Єдиний державний реєстр судових рішень П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2009 року, о 16-20 годині, № 2а-4919/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Матяш О.В.,
при секретарі Шкоді О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя
адміністративну справу за позовом Токмацького міжрайонного прокурора
в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті
в особі її територіального управління в Запорізькій області
до приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
звернувшись до суду з вказаним позовом, прокурор просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію у розмірі 1700 гривень.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги, прокурор посилається на ст.ст.6,60 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.08.
Зокрема зазначивши, що 25.02.2009, в ході проведення перевірки транспортного засобу, що належить відповідачу, були виявленні порушення, відповідальність за які передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», про що було складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 102318 від 25.02.2009.
На підставі вказаного акту начальником ТУ Головавтотрансінспекції у Запорізькій області відносно ПП ОСОБА_1 було винесено постанову № 061284 від 24.03.2009 про застосування до нього фінансової санкції у розмірі 1700 гривень.
У звязку із несплатою відповідачем суми фінансової санкції прокурор та представник позивача просять позов задовольнити й розглянути справу без їх участі.
Відповідач у судове засідання не з'явився з неповажної причини, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечення проти позову до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (далі за текстом - Закон № 2344), державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Уповноваженими особами ТУ Головавтотрансінспекції на автомобільному транспорті проведено перевірку дотримання відповідачем вимог Закону №2344, а саме порядок надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений чинним законодавством про автомобільний транспорт, а саме відсутня ліцензійна картка. Відповідач своїми діями порушив положення ст.ст.39,48 Закону №2344.
Стаття 48 Закону № 2344 встановлює перелік документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення: автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: …для водія його посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Абзацом 3 ч.1 ст.60 цього Закону передбачено, що за порушення законодавства про надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.06 (далі - Порядок), за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій до порушника.
Судом встановлено, що 25.02.2009, в ході проведення перевірки транспортного засобу MAN 19422, напівпричіп бортовий ОДАЗ, державний номер НОМЕР_1, що належить відповідачу, були виявлені порушення, про що було складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 102318 від 25.02.2009.
Начальником ТУ Головавтотрансінспекції у Запорізькій області Велігошою В.М. за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт відносно ПП ОСОБА_1 було винесено постанову №061284 від 24.03.2009 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень.
Згідно з п.28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Судом встановлено, що відповідач суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив, постанову №061284 від 24.03.2009 в судовому порядку не оскаржив.
За таких обставин позовні вимоги про стягнення з ПП ОСОБА_1 1700 гривень фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт суд вважає обґрунтованими й заснованими на нормах чинного законодавства, а тому вони підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.17,158-163,167 КАС України, ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», суд
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1) на користь державного бюджету Токмацького району, р/р 31110106700014 в ГУДКУ в Запорізькій області, код ЄДРПОУ 34676874, МФО 813015, код бюджетної класифікації 21081100, суму штрафної санкції у розмірі 1700 (однієї тисячі семисот) гривень.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова в повному обсязі виготовлена 30.10.2009.
Суддя О.В. Матяш