Справа №359/2704/17
пров.№3/359/1267/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2017 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Гончаров О.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Київського обласного військового комісаріату по відношенню до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, м.Переяслав-Хмельницький, Київської області, працюючого т.в.о. Військового комісаріату Бориспільського ОМВК, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-20 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
З даних протоколу № ОВК 0002 від 16.02.2017 року складеного т.в.о. Військового комісара Київського обласного комісаріату полковником ОСОБА_2 слідує, що 16.02.2017 року о 09 год. 00 хв. в м.Бориспіль, по вул.Камінського 6, гр. ОСОБА_1 виконуючи обов»язки військового комісару Бориспільського ОМВК перебував на своєму робочому місці в нетверезому стані, за що передбачена відповідальність зач.1 ст.172-20 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами про притягнення до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне повернути їх на доопрацювання з наступних підстав.
Згідно ст. 278 КУпАП, суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до виписаних у ст.ст.254,255,256 КУпАПположень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченогоКУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Адміністративним правопорушенням, відповідно достатті 9 КУпАПвизнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 255 КУпАП визначено перелік осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, так зокрема особою вповноваженою на складання адміністративних матеріалів за ст.172-20 КУпАП визначено прокурора та командира (начальники) військової частини.
З матеріалів справи слідує, що протокол відносно ОСОБА_1 був складений т.в.о. військового комісара Київського обласного комісаріату ОСОБА_3, проте підписаний як від імені командира ( начальника) військової частини.
Відповідно до приписів положення ст. 280 КУпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний зокрема з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, вказані вище обставини позбавляють можливості повно та всебічно розглянути дану справу та підлягають додатковій перевірці, для усунення виявлених розбіжностей.
Суддя не має права у постанові за підсумками розгляду справи вказувати на кваліфікуючі ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати, адже у протилежному випадку він виходить за межі своєї компетенції, якою згідно з вимогами ст.ст. 213, 221 КУпАП, є лише розгляд справи..
За таких умов слід визнати, що вказаний протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, тому керуючись ст. 245, ст. 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний матеріал по відношенню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народженняпро притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-20 КУпАП - повернути на доопрацювання доКиївського обласного військового комісаріату з метою усунення вищезазначених недоліків.
Постанова судді остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.Гончаров