П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2017 року справа № 823/83/17
09 год. 25 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
суддів Каліновської А.В., Тимошенко В.П.,
секретар судового засідання Попельнуха Ю.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства Черкасиавтотранс до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанов,
встановив:
Публічне акціонерне товариство Черкасиавтотранс подало позов, в якому просить скасувати постанови управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про накладення на ПАТ Черкасиавтотранс адміністративно-господарського штрафу: від 10.01.2017 № СА023195 у сумі 1700 грн; від 27.12.2016 № СА023181 у сумі 1700 грн; від 27.12.2016 № СА023180 у сумі 1700 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані постанови складені з грубими порушеннями установленої процедури здійснення заходу державного нагляду, передбаченої Законом України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006. Зокрема, позивача не було належним чином повідомлено про час, дату та місце розгляду справ про порушення законодавства про автомобільний транспорт, відтак позивач не приймав участі в проведенні розгляду матеріалів перевірки, не отримував акту перевірки та не міг надати власну аргументацію по суті виявлених порушень. Крім того, посадові особи управління Укртрансбезпеки у Черкаській області взагалі не мали при собі направлення на перевірку позивача, а також сигнального диска та індивідуальної печатки для оформлення матеріалів рейдової та позапланової перевірки.
Щодо змісту виявленого порушення, позивач вважає, що з огляду на неоднозначне тлумачення приписів ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт в частині інших обовязкових документів водія, які передбачені законодавством України, в жодному випадку не можна застосовувати у наведених обставинах до позивача штрафних санкцій за наявності на момент перевірки у водіїв інших дозвільних, реєстраційних та маршрутних документів. Індивідуальна контрольна книжка водія є виключно робочим документом для обліку робочого часу та часу відпочинку водія, яка не входить до переліку реєстраційних, дозвільних та маршрутних документів водія автотранспортного підприємства.
Системний аналіз пунктів 6.1 та 6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту і звязку України від 07.06.2010 № 340, свідчить про те, що обовязок для ведення індивідуальної контрольної книжки водія повязаний виключно з відсутністю тахографа на автомобілі, який використовується для регулярних перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км.
У даному випадку автобуси ПАТ Черкасиавтотранс використовуються виключно на приміському автобусному маршруті № 125 Черкаси АС2 с. Будище протяжністю до 50 км, що виключає обовязок облаштування діючого та повіреного тахографа, чи ведення індивідуальної контрольної книжки водія.
В письмових запереченнях на адміністративний позов відповідач просив в його задоволенні відмовити повністю, зазначивши при цьому, що 02 листопада 2016 року, 16 листопада 2016 року та 19 грудня 2016 року рейдові перевірки приміських автобусів, що належать позивачеві за адресою: м. Черкаси, вул. Ложешнікова, 52, та вул. Ложешнікова, 7, здійснювались у повній відповідності до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності відповідних наказів про затвердження щотижневих графіків проведення рейдових перевірок, графіків перевірок, направлень на перевірки, службових посвідчень. У даному випадку рейдові перевірки здійснювалися без зупинення транспортного засобу на кінцевій зупинці, на відстої автобусів, і тому застосовувати сигнальний жезл не було потреби.
Доводи позивача про те, що він не був повідомлений про дату і час розгляду справ про порушення законодавства про автомобільний транспорт не відповідає дійсності. Двічі, за клопотанням позивача розгляд актів від 02.11.2016 СА № 0220042 та від 16.11.2016 СА № 0220173 відкладався, спочатку на 13.12.2016, а потім на 27.12.2016. За наслідками такого розгляду винесено постанови від 27.12.2016 № СА023180 та № СА023181 про накладення адміністративно-господарського штрафу. Розгляд акта від 19.12.2016 СА №0220290 був призначений на 10.01.2017, представник позивача був присутній при розгляді вказаного акта, за наслідками такого розгляду винесена постанова від 10.01.2017 № СА023195 про накладення адміністративно-господарського штрафу.
Щодо змісту порушення законодавства про автомобільний транспорт відповідач зазначає, що в даному випадку здійснювалось регулярне пасажирське перевезення на приміському автобусному маршруті протяжністю менше 50 км і обладнання тахографом не передбачене, а тому водій, що керує транспортним засобом, який не обладнаний тахографом, має вести індивідуальну контрольну книжку водія, згідно з п. 6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту і звязку України від 07.06.2010 № 340.
11 квітня 2017 року на підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.
Суд встановив, що публічне акціонерне товариство Черкасиавтотранс зареєстроване як юридична особа 17 жовтня 1994 року, код ЄДРПОУ 03115376.
17 квітня 2012 року ПАТ Черкасиавтотранс видано ліцензію Серія АД № 033721 на надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом; дозволений вид робіт: внутрішні перевезення пасажирів автобусами; строк дії ліцензії: не обмежений.
02 листопада 2016 року о 08 год. 40 хв. посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області за адресою: м. Черкаси, вул. Ложешнікова, 52, проведено рейдову перевірку автобуса маршруту Черкаси с. Будище, марки ПАЗ, н.з. СА1050АА, під керуванням водія ОСОБА_1, на предмет додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом. Згідно свідоцтва про державну реєстрацію, зазначений транспортний засіб належить ПАТ Черкасиавтотранс.
За результатами перевірки складено акт СА № 0220042 від 02.11.2016, в якому встановлено: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт, а саме: без оформлення індивідуальної контрольної книжки водія.
27 грудня 2016 року в.о. начальника управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_2 винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № СА023180, згідно якої за порушення вимог ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт постановлено стягнути з ПАТ Черкасиавтотранс адміністративно-господарський штраф в сумі 1700 грн.
16 листопада 2016 року о 13 год. 45 хв. посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області за адресою: м. Черкаси, вул. Ложешнікова, 7, проведено рейдову перевірку автобуса маршруту Черкаси с. Будище, марки ПАЗ, н.з. СА0703АА, під керуванням водія ОСОБА_3, на предмет додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом. Згідно свідоцтва про державну реєстрацію, зазначений транспортний засіб належить ПАТ Черкасиавтотранс.
За результатами перевірки складено акт СА № 0220173 від 16.11.2016, в якому встановлено: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт, а саме: без оформлення індивідуальної контрольної книжки водія.
27 грудня 2016 року в.о. начальника управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_2 винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № СА023181, згідно якої за порушення вимог ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт постановлено стягнути з ПАТ Черкасиавтотранс адміністративно-господарський штраф в сумі 1700 грн.
19 грудня 2016 року о 13 год. 50 хв. посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області за адресою: м. Черкаси, вул. Ложешнікова, 52, проведено рейдову перевірку автобуса маршруту Черкаси с. Будище, марки ПАЗ, н.з. СА0256АА, під керуванням водія ОСОБА_4, на предмет додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом. Згідно свідоцтва про державну реєстрацію, зазначений транспортний засіб належить ПАТ Черкасиавтотранс.
За результатами перевірки складено акт СА № 0220290 від 19.12.2016, в якому встановлено: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт, а саме: без оформлення індивідуальної контрольної книжки водія.
10 січня 2017 року в.о. начальника управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_2 винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № СА023195, згідно якої за порушення вимог ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт постановлено стягнути з ПАТ Черкасиавтотранс адміністративно-господарський штраф в сумі 1700 грн.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що процедура здійснення державного контролю за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - субєкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, регулювалася Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 (далі - Порядок № 1567).
Відповідно до п. 3 Порядку № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління. При цьому згідно п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 592 Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті правонаступником майна, прав та обовязків територіальних органів Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, що ліквідується, є Державна служба з безпеки на транспорті.
Пунктом 4 Порядку № 1567 визначено, що державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Згідно з п. 13 Порядку № 1567 графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується наказом Укртрансінспекції або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.
Щотижневий графік складається з урахуванням проведення рейдових перевірок не частіше ніж один раз на квартал.
Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших обєктах, що використовуються субєктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту (п. 14 Порядку № 1567).
Згідно з абз. 2 п. 15 Порядку № 1567 під час проведення рейдової перевірки субєкта господарювання перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України Про автомобільний транспорт документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Відповідно до п. 16 Порядку № 1567 рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи. Під час проведення такої перевірки можливе застосування спеціалізованих автомобілів, на яких розміщений напис Укртрансінспекція, та використання спеціального обладнання, призначеного для перевірки дотримання водіями Європейської угоди, здійснення габаритно-вагового контролю.
Рейдова перевірка проводиться із зупиненням транспортних засобів або без їх зупинення (п. 17 Порядку № 1567).
Під час судового розгляду справи суд встановив, що 02.11.2016, 16.11.2016 та 19.12.2016 проведені рейдові перевірки транспортних засобів ПАЗ н.з. СА1050АА, ПАЗ р.н. НОМЕР_1, та ПАЗ р.н. НОМЕР_2, що належать ПАТ Черкасиавтотранс.
В матеріалах адміністративної справи наявні:
- наказ Укртрансбезпеки від 28.10.2016 № 779 Про затвердження щотижневого графіку проведення рейдових перевірок, яким затверджено графік проведення рейдових перевірок територіальними органами Укртрансбезпеки у період з 31.10.2016 по 06.11.2016, що додається;
- направлення на перевірку № 016568 від 01.11.2016, видане старшому державному інспектору Медусі І.В., головному спеціалісту ОСОБА_5 для проведення з 01.11.2016 по 04.11.2016 рейдової перевірки дотримання вимог Закону України Про автомобільний транспорт, КУпАП, у м. Черкаси: вул. Смілянська, 166, перехрестя вулиць Благовісна Надпільна, вул. В.Ложешнікова, р-н буд. 44-62, пр-т Хіміків (біля площі Перемоги), вул. Б.Вишневецького, буд. 32-40;
- наказ Укртрансбезпеки від 11.11.2016 № 820 Про затвердження щотижневого графіку проведення рейдових перевірок, яким затверджено графік проведення рейдових перевірок територіальними органами Укртрансбезпеки у період з 14.11.2016 по 20.11.2016, що додається;
- направлення на перевірку № 016575 від 14.11.2016, видане старшому державному інспектору Медусі І.В., головному спеціалісту ОСОБА_5 для проведення з 14.11.2016 по 18.11.2016 рейдової перевірки дотримання вимог Закону України Про автомобільний транспорт, КУпАП, у м. Черкаси: вул. Смілянська, 166, вул. В.Ложешнікова, р-н буд. 44-62, пр-т Хіміків (біля площі Перемоги), перехрестя вулиць Благовісна Надпільна;
- наказ Укртрансбезпеки від 16.12.2016 № 941 Про затвердження щотижневого графіку проведення рейдових перевірок, яким затверджено графік проведення рейдових перевірок територіальними органами Укртрансбезпеки у період з 19.12.2016 по 25.12.2016, що додається;
- направлення на перевірку № 016597 від 19.12.2016, видане старшому державному інспектору Медусі І.В., головному спеціалісту ОСОБА_5 для проведення з 19.12.2016 по 23.12.2016 рейдової перевірки дотримання вимог Закону України Про автомобільний транспорт, у м. Черкаси: вул. Смілянська, 166, радіус 6 км. з центром АС 2, вул. Гоголя, буд. 291-297.
Водії автобусів ПАТ Черкасиавтотранс були ознайомлені з актами проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом від 02.11.2016, від 16.11.2016 та від 19.12.2016. Зокрема, в акті від 02.11.2016 СА № 0220042 водій від підпису відмовився; в акті перевірки від 16.11.2016 СА № 0220173 водій надав письмові пояснення; в акті від 19.12.2016 СА № 0220290 водій поставив підпис про ознайомлення.
Таким чином, судом не встановлено порушень Порядку №1567 під час проведення рейдових перевірок позивача 02.11.2016, 16.11.2016 та 19.12.2016.
Суд вважає безпідставними посилання позивача на порушення відповідачем вимог Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, оскільки зазначений Закон визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності при здійсненні планових та позапланових заходів.
Рейдова перевірка передбачає перевірку не конкретного автоперевізника, а проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших обєктах, що використовуються субєктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту із зупиненням транспортного засобу, чи без зупинення.
Водночас згідно вищезгаданих наказів Укртрансбезпеки та направлень на перевірку посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області проведено рейдову перевірку транспортних засобів перевізників на визначених ділянках автодороги.
Доводи позивача про те, що він не був повідомлений про дату і час розгляду справ про порушення законодавства про автомобільний транспорт спростовуються наявними матеріалами адміністративної справи, згідно з якими за клопотанням позивача, двічі, розгляд актів від 02.11.2016 СА № 0220042 та від 16.11.2016 СА № 0220173 відкладався, спочатку на 13.12.2016, а потім на 27.12.2016. Розгляд акта від 19.12.2016 СА № 0220290 відбувся 10 січня 2017 року, представник позивача був присутній при розгляді вказаного акта, за наслідками якого винесена постанова від 10.01.2017 № СА023195 про накладення адміністративно-господарського штрафу.
Щодо порушення територіальним органом Державної служби України з безпеки на транспорті законодавства про автомобільний транспорт, суд зазначає таке.
Відповідно до ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт від 05.04.2001 № 2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для регулярних пасажирських перевезень:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;
для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка чи довідка, на підставі якої надається пільга).
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд встановив, що згідно паспорту приміського автобусного маршруту загального користування № 125 Черкаси АС 2 с. Будище автобуси, що належать позивачеві, здійснюють перевезення пасажирів по приміському маршруті загальною протяжністю 36,2 км (в одному напрямку) с. Будище, м. Черкаси АС 2.
04 жовтня 2013 року між ПАТ Черкасиавтотранс та Черкаською районною державною адміністрацією укладено договір з перевезення пасажирів автомобільним транспортом по вказаному маршруті, згідно з п. 1 якого перевізник зобовязується надавати транспортні послуги населенню на умовах, передбачених договором у період з 04 листопада 2013 року по 16 вересня 2018 року.
За вказаним автобусним маршрутом закріплено конкретні автобуси, зокрема, ПАЗ д.н.з. НОМЕР_2, ПАЗ д.н.з. НОМЕР_1, ПАЗ д.н.з. НОМЕР_3. Вказані автобуси пройшли обовязкову перевірку технічного стану транспортного засобу, про що свідчать протоколи ТОВ Автотранслогістика від 29.06.2016 та від 29.12.2016.
Відповідно до п. 1.2. Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту і звязку України від 07.06.2010 № 340 (далі Положення), це Положення встановлює особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (далі - водії) та порядок його обліку.
Вимоги цього Положення поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами (далі - ТЗ) (п. 1.3 Положення).
Відповідно до п. 6.1 Положення автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.
Облік робочого часу водіїв здійснюється на основі табеля обліку використання робочого часу. Перевізник, який використовує водіїв за наймом, щомісяця складає графік змінності водіїв, веде відомість обліку робочого часу та відпочинку водія (додаток 2), у якій щодо кожної робочої зміни зазначаються планові та фактичні дані щодо маршруту, початок та кінець робочої зміни (п. 6.2 Положення).
Пункт 6.3. Положення визначає, що водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія (додаток 3).
З урахуванням того, що норми передбачені пунктами 6.1 та 6.3 Положення стосуються автобусів, що здійснюють пасажирські перевезення на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, водії, які керують автобусами, що використовуються для регулярних пасажирських перевезень на міських та приміських автобусних маршрутах не повинні вести індивідуальні контрольні книжки водія відповідно до вимог Положення.
У даному випадку автобуси ПАТ Черкасиавтотранс використовуються виключно на приміських автобусних маршрутах міста Черкаси (зокрема, приміському маршруті № 125) протяжністю до 50 км, що виключає обовязок облаштування діючого та повіреного тахографа, чи ведення індивідуальної контрольної книжки водія.
Відповідно до частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 94, 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною та скасувати постанову управління Укртрансбезпеки у Черкаській області від 27.12.2016 № СА023180 про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 1700 грн.
Визнати протиправною та скасувати постанову управління Укртрансбезпеки у Черкаській області від 27.12.2016 № СА023181 про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 1700 грн.
Визнати протиправною та скасувати постанову управління Укртрансбезпеки у Черкаській області від 10.01.2017 № СА023195 про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 1700 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (03135, м. Київ, проспект Перемоги, 14, ідентифікаційний код 39816845) на користь публічного акціонерного товариства Черкасиавтотранс (18019, м. Черкаси, вул. Сурікова, 8, ідентифікаційний код 03115376) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий В.О. Гаврилюк
Судді А.В. Каліновська
ОСОБА_6