П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.04.2017 Справа №607/15123/16-а
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Дзюбича В.Л.,
за участю секретаря Дрозд Х.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Тернопільського району Тернопільської області за участі третьої особи ОСОБА_3 про зобов»язання прийняти рішення про переведення садового будинку у жилий,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, третя особа ОСОБА_3 в якому просить зобов»язати відповідача винести рішення про переведення належного йому садового будинку, який знаходиться на території ОСОБА_2 сільської ради в садовому товаристві «Райдуга» по вул. Надрічна,253 у с. Смиківці Тернопільського району Тернопільської області у жилий будинок.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовує тим, що у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки» №321 від 29.04.2015 року, передбачено, що переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про переведення садового будинку і жилий чи відмову в такому переведенні. Однак, відповідачем за наслідками розгляду поданої ним заяви ухвалено рішення від 29.07.2016 року № 24 в якому вказано, що ОСОБА_2 сільська рада не заперечує у переведенні належного йому садового будинку у житловий. На підставі вказаного рішення він не взмозі зареєструвати право власності на житловий будинок, а тому змушений був звернутись до суду та просить його позовні вимоги задовольнити.
Позивач у судовому засіданні свої позовні вимоги підтримав та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Тернопільського району Тернопільської області у судове засідання не з»явився, не повідомивши причин неявки, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Від третьої особи ОСОБА_3 надійшла заява про слухання справи у її відсутності, відносно позовних вимог не заперечує.
Заслухавши пояснення позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно Інформаційної довідки державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об»єктів нерухомого майна щодо об»єкта нерухомого майна №57451737 від15.04.2016 року ОСОБА_1 на праві власності належить садовий будинок загальною площею 108 кв.м., що знаходиться на території садівницького товариства «Райдуга» по вул. Надрічна,253 в с.Смиківці Тернопільського району Тернопільської області.
Відповідно до ОСОБА_4 з державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-6102076582015 від 09.12.2015 року ОСОБА_1 є власником земельної ділянки для садівництва площею 0,0665 га, що знаходиться по вул. Надрічна,253 в с. Смиківці Тернопільського району Тернопільської області.
Частиною 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 280/97-ВР від 21.05.1997 року, зі змінами, передбачено, що сільські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до ч. 1 статті 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування вирішують, крім передбачених в Основному Законі України, й інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Постановою Кабінету Міністрів України №321 від 29.04.2015 року затверджено Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки(надалі-Порядок) який визначає механізм переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки.
У відповідності до п. 2 Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства повязані адміністративно або територіально. Для переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа (далі - власник) подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а у разі, коли в сільській раді виконавчий орган не утворено, - сільському голові (далі - уповноважений орган) заяву за формою згідно з додатком 1, до якої додаються: копія документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку; письмова згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий; звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам за формою згідно з додатком 2-п.3 Порядку.
Пунктом 4 Порядку визначено, що за результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні. Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.
Згідно звіту про проведення технічного огляду садового юудинку від 25.07.2016 року садовий будинок, що знаходиться на території садівницького товариства «Райдуга» по вул. Надрічна,253 в с. Смиківці Тернопільського району Тернопільської області відповідає вимогам державних будівельних норм.
ОСОБА_2 сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, розглянувши звернення позивача, ухвалила рішення від 29.07.2016 року №24 «Про надання дозволу на переведення садового будинку в житловий» в якому зазначено, що сільська рада не заперечує ОСОБА_1 у переведенні садового будинку,який знаходиться на території ОСОБА_2 сільської ради в садівничому товаристві «Райдуга» по вул. Надрічна,253 у житловий.
У відповідності до ст.19 Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.
Аналізуючи наведені обставини та досліджені докази, суд приходить до переконання, що рішення ОСОБА_2 сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 29.07.2016 року №24 «Про надання дозволу на переведення садового будинку в житловий» ухвалене відповідачем всупереч вимогам Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки» №321 від 29.04.2015 року, у відповідності до якої відповідач за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 повинен був ухвалити рішення про переведення садового будинку у жилий чи відмову в такому переведенні, а відтак суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення шляхом зобов»язання відповідача повторно розглянути звернення ОСОБА_1 про переведення садового будинку, який знаходиться на території ОСОБА_2 сільської ради в садовому товаристві «Райдуга» по вул. Надрічна,253 у жилий будинок та прийняти рішення у відповідності до п.4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки» №321 від 29.04.2015 року про переведення садового будинку у жилий або про відмову в такому переведенні.
У відповідності до ст. 94 КАС України слід стягнути зі ОСОБА_2 сільської ради Тернопільського району Тернопільської області в користь ОСОБА_1 551,20 грн. сплаченого судового збору.
Керуючись ст.ст.19,143 Конституції України, ст.ст. 1 ч.1, 10,11,18 ч.1 п.2, 71, 158-163,171-2 КАС України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 280/97-ВР від 21.05.1997 року, зі змінами, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 -задовольнити.
Зобов»язати ОСОБА_2 сільську раду Тернопільського району Тернопільської області повторно розглянути звернення ОСОБА_1 про переведення садового будинку, який знаходиться на території ОСОБА_2 сільської ради в садовому товаристві «Райдуга» по вул. Надрічна,253 у жилий будинок та прийняти рішення у відповідності до п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки» №321 від 29.04.2015 року, зокрема про переведення садового будинку у жилий або про відмову в такому переведенні.
Стягнути зі ОСОБА_2 сільської ради Тернопільського району Тернопільської області( вул. Л. Українки, 1 с. Смиківці, Тернопільський район Тернопільська область) в користь ОСОБА_1 (вул. Стадникової,40а/62, м.Тернопіль) 551,20 грн. судового збору.
Копію постанови направити сторонам у справі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддяОСОБА_4