ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2017 року 12год.55хв.Справа № 808/3409/16 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі судді Дуляницької С.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Запорізькі машинобудівні технології"
до Запорізької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Запорізькі машинобудівні технології" (далі позивач, ТОВ "ЗТМ") звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Запорізької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі відповідач, Запорізька ОДПІ), в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення про сплату штрафу від 20.07.2016 № НОМЕР_1.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідно до п.58.2 ст.58 Податкового кодексу України (далі ПК України), податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності. А відтак, складання та надсилання податкового повідомлення-рішення лише за штрафними санкціями з ПДВ (без визначення суми основного платежу) законодавством не передбачено. Також податкове повідомлення-рішення не містить розрахунку штрафних санкцій. Позивач просить вказане податкове повідомлення рішення визнати протиправним та скасувати, справу розглянути без участі його представника.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечує та зазначає, що відповідачем правомірно прийнято оскаржуване рішення, оскільки позивач несвоєчасно сплачував податок на додану вартість. Просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
Судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження відповідно до ст.122 КАС України.
Суд, розглянувши позовну заяву, заперечення відповідача, дослідивши матеріали справи, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, дійшов висновку, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити з огляду на таке.
Як свідчать обставини справи, Запорізькою ОДПІ проведено камеральну перевірку позивача з питань своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки від 06.07.2016 №170/12-01/31230458 (а.с.51).
Перевіркою встановлено, що в порушення п.57.1 ст.57 ПК України узгоджені суми податкового зобовязання по податку на додану вартість:
- по податковій декларації з податку на додану вартість за жовтень 2015 року (реєстраційний №9235615648 від 18.11.2015) по строку сплати 30.11.2015, сплачено (погашено) платником 29.06.2016 у розмірі 9779 грн. із затримкою на 212 календарних днів;
- по податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2015 року по строку сплати 30.12.2015, сплачено (погашено) платником 24.05.2016 у розмірі 31979,00 грн. із затримкою на 176 календарних днів;
- по податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2015 року (реєстраційний №9273291527 від 18.01.2016) по строку сплати 30.01.2016 сплачено (погашено) платником 29.06.2016 у розмірі 56178,05 грн. із затримкою на 151 календарний день.
Акт перевірки від 06.07.2016 №170/12-01/31230458 направлено 06.07.2016 на податкову адресу позивача поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення №6900610558804 та вручено уповноваженій особі позивача 17.07.2016 (а.с.54).
На підставі матеріалів перевірки Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області прийняте податкове повідомлення рішення форми "Ш" від 20.07.2016 №0008791201 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 19587,21 грн. згідно з п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України за порушення граничного строку сплати грошового зобовязання по податку на додану вартість (20 % погашеної суми податкового боргу).
Позивач з вказаним податковим повідомленням-рішенням не погоджується та зазначає про неможливість застосування штрафу без визначення основної суми зобовязання.
Надаючи оцінку позовним вимогам суд зазначає таке.
Згідно п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.46.1 ст.46 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п.п.49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до ст.203 ПК України, податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобовязання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності до п.57.1 ст.57 ПК України, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п.126.1 ст.126 ПК України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 за № 124/28254 затверджено Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків (далі Порядок № 1204).
Відповідно до розділу ІІ Порядку № 1204, контролюючий орган визначає суму нарахування (зменшення) грошових, податкових зобов'язань, і складає податкове повідомлення-рішення у випадках, якщо, зокрема, згідно із податковим та іншим законодавством відповідальним за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; в інших випадках, коли надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення передбачено законом.
За наявності підстав, відповідний структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення за формою "Ш" - у разі застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати грошових зобов'язань (додаток 4 до Порядку № 1204).
Податкове повідомлення-рішення складається за кожним окремим податком, збором разом із штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) або штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), передбаченими Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією (штрафом) та пенею за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у тому числі за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Зважаючи, що нормами ПК України передбачена відповідальність платників податків у вигляді штрафу за порушення строків сплати узгоджених сум грошових зобовязань, Порядком № 1204 передбачена можливість складення податкового повідомлення-рішення форми "Ш" у разі застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, форма оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 20.07.2016 відповідає додатку 4 до Порядку № 1204, позивач не заперечує обставин щодо порушення ним строків сплати узгоджених грошових зобовязань з ПДВ, суд дійшов висновку про правомірність оскаржуваного рішення.
Щодо покликання позивача на відсутність розрахунку штрафних санкцій, то такий розрахунок відповідачем до матеріалів справи наданий (а.с.52).
А відтак, у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.
Судові витрати на користь позивача не присуджуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М.Дуляницька