ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2017 року 15 год. 47 хв.Справа № 808/337/17 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОТОС ТРЕЙД"
до Головного управління ДФС у Запорізькій області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛОТОС ТРЕЙД" (надалі - позивач або ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД") звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі - відповідач або ГУ ДФС у Запорізькій області) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень: №0001471304 від 01.12.2016, яким позивачу збільшено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 510 грн. 00 коп.; №0001461304 від 01.12.2016, яким позивачу збільшено грошове зобов'язання з військового збору на суму 771 грн. 20 коп.; №0001481304 від 01.12.2016, яким позивачу збільшено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 8834 грн. 78 коп.; Рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску №0001501304 від 01.12.2016, яким донараховано 7393 грн. 36 коп. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та застосовано штрафну санкцію у сумі 3696 грн. 68 коп.
У позові позивачем зазначено (т.1, а.с.4-10), що в період з 19.09.2016 по 17.10.2016 ГУ ДФС у Запорізькій області проведено планову документальну виїзну перевірку ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 30.06.2016 за результатами якої складено Акт №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016. Перевіркою встановлено наступні порушення: пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.1.1 п.164.1, пп.164.2.1 п.164.2 ст.164, пп.168.1.1, пп.168.1.2 п.168.1, пп.168.4.4 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу України: підприємством не утримано та не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб з суми виплаченого доходу фізичним особам у вигляді заробітної плати за період з 01.11.2015 по 30.06.2016, а саме: заниження податку з доходів фізичних осіб на суму 4565 грн. 44 коп.; порушення пп.1.3, 1.4 п.16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України, яким встановлено не нарахування та несплата військового збору у сумі 401 грн. 00 коп.; порушення п.1 ч.2 ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування": не нарахування єдиного внеску в сумі 7393 грн. 36 коп. На підставі висновків вищевказаного Акту перевірки 01.12.2016 ГУ ДФС у Запорізькій області прийнято податкові повідомлення-рішення: №0001461304 (форма "Д"), яким визначено грошове зобов'язання з військового збору у сумі 401 грн. 00 коп., з яких: 261 грн. 44 коп. - штрафні санкції; 108 грн. 76 коп. - пеня; №0001471304 (форма "ПС"), яким нараховано штрафні санкції у розмірі 510 грн. 00 коп.; №0001481304 (форма "Д"), яким визначено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 4565 грн. 44 коп., з яких: 3031 грн. 04 коп. - штрафні санкції; 1238 грн. 30 коп. - пеня. Також 01.12.2016 прийнято Рішення №0001501304 про застосування штрафних санкцій за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до якого позивачу донараховано 7393 грн. 36 коп. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та застосовано штрафні санкції у розмірі 3696 грн. 68 коп. Позивач здійснив оскарження вище перерахованих податкових повідомлень-рішень в адміністративному порядку. Остаточне рішення ДФС України про результати розгляду скарги прийнято 26.12.2016 за вих.№27915/6/99-99-11-02-01-15, яке отримано підприємством 04.01.2017. Окрім того, Рішенням ДФС України від 13.01.2017 №454/6/99-99-11-02-02-25 рішення від 01.12.2016 №0001501304 про застосування штрафних санкцій за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування залишено без змін, а скаргу ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" - без задоволення (позивач отримав лист 17.01.2017). Відповідно до положень розділу IV Податкового кодексу України, фізичні особи, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, є платниками податку на доходи фізичних осіб. Об'єктом оподаткування виступає загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту). Позивач, як податковий агент, нараховував оподатковуваний дохід на користь платника податку, а також утримував податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, передбачену законодавством. Первинна документація підприємства свідчить про систематичне виконання вказаного обов'язку без жодний порушень. Окрім того, пп.168.1.2 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України встановлено, що податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. На сторінці 59 Акту від 07.11.2016 №102/08-01-14-01-12/34789812 вказано: "… отримано інформацію в частині виплати заробітної плати у "конверті"; опитано та отримано письмові пояснення від громадян, які працювали на підприємстві". Далі по тексту: "… згідно пояснень встановлено, що за період роботи на підприємстві неофіційно виплачено дохід у розмірі". Всупереч приписам п.5 розділу 2 "Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків", затвердженого наказом Міністерства фінансів України №727 від 20.08.2015, податковий орган не навів систематизований опис виявлених порушень з обґрунтуванням висновків первинними документами, які б підтверджували такі порушення, обмежившись лише поясненнями осіб, які ймовірно з особистих мотивів мали неприязні стосунки з працедавцем та вирішили скористатись можливістю подання подібного роду пояснень з метою скомпрометувати підприємство роботодавця. TOB "ЛОТОС ТРЕЙД" мало трудові відносини з чотирма особами: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, сплачувало їм заробітну плату та здійснювало всі відрахування в бюджет обов'язкових податків та зборів, що і відображено у податковій звітності, та яких звільнено за ініціативою роботодавця. Крім заяв від таких осіб, інших документальних доказів щодо виплати заробітної плати "в конверті" без оподаткування податкова не виявила, а отже висновки податкового органу ґрунтуються на припущеннях. Зазначене підтверджено, зокрема: наказами по ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" про прийняття на роботу зазначених громадян та їх звільнення, розрахунковими відомостями, платіжними відомостями, табелями обліку робочого часу, податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, тощо. Ніяких додаткових виплат "в конверті" ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 не сплачувалося. Відхилення, вказані на сторінці 60 Акту перевірки (таблиця 1) розраховано виключно на поясненнях осіб, та в подальшому саме з цього необгрунтованого розрахунку податковий орган здійснює нарахування податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного соціального внеску. Вказані особи були звільненні після подачі заяв про звільнення за згодою сторін. Такому припиненню трудових відносин передувало виявлення недостачі товару за місцем роботи ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, що спричинило підозри у здійсненні крадіжок співробітниками, у зв'язку з чим направлена відповідна заява (вх.№1145 від 08.08.2016) до Заводського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУ Національної поліції в Запорізькій області (кримінальне провадження №12016080030002986 від 09.08.2016). Майже одразу після вказаних подій, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 покинули робочі місця не пояснюючи причин та вже в подальшому подали заяви про звільнення. Посилання ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 на виплату коштів з призначенням платежу "поповнення рахунку" пояснюємо наступним: позивачу не відомі реквізити банківських карт співробітників, виплата заробітної плати здійснюється за ідентифікаційним кодом фізичної особи з призначенням платежу "Заробітна плата ТОВ ЛОТОС ТРЕЙД"; ким саме здійснювалось будь-яке інше поповнення банківських карт вказаних осіб позивачу не відомо, оскільки вказані перекази можуть проводити будь-які фізичні чи юридичні особи.
Представник позивача на задоволенні позовних вимог наполягав, просив позов задовольнити.
Відповідачем надано письмові заперечення (т.2, а.с.17-18), в яких зазначено, що під час проведення перевірки отримано інформацію в частині виплати ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" заробітної плати "у конверті". З метою перевірки вказаної інформації, Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області опитано та отримано письмові пояснення від громадян, які працювали на підприємстві та отримували заробітну плату "у конвертах", а саме: 1) згідно пояснень ОСОБА_6, вона працювала на ТОВ "Лотос Трейд" з 27.10.2015 по 26.09.2016, заробітна плата (офіційна та неофіційна) виплачувалась на карту "Приват Банк". Згідно інформаційної системи "Приват 24" офіційна заробітна плата надходила з призначенням платежу "Заробітна плата ТОВ Лотос Трейд", неофіційна - з призначенням "поповнення рахунку". Також, згідно пояснень зазначеної громадянки встановлено, що за період роботи на підприємстві неофіційно виплачено дохід в сумі 18105 грн. 81 коп. (у листопаді 2015 року - 1487 грн. 85 коп.; у грудні 2015 року - 3953 грн. 83 коп.; у січні 2016 року - 1957 грн. 57 коп.; у лютому 2016 року - 2408 грн. 18 коп.; у березні 2016 року - 1991 грн. 41 коп.; у квітні 2016 року - 1991 грн. 41 коп.; у травні 2016 року - 2143 грн. 61 коп.; у червні 2016 року - 2171 грн. 95 коп.); 2) згідно пояснень ОСОБА_4, вона працювала на ТОВ "Лотос Трейд" з 27.10.2015 по 26.09.2016, заробітна плата (офіційна та неофіційна) виплачувалась на карту "Приват Банк". Згідно інформаційної системи "Приват 24" офіційна заробітна плата надходила з призначенням платежу "Заробітна плата ТОВ Лотос Трейд", неофіційна - з призначенням "поповнення рахунку". Також, згідно пояснень зазначеної громадянки встановлено, що за період роботи на підприємстві неофіційно виплачено дохід в сумі 4677 грн. 52 коп. (у листопаді 2015 року - 775 грн. 43 коп.; у грудні 2015 року - 2000 грн. 63 коп.; у лютому 2016 року - 229 грн. 14 коп.; у квітні 2016 року - 597 грн. 17 коп.; у травні 2016 року - 256 грн. 48 коп.; у червні 2016 року - 818 грн. 67 коп.); 3) згідно пояснень ОСОБА_5, вона працювала на ТОВ "Лотос Трейд" з 24.05.2016 по 26.09.2016, заробітна плата (офіційна та неофіційна) виплачувалась на карту "Приват Банк". Згідно інформаційної системи "Приват 24" офіційна заробітна плата надходила з призначенням платежу "Заробітна плата ТОВ Лотос Трейд", неофіційна - з призначенням "поповнення рахунку". Також, згідно пояснень зазначеної громадянки встановлено, що за період роботи на підприємстві неофіційно виплачено дохід в сумі 113 грн. 19 коп. (у червні 2016 року - 113 грн. 19 коп.); 4) згідно пояснень ОСОБА_3, вона працювала на ТОВ "Лотос Трейд" з 07.09.2015 по 26.09.2016, заробітна плата (офіційна та неофіційна) виплачувалась на карту "Приват Банк". Згідно інформаційної системи "Приват 24" офіційна заробітна плата надходила з призначенням платежу "Заробітна плата ТОВ Лотос Трейд", неофіційна - з призначенням "поповнення рахунку". Також, згідно пояснень зазначеної громадянки встановлено, що за період роботи на підприємстві неофіційно виплачено дохід в сумі 3836 грн. 64 коп. (у січні 2016 року - 1054 грн. 90 коп.; у лютому 2016 року - 86 грн. 40 коп.; у березні 2016 року - 783 грн. 24 коп.; у квітні 2016 року - 982 грн. 47 коп.; у травні 2016 року - 540 грн. 69 коп.; у червні 2016 року - 388 грн. 94 коп. Враховуючи вищезазначене, ТОВ "Лотос Трейд" не виконано функції податкового агента в частині нарахування, утримання та перерахування податку до бюджету чим порушено пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.1.1 п.164.1, пп.164.2.1 п.164.2 ст.164, пп.168.1.1, пп.168.1.2 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України. Отже позивачем не утримано та не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб з суми виплаченого доходу фізичним особам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 у вигляді заробітної плати за період з 01.11.2015 по 30.06.2016 за ставкою, передбаченою п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України. Встановлено порушення пп.14.1.180 п.14.1 ст.14, п.51.1 ст.51, п.176.2 "а" ст.176 Податкового кодексу України, п.1.2, п.3.2, п.3.3, п.3.4, п.3.5 "Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку", затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020, та Наказу Міндоходів України від 21.01.2014 №49 "Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ)", а саме: у Податковому розрахунку за формою 1-ДФ за 4 квартал 2015 року, 1-2 квартали 2016 року, невірно відображені суми нарахованого та виплаченого доходу фізичним особам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 за ознакою доходу 101. Перевіркою правильності нарахування єдиного внеску на суми заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок громадянам, від яких надійшло колективне звернення, встановлено порушення п.1 ч.2 ст.6 Закону України №2464-VI від 08.07.2010 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а саме: відповідно до наданих пояснень ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, у звітах про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ТОВ "Лотос Трейд" занижено базу нарахування єдиного внеску за період з 01.11.2015 по 30.06.2016 на загальну суму 26733 грн. 16 коп. та не нараховано єдиний внесок в сумі 7393 грн. 36 коп. Перевіркою правильності нарахування утримання та сплати військового збору особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), згідно наданих пояснень встановлено не нарахування та не сплату військового збору за період 01.11.2015-30.06.2016 ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 на суму виплаченої заробітної плати у розмірі 26733 грн. 16 коп. (1,5 відсотка від об'єкта оподаткування) у сумі 401 грн. 00 коп. З урахуванням вищезазначеного, відповідач вважає, що висновки викладені в Акті документальної планової виїзної перевірки №102/08-01-14-01/34789812 від 07.11.2016 ТОВ "Лотос Трейд" є правомірними та відповідають вимогам чинного законодавства.
Представник відповідача заперечував проти адміністративного позову, просив у задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення представника позивача, заперечення представника відповідача, розглянувши матеріали справи суд з'ясував наступне.
ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" зареєстровано як юридичну особу за адресою: 69083, м.Запоріжжя, вул.Музична, буд.2. Позивач має ідентифікаційний код 34789812 (т.1, а.с.205).
За результатами проведеної ГУ ДФС у Запорізькій області документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 30.06.2016 складено Акт №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016 (т.1, а.с.11-50).
У висновках Акту перевірки №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016 відповідачем зазначено: "… Перевіркою ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" встановлено порушення: … 3) пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.1.1 п.164.1, пп.164.2.1 п.164.2 ст.164, пп.168.1.1, пп.168.1.2 п.168.1, пп.168.4.4 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу України … а саме: підприємством не утримано та не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб з суми виплаченого доходу фізичним особам у вигляді заробітної плати за період з 01.11.2015 по 30.06.2016 а саме: заниження податку з доходів фізичних осіб на суму 4565 грн. 44 коп.: - пп.14.1.180 п.14.1 ст.14, п.51.1 ст.51, п.176.2 "а" ст.176 Податкового кодексу України …, п.1.2, п.3.2, п.3.3, п.3.4, п.3.5 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020, та Наказу Міндоходів України від 21.01.2014 №49 "Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ)", а саме: у податковому розрахунку за формою 1-ДФ за 4 квартал 2015р., 1-2 квартали 2016р., невірно відображені суми нарахованого та виплаченого доходу фізичним особам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за ознакою доходу 101; - порушення пп.1.3, 1.4 п.16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України … встановлено не нарахування та несплата військового збору у сумі 401 грн. 00 коп.; - порушення п.1 ч.2 ст.6 ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" …, а саме: не нарахування єдиного внеску в сумі 7393 грн. 36 коп. …" (т.1, а.с.49-50).
За результатом розгляду Акту перевірки №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016 відповідачем стосовно ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" 01.12.2016 прийняті:
1)податкове повідомлення-рішення №0001471304, яким збільшено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 510 грн. 00 коп., у тому числі: 510 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції (т.1, а.с.53).
2)податкове повідомлення-рішення №0001461304, яким збільшено грошове зобов'язання з військового збору на суму 771 грн. 20 коп., у тому числі: 401 грн. 00 коп. - за податковими зобов'язаннями; 261 грн. 44 коп. - за штрафними ( фінансовими) санкціями; 107 грн. 76 коп. - пеня (т.1, а.с.52).
3)податкове повідомлення-рішення №0001481304, яким збільшено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 8834 грн.78 коп., у тому числі: 4565 грн. 44 коп. - за податковими зобов'язаннями; 3031 грн. 04 коп. - за штрафними (фінансовими) санкціями; 1238 грн. 30 коп. - пеня (т.1, а.с.51).
4)Рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску №0001501304, яким донараховано 7393 грн. 36 коп. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та застосовано штрафну санкцію у сумі 3696 грн. 68 коп. (т.1, а.с.54).
Судом досліджено Розрахунки податкових зобов'язань та штрафних (фінансових) санкцій до Акту перевірки №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016 (т.1, а.с.51-54-звороти).
В Акті перевірки №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016 зазначено наступне: "… 3.6.1.1 Укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками: Перевіркою питань використання у діяльності праці найманих осіб порушень не встановлено. Перевіркою питань укладення з найманими працівниками трудових договорів встановлено, що наймані працівники працевлаштовані відповідно до чинного законодавства … Перевіркою нарахування і виплати доходів найманим працівникам за виконані роботи встановлено, що виплати здійснювались за фактично відпрацьований час, на підставі штатного розкладу. Перевіркою своєчасності виплати найманим працівникам доходів порушень не встановлено. Перевіркою наявності заборгованості по виплаті заробітної плати найманим працівникам порушень не встановлено. Під час проведення перевірки отримано інформацію в частині виплати ТОВ "Лотос Трейд" заробітної плати "у конверті". З метою перевірки вказаної інформації, Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області опитано та отримано письмові пояснення від громадян, які працювали на підприємстві та отримували заробітну плату "у конвертах", а саме: 1) Згідно пояснень ОСОБА_6, вона працювала на ТОВ "Лотос Трейд" з 27.10.2015 по 26.09.2016. Заробітна плата (офіційна та неофіційна) виплачувалась на карту "Приват Банк". Згідно інформаційної системи "Приват 24" офіційна заробітна плата надходила з призначенням платежу "Заробітна плата ТОВ Лотос Трейд", неофіційна - з призначенням "поповнення рахунку". Також, згідно пояснень зазначеної громадянки встановлено, що за період роботи на підприємстві неофіційно виплачено дохід в сумі 18105,81 грн. (у листопаді 2015р. - 1487,85 грн.; у грудні 2015р. - 3953,83 грн.; у січні 2016р. - 1957,57 грн.; у лютому 2016р. - 2408,18 грн.; у березні 2016р. - 1991,41 грн.; у квітні 2016р. - 1991,41 грн.; у травні 2016р. - 2143,61 грн.; у червні 2016р. - 2171,95 грн.). 2) Згідно пояснень ОСОБА_4, вона працювала на ТОВ "Лотос Трейд" з 27.10.2015 по 26.09.2016. Заробітна плата (офіційна та неофіційна) виплачувалась на карту "Приват Банк". Згідно інформаційної системи "Приват 24" офіційна заробітна плата надходила з призначенням платежу "Заробітна плата ТОВ Лотос Трейд", неофіційна - з призначенням "поповнення рахунку". Також, згідно пояснень зазначеної громадянки встановлено, що за період роботи на підприємстві неофіційно виплачено дохід в сумі 4677,52 грн. (у листопаді 2015р. - 775,43 грн.; у грудні 2015р. - 2000,63 грн.; у лютому 2016р. - 229,14 грн.; у квітні 2016р. - 597,17 грн.; у травні 2016р. - 256,48 грн.; у червні 2016р. - 818,67 грн.). 3) Згідно пояснень ОСОБА_5, вона працювала на ТОВ "Лотос Трейд" з 24.05.2016 по 26.09.2016. Заробітна плата (офіційна та неофіційна) виплачувалась на карту "Приват Банк". Згідно інформаційної системи "Приват 24" офіційна заробітна плата надходила з призначенням платежу "Заробітна плата ТОВ Лотос Трейд", неофіційна - з призначенням "поповнення рахунку". Також, згідно пояснень зазначеної громадянки встановлено, що за період роботи на підприємстві неофіційно виплачено дохід в сумі 113,19 грн. (у червні 2016р. - 113,19 грн.). 4) Згідно пояснень ОСОБА_3, вона працювала на ТОВ "Лотос Трейд" з 07.09.2015 по 26.09.2016. Заробітна плата (офіційна та неофіційна) виплачувалась на карту "Приват Банк". Згідно інформаційної системи "Приват 24" офіційна заробітна плата надходила з призначенням платежу "Заробітна плата ТОВ Лотос Трейд", неофіційна - з призначенням "поповнення рахунку". Також, згідно пояснень зазначеної громадянки встановлено, що за період роботи на підприємстві неофіційно виплачено дохід в сумі 3836,64 грн. (у січні 2016р. - 1054,90 грн.; у лютому 2016р. - 86,40 грн.; у березні 2016р. - 783,24 грн.; у квітні 2016р. - 982,47 грн.; у травні 2016р. - 540,69 грн.; у червні 2016р. - 388,94 грн. … Враховуючи вищезазначене, ТОВ "Лотос Трейд" не виконано функції податкового агента в частині нарахування, утримання та перерахування податку до бюджету. Таким чином, підприємством порушено пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.1.1 п.164.1, пп.164.2.1 ст.164, пп.168.1.1, пп.168.1.2 п.168.1 Податкового кодексу України …, а саме: підприємством не утримано та не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб з суми виплаченого доходу фізичним особам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вигляді заробітної плати за період з 01.11.2015 по 30.06.2016 за ставкою, передбаченою п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України …, що призвело до заниження податку з доходів фізичних осіб у сумі 4565,43 грн. … Перевіркою звітності за формою 1-ДФ наданих за перевіряємий період та наданих пояснень гр. ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 встановлено розбіжність, щодо відображення отриманих (нарахованих) доходів у вигляді заробітної плати … Встановлено порушення пп.14.1.180 ст.14, п.51.1 ст.51, п.176.2 "а" ст.176 Податкового кодексу України …, п.1.2, п.3.2, п.3.3, п.3.4, п.3.5 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020, та Наказу Міндоходів України від 21.01.2014 №49 "Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ)", а саме: у податковому розрахунку за формою 1-ДФ за 4 квартал 2015р., 1-2 квартали 2016р., невірно відображені суми нарахованого та виплаченого доходу фізичним особам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за ознакою доходу 101 … Перевіркою повноти відображення у звітності сум нарахованої заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок громадянам, від яких надійшло колективне звернення, встановлено порушення п.1 ч.2 ст.6 ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" …, а саме: відповідно до наданих пояснень гр.ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, у звітах про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ТОВ "Лотос Трейд" занижено базу нарахування єдиного внеску за період з 01.11.2015 по 30.06.2016 на загальну суму 26733,16 грн. та не нараховано єдиний внесок в сумі 7393,36 грн. … Перевіркою правильності нарахування утримання та сплати військового збору які працюють на умовах трудового договору (контракту) згідно наданих пояснень встановлено не нарахування та не сплата військового збору за період 01.11.2015 - 30.06.2016 гр.ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на суму виплаченої заробітної плати у розмірі 26733,16 грн. (1,5 відсотка від об'єкта оподаткування) у сумі 401,00 грн. … Таким чином встановлено порушення пп.1.3, 1.4 п.16 прим.1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України …" (т.1, а.с.39-44).
Відповідачем надано до суду: письмові пояснення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 на адресу начальника Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області з приводу отримання офіційної та неофіційної заробітної плати під час роботи на ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" (т.2, а.с.168-174); колективне звернення на адресу начальника ГУ ДФС у Запорізькій області стосовно порушень податкового законодавства керівництвом ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" (т.2, а.с.176).
Відповідачем не надано до суду доказів достовірності відомостей, викладених громадянами ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 у письмових поясненнях з приводу отримання офіційної та неофіційної заробітної плати під час роботи на ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД".
Судом досліджені Відомості розподілення заробітної плати за відповідні періоди, з відмітками ПАТ "Комерційний банк "ПриватБанк" про оброблення платежу (т.1, а.с.55-169).
Також, судом досліджені Розрахункові відомості за листопад 2015 року - вересень 2016 року, в яких зазначено як і з яких складових здійснено нарахування заробітної плати працівникам позивача, у тому числі і ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 (т.1, а.с.170-180).
Позивачем надані до суду Табелі обліку використання робочого часу (Типова форма №П-5) стосовно відпрацьованого часу кожним працівником ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" за періоди, оподаткування яких становить предмет спору (т.1, а.с.181-191).
Судом досліджені надані позивачем ОСОБА_7 розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (Форма №1-ДФ) за періоди, оподаткування яких становить предмет спору (т.1, а.с.192-202).
Також, судом досліджено Звітність (Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів) за періоди, оподаткування яких становить предмет спору (т.2, а.с.32-134).
Крім того, судом досліджені документи стосовно трудової діяльності ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 у позивача (т.1, а.с.226-233).
За наведеними документами ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 перебували у трудових відносинах з позивачем. За цей період позивачем нарахована вказаним особам заробітна плата.
За індивідуальним податковим номером ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 підтверджується здійснення позивачем утримання податку з доходів фізичних осіб та нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування щодо цих осіб.
Досліджені вище документи не підтверджують розбіжність між отриманими ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 доходами та відомостями нарахування заробітної плати ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД", про що зазначено в Акті перевірки №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016.
Представник відповідача у судовому засіданні повідомив, що головним і єдиним джерелом інформації для встановлення "не офіційного" доходу ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та не виконання ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" своїх зобов'язань податкового агента є пояснення цих осіб.
Відповідачем під час перевірки не з'ясовано механізм отримання ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 різниці коштів між зазначеними у платіжних документах ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" та вказаними у поясненнях заявників - у ПАТ "Комерційний банк "ПриватБанк" не витребувана інформація з яких саме розрахункових рахунків (або терміналів самообслуговування) на банківські картки ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 нараховувались кошти з призначенням платежу "поповнення рахунку"; не встановлена належність цих перерахованих коштів саме ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" (а не іншому суб'єкту господарюванню або фізичній особі).
Відповідно до п.16.1 ст.16 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" до документів на переказ відносяться розрахункові документи, документи на переказ готівки, міжбанківські розрахункові документи, клірингові вимоги та інші документи, що використовуються в платіжних системах для ініціювання переказу.
У п.17.2 ст.17 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" зазначено, що документ на переказ може бути паперовим або електронним. Вимоги до засобів формування і обробки документів на переказ визначаються Національним банком України.
Жодних документів про переказ позивачем "не офіційного" доходу ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 чи то "поповнення рахунку" ГУ ДФС у Запорізькій області до суду не надало.
Як зазначили у судовому засіданні представники сторін, кримінального провадження за вказаним фактом - не порушено.
Судом з'ясовано і сторонами не заперечується, що директора, бухгалтера ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 (Порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи) Кодексу України про адміністративні правопорушення - не притягнуто.
Позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з вище викладеного та через наступне.
1.Як зазначено у пп.163.1.1 п.163.1 ст.163 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Згідно з п.164.1 ст.164 Податкового кодексу України базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. У разі використання права на податкову знижку базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу з урахуванням пункту 164.6 цієї статті на суми податкової знижки такого звітного року. Базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської або незалежної професійної діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до пункту 177.2 статті 177 та пункту 178.3 статті 178 цього Кодексу.
Відповідно до пп.164.1.1 п.164.1 ст.164 Податкового кодексу України загальний оподатковуваний дохід складається з доходів, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), доходів, які оподатковуються у складі загального річного оподатковуваного доходу, та доходів, які оподатковуються за іншими правилами, визначеними цим Кодексом.
У пп.164.2.1 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України зазначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються: доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).
Згідно з пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Відповідно до пп.168.1.2 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Як зазначено у пп.168.4.4 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу України, юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів за місцезнаходженням відокремлених підрозділів. Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів в установленому Бюджетним кодексом України порядку розподіляють зазначені кошти згідно з нормативами, визначеними Бюджетним кодексом України, та спрямовують такі розподілені суми до відповідних бюджетів. Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів в установленому Бюджетним кодексом України порядку розподіляють зазначені кошти згідно з нормативами, визначеними Бюджетним кодексом України, та спрямовують такі розподілені суми до відповідних бюджетів.
Згідно з пп.14.1.180 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Оскільки для визначення об'єкту оподаткування ГУ ДФС використовувалось як джерело інформації пояснення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, в яких не відображені всі, без виключення данні (відомості), необхідні для визначення відповідно до пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.1.1 п.164.1, пп.164.2.1 п.164.2 ст.164, пп.168.1.1, пп.168.1.2 п.168.1, пп.168.4.4 п.168.4 ст.168, пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 Податкового кодексу України бази оподаткування, то такі дії відповідача є необґрунтованими.
2.Надаючи правову оцінку повноті відомостей, зазначених позивачем у ОСОБА_7 розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (Форма №1-ДФ), Звітах про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, суд бере до уваги, що згідно з пп."а" п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.
Відповідно до п.51.1 ст.51 Податкового кодексу України платники податків, в тому числі податкові агенти, зобов'язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків.
У висновках Акту перевірки №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016, серед іншого, відповідачем зазначено: "… Перевіркою ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" встановлено порушення: … п.1.2, п.3.2, п.3.3, п.3.4, п.3.5 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020, та Наказа Міндоходів України від 21.01.2014 №49 "Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ)" …".
Судом з'ясовано, що п.6 Наказу Міністерства доходів і зборів України №49 від 21.01.2014 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку" (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.02.2014 за №228/25005) визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 24 грудня 2010 року №1020 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13 січня 2011 року за №46/18784.
Відтак, "Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку", затверджений 24.12.2010 наказом ДПА України №1020, на який посилається відповідач в Акті перевірки №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016 та запереченнях, з 01.04.2014 - втратив чинність.
Також, п.6 Наказу Міністерства фінансів України №4 від 13.01.2015 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку" (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556) визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05 лютого 2014 року за №228/25005.
Відтак, Наказ Міністерства доходів і зборів України №49 від 21.01.2014 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ)", на який посилається відповідач в Акті перевірки №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016 та запереченнях, з 01.04.2015 - втратив чинність.
Події, викладені в Акті перевірки №102/08-01-14-01-12/34789812 від 07.11.2016, відбувались у період з 01.11.2015 по 30.06.2016.
Таким чином, відповідачем, його представником нормативно та документально не доведено невідповідність ОСОБА_7 розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (Форма №1ДФ), поданих ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" до контролюючого органу, приписам нормативно-правових актів.
3.Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Оскільки відповідачем документально не доведено виплату ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" "не офіційної" заробітної плати ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, то відсутніми є і підстави для нарахування єдиного внеску за період з 01.11.2015 по 30.06.2016 у сумі 7393 грн. 36 коп. та застосування штрафних санкцій у сумі 3696 грн. 68 коп.
4.У п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України зазначено, що: "Тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної ОСОБА_1 України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. 1.1. Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. 1.2. Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу. 1.3. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту. 1.4. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту. 1.5. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу. 1.6. Платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу …"
Відповідачем документально не доведено виплату ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 "не офіційної" заробітної плати, а відтак відсутніми є і підстави для нарахування ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" військового збору у сумі 401 грн. 00 коп.
Як зазначено у ч.6 ст.19 Господарського кодексу України, органи державної влади і посадові особи зобов'язані здійснювати інспектування та перевірки діяльності суб'єктів господарювання неупереджено, об'єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб'єктів господарювання.
У ч.2 ст.71 КАС України зазначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд вважає, що позовні вимоги ТОВ "ЛОТОС ТРЕЙД" підлягають задоволенню у повному обсязі. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки суб'єктом владних повноважень у справі було Головне управління ДФС у Запорізькій області, то саме з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені позивачу судові витрати, документально підтверджені у сумі 1600 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0001471304, прийняте 01.12.2016 Головним управлінням ДФС у Запорізькій області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛОТОС ТРЕЙД" збільшено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 510 грн. 00 коп., у тому числі: 510 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0001461304, прийняте 01.12.2016 Головним управлінням ДФС у Запорізькій області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛОТОС ТРЕЙД" збільшено грошове зобов'язання з військового збору на суму 771 грн. 20 коп., у тому числі: 401 грн. 00 коп. - за податковими зобов'язаннями; 261 грн. 44 коп. - за штрафними ( фінансовими) санкціями; 107 грн. 76 коп. - пеня.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0001481304, прийняте 01.12.2016 Головним управлінням ДФС у Запорізькій області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛОТОС ТРЕЙД" збільшено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 8834 грн.78 коп., у тому числі: 4565 грн. 44 коп. - за податковими зобов'язаннями; 3031 грн. 04 коп. - за штрафними (фінансовими) санкціями; 1238 грн. 30 коп. - пеня.
Визнати протиправним та скасувати Рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску №0001501304, прийняте 01.12.2016 Головним управлінням ДФС у Запорізькій області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛОТОС ТРЕЙД" донараховано 7393 грн. 36 коп. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та застосовано штрафну санкцію у сумі 3696 грн. 68 коп.
Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОТОС ТРЕЙД" з бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області судові витрати у сумі 1600 грн. 00 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 13.04.2017.
Суддя О.О. Прасов