щодо осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ:
- "Придатний до військової служби";
- "Придатний до військової служби. Не придатний на посаду"
- "Обмежено придатний до військової служби";
- "Потребує звільнення від виконання службових обов'язків (занять), відпустки за станом здоров'я " з вказівкою строку звільнення, відпустки.
- "Не придатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час";
- "Не придатний до військової служби зі зняттям з військового обліку".
Згідно з п.1.117 Порядку проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду військовослужбовців та осіб рядового складу в системі МВС України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України №85 від 06.02.2001 свідоцтво про хворобу складається: у мирний час - на осіб рядового й начальницького складу, визнаних не придатними до військової служби зі зняттям з військового обліку, не придатними для військової служби в мирний час, з обмежено придатними у воєнний час, обмежено придатними до військової служби, на курсантів та слухачів навчальних закладів МВС, визнаних не придатними до подальшого навчання за станом здоров'я.
За результатами проходження позивачем медичного огляду, військово-лікарською комісією ДУ «ТМО МВС України по Житомирській області» було видано свідоцтво про хворобу №58/51 від 25.04.2016 року, за яким ОСОБА_3 не придатний до військової служби в мирний час та обмежено придатний у воєнний час".
Виходячи з вищенаведеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що свідоцтво про хворобу Позивача відповідає вимогам Порядку проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду військовослужбовців та осіб рядового складу в системі МВС України, та правомірно вважав свідоцтво належним документом, що підтверджує наявність у позивача хвороби та зумовлює його непридатність до служби в поліції.
Що стосується позовних вимог щодо зобовязання Відповідача провести перерахунок пенсії, починаючи з 30.04.2016 року, з врахуванням зазначених позивачем складових, які на думку позивача повинні були бути враховані в розрахунок, з якого призначалася пенсія, то колегія суддів зазначає наступне.
У відповідності до частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII від 09.04.1992 року (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови КМУ "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 року пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Частиною першою статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-ХІІ від 20.12.1991 року встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 року упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).
Грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до постанови №1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення, зокрема: винагорода за тривалість безперервної військової служби, одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби, винагорода за бойове чергування (бойову службу), матеріальна допомога на початкове обзаведення.
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ (щомісячних та одноразових, додаток №26 до постанови №1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення, зокрема: доплата за особливі умови служби, доплата за службу в нічний час.
Разові премії не входять до додаткових видів грошового забезпечення.
Законом №2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (ч.1 ст.10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260, далі - Інструкція) Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови №1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, надбавка за виконання особливо важливих завдань, компенсація за невикористану відпустку з яких сплачено страхові внески, відносяться до складу грошового забезпечення з розміру якого обчислюється пенсія.
Дана правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 10.03.2015 року у справі № 21-70а15.
У відповідності до ст.244-2 КАС України висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Враховуючи, що відповідно до наданих довідок (а.с.16-19) позивачу надано матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, матеріальну допомогу на оздоровлення, надбавку за виконання особливо важливих завдань, компенсацію за невикористану відпустку з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що відмова відповідача у проведенні перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу з врахуванням вищевказаних виплат - є неправомірною, і в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.
Щодо інших складових , як "індексація в сумі 2513,46 грн." та "одноразова грошова допомога при звільненні" то останні підлягають виключенню з судового рішення, оскільки в уточнених позовних вимогах, питання, що до їх включення для розрахунку пенсії, позивачем не заявлялось. До того ж, з сум одноразової грошової допомоги при звільненні, відповідно до норм діючого законодавства, не сплачується единий внесок.
Складова "разова премія в сумі 83934,76 грн.", за клопотанням позивача виключена судом з його вимог.
Щодо дати проведення перерахунку, то за правилами ст.3 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв"язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону, тобто Позивач на думку суду обґрунтовано просить в позовних вимогах провести перерахунок та виплатити недоплачену пенсію саме з 30.04.2016 року.
Відповідно до п.1 ст.201 КАС України підставами для зміни постанови або ухвали суду першої інстанції є правильне по суті вирішення справи чи питання, але із помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права.
За вказаних обставин постанова суду першої інстанції підлягає зміні через виключення з 5-го абзацу постанови словосполучень: "індексацію в сумі 2513,46 грн." та "одноразову грошову допомогу при звільненні".
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області залишити без задоволення, постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "08" лютого 2017 р. змінити, виключивши з 5-го абзацу постанови словосполучення: "індексацію в сумі 2513,46 грн." та "одноразову грошову допомогу при звільненні".
В решті постанову залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя М.М. Капустинський
судді: Є.М. Мацький
В.Б. Шидловський
Повний текст cудового рішення виготовлено "13" квітня 2017 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,10008
3- відповідачу/відповідачам: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області вул.Ольжича, 7,м.Житомир,10003
4,5-третій особі: ДУ "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Житомирській області" - вул.Петровського,2,м.Житомир,10014,
Головне управління Національної поліції в Житомирській області - вул.Старий Бульвар,5/37,м.Житомир,10008
6- представнику позивача ОСОБА_4, АДРЕСА_2,
,