Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2017 р. Справа № 805/1274/17-а
приміщення суду за адресою: 84112, м. Словянськ , вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови: 13 год. 22 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Крилової М.М., суддів Козаченка А.В., Тарасенка І.М., при секретарі судового засідання Смирновій Ю.А., за участю: представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про скасування наказу від 22.02.2017 № 70 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів» в частині анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника ОСОБА_3 від 24.12.2012 №000060, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про скасування наказу від 22.02.2017 № 70 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів» в частині анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника ОСОБА_3 від 24.12.2012 №000060.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 24.12.2012 отримала кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника № 000060, який виданий Державним агентством земельних ресурсів України. На момент отримання кваліфікаційного сертифікату позивач обіймала посаду провідного спеціалісту в приватному підприємстві «Землевпорядник». З 19.09.2014 позивач зареєстрована як фізична особа-підприємець, 31.12.2014 позивач звільнилась за згодою сторін з приватного підприємства «Землевпорядник». 15.11.2016 позивач підвищила кваліфікацію щодо складання окремих видів документів із землеустрою та документації з оцінки земель. 06.01.2017 своїм листом Головне управління Держгеокадастру в Донецькій області направило до відповідача пропозицію про розгляд на кваліфікаційній комісії питання про анулювання сертифікату інженера-землевпорядника ОСОБА_3 Наказом відповідача від 22.02.2017 № 70 анульовано кваліфікаційні сертифікати інженерів-землевпорядників, зокрема, кваліфікаційний сертифікат ОСОБА_3 від 24.12.2012 № 000060. Посилаючись на положення ст. 68 Закону України «Про землеустрій», позивач вважає, що відповідач повинен був лише зупинити дію кваліфікаційного сертифікату, а не анулювати його.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та надав пояснення, аналогічні тим, що викладені в позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти позову, в обґрунтування чого зазначила, що на підставі подання кваліфікаційної комісії від 31.01.2017 №17/68 Держгеокадастром прийнято наказ від 22.02.2017 № 70 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів», в додатку Перелік інженерів землевпорядників, кваліфікаційні сертифікатів, яких на підставі листа кваліфікаційної комісії від 31.01.2017 №17/68, анульовано кваліфікаційний сертифікат ОСОБА_3. Згідно з ст. 66 Закону України «Про землеустрій» кваліфікаційний сертифікат інженера - землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а саме за поданням Кваліфікаційної комісії в разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до ст. 68 цього Кодексу. З аналізу діяльності позивача має місце систематичне та грубе порушення діючого законодавства у великій кількості робіт, які було переглянуто на засіданні Кваліфікаційної комісії, а саме проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Олександрійського району Донецької області. Землевпорядна документація, що розроблена фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 виконана з грубими порушеннями вимог діючих нормативно-правових актів у галузі земельних відносин, встановлених норм і правил у сфері землеустрою, зокрема, ст. 66 Закону України «Про землеустрій» (сертифікованого інженера-землевпорядника не було внесено до реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників станом на дату розроблення документації із землеустрою). Оскільки сертифікований інженер-землевпорядник ОСОБА_3, яка працювала в ПП «Землевпорядник» (станом на дату розроблення проектів) не була включена до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, як окремий розробник фізична особа-підприємець, тому вона не може розробляти документацію із землеустрою. З вказаних підстав, представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення представника позивача, заперечення представника відповідача, розглянувши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить паспорт громадянина Україна серії ВА № 393382.
Згідно трудової книжки ОСОБА_3 серії БТ-ІІ № 2744651, з 03.05.2006 по 31.12.2014 ОСОБА_3 працювала в приватному підприємстві «Землевпорядник» на посадах провідного спеціаліста, начальника відділу землевпорядних робіт.
24.12.2012 Державним агентством земельних ресурсів України видано ОСОБА_3 кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника № 000060.
15.11.2016 кваліфікаційною комісією Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва видано ОСОБА_3 свідоцтво про підвищення кваліфікації інженера-землевпорядника серії ХД № 0081 щодо складання окремих видів документації із землеустрою та документації з оцінки земель (крім експертної грошової оцінки земельних ділянок), виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, проведення інвентаризації земель, перевірки якості ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень земель при здійсненні землеустрою.
Як вбачається з виписки з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ № 982079 виданого 23.09.2014, ОСОБА_3 19.09.2014 зареєструвалась як фізична особа-підприємець, вид діяльності за КВЕД 71.12. Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.
06.01.2017 Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області звернулось з листом № 21-5-0.6-127/2-17 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, в якому просило Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру винести питання щодо анулювання сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_3 (кваліфікаційний сертифікат від 24.12.2012 № 000060) на розгляд до кваліфікаційної комісії, що діє на підставі Порядку роботи кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста оскільки Головним управління Держгеокадастру у Донецькій області виявлені незаконні розроблення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в момент її роботи в приватному підприємстві «Землевпорядник» та не внесення даних до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників.
З витягу з протоколу засідання № 1 від 26.01.2017 вбачається, що Кваліфікаційною комісією за результатами розгляду листа Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області звернулось з листом від 06.01.2017 № 21-5-0.6-127/2-17 прийнято рішення звернутися з поданням до Держгеокадастру щодо анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника ОСОБА_3 (кваліфікаційний сертифікат від 24.12.2012 №000060).
13.02.2017 Кваліфікаційна комісія звернулась до Держгеокадастру з поданням про анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників.
22.02.2017 Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру на підставі листа кваліфікаційної комісії від 31.01.2017 № 17/68 винесено наказ № 70 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів», яким анульовані сертифікати інженера-землевпорядника, зокрема, сертифікат інженера-землевпорядника ОСОБА_3 від 24.12.2012 №000060.
27.02.2017 Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру направила ОСОБА_3 лист № 31-28-0.23-2795/2-17 «Про анулювання кваліфікаційного сертифікату», яким повідомила останню про прийняття наказу віл 22.02.2017 № 70 про анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника від 24.12.2012 № 000060.
Не погоджуючись з наказом Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру від 22.02.2017 № 000060 позивач звернувся до суду в межах строку передбаченого ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України).
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про землеустрій» державний контроль за проведенням землеустрою, виконанням запроектованих заходів із землеустрою і дотриманням вимог, встановлених цим Законом, законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, центральними органами виконавчої влади, які здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель відповідно до повноважень, визначених законом.
Відповідно до статті 61-1 Закону України «Про землеустрій» державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до підстав, визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Під час здійснення заходів державного нагляду виконавців робіт із землеустрою центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, перевіряє дотримання сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень законів, інших нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.
За наявності підстав для анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника акт перевірки є обов'язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії. За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника.
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
За приписами ст. 66 Закону України «Про землеустрій» кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин: а) за зверненням сертифікованого інженера-землевпорядника; б) у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження
дієздатності особи (інженера-землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою; в) за поданням Кваліфікаційної комісії в разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 цього Закону; г) на підставі свідоцтва про смерть.
Рішення про зупинення дії чи анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника може бути оскаржено до суду.
Відповідно до ст. 68 Закону України «Про землеустрій» кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав: грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних
документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою; рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником; наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини; з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
Основні засади роботи Кваліфікаційної комісії визначено Порядком роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.01.2016 № 11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.02.2016 за № 265/28395 (далі за текстом - Порядок).
Відповідно до пункту 5 розділу І Порядку до повноважень Кваліфікаційної комісії належать: розгляд заяв, документів та матеріалів, що надійшли до Кваліфікаційної комісії, прийняття рішень про допуск осіб, що подали зазначені документи, до складання кваліфікаційного іспиту; організація і проведення кваліфікаційних іспитів фізичних осіб, які бажають отримати кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста; встановлення вимог до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів; здійснення контролю за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів; затвердження переліку питань до кваліфікаційних іспитів та в разі потреби внесення змін до зазначеного переліку; прийняття рішень про видачу кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста, їх дублікатів; розгляд письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою та топографо-геодезичної і картографічної діяльності стосовно професійної діяльності сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, а також актів, складених за результатами здійснених Держгеокадастром заходів державного нагляду (контролю); прийняття рішень про внесення подання до Держгеокадастру стосовно анулювання чи зупинення дії сертифіката інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста у випадках, визначених законом; у разі потреби звернення до відповідних уповноважених органів з метою вирішення питань, що належать до її компетенції.
Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Порядку організаційною формою роботи Кваліфікаційної комісії є засідання, які проводяться в міру надходження документів або виникнення питань, розгляд яких потребує прийняття рішення, але не рідше один раз на місяць.
Пунктами 6 та 7 розділу ІІ Порядку передбачено, що рішення Кваліфікаційної комісії приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів присутніх на її засіданні та оформлюються протоколом, який підписують усі присутні на засіданні члени Кваліфікаційної комісії. Член Кваліфікаційної комісії, який не погоджується з прийнятим Кваліфікаційною комісією рішенням, висловлює окрему думку в письмовому вигляді, що додається до протоколу.
Рішення Кваліфікаційної комісії може бути оскаржено в суді.
Відповідно до пунктів 19 та 20 розділу ІІІ Порядку Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання до Держгеокадастру про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав:
грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;
рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником;
наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини;
з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката Держгеокадастр приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
Рішення про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено в судовому порядку.
Кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється Держгеокадастром: за зверненням сертифікованого інженера-землевпорядника; Кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється Держгеокадастром: за зверненням сертифікованого інженера-землевпорядника; у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (інженера-землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою; за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статей 66 та 68 Закону України «Про землеустрій»; на підставі свідоцтва про смерть.
З системного аналізу наведених норм вбачається, що законодавець наділив повноваженнями Держгеокадастр здійснювати державний нагляд у сфері землеустрою та приймати рішення про анулювання кваліфікаційного сертифіката на підставі відповідного подання кваліфікаційної комісії. Остання, в свою чергу, формує таке подання за наслідками розгляду відповідних звернень заінтересованих осіб, а також актів Держгеокадастру, в яких зафіксовані порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.
З онлайн відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру зареєстрована як юридична особа 25.09.2014 та включена до ЄДРПОУ за № 39411771.
Згідно з Положенням про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
Також, зокрема, у відповідності до положень п. 1, пп. 42 і 43 п. 4 цього Положення Держгеокадастр веде Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників та безпосередньо приймає рішення про анулювання (позбавлення), зупинення та поновлення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника.
З аналізу наведених норм вбачається, що анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника здійснювається Держгеокадастром за поданням Кваліфікаційної комісії за наявності однієї із підстав, визначених у ст. 68 Закону України «Про землеустрій».
Відповідно до ч.ч. 1, 2 і 6 ст. 66-1 Закону України «Про землеустрій» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, веде Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників, які отримали кваліфікаційний сертифікат.
У Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників зазначається така інформація про інженера-землевпорядника: 1) прізвище, ім'я та по батькові; 2) дата видачі та номер кваліфікаційного сертифіката; 3) назва навчального закладу, на базі якого складався кваліфікаційний іспит та який здійснював підвищення кваліфікації інженера-землевпорядника; 4) дата та номер протоколу рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифіката; 5) види робіт із землеустрою, зазначені в кваліфікаційному свідоцтві; 6) інформація про підвищення кваліфікації; 7) інформація щодо анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката; 8) місце роботи інженера-землевпорядника; 9) відомості про членство у саморегулівній організації у сфері землеустрою.
Інженери-землевпорядники несуть відповідальність за достовірність інформації, яка подається до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, у порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до протоколу засідання Кваліфікаційної комісії від 26.01.2017 № 1, при розробленні фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_4 в довгострокову оренду із земель сільськогосподарського призначення державної власності (запасу) розташованих за межами населених пунктів Петровської Другої сільської ради Олександрівського району Донецької області ст.ст. 26, 66, 66-1 Закону України «Про землеустрій» (на момент розроблення та погодження документації із землеустрою відповідно до відомостей Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, станом на 17.12.2015 (дата затвердження замовником документації із землеустрою ОСОБА_4 завдання на виконання робіт) основним місцем роботи сертифікованого інженера-землевпорядника ОСОБА_3 відповідно до заяви про включення інформації про сертифікованого інженера-землевпорядника до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників від 10.01.2013 № 500/0/2100-13 є ПП «Землевпорядник». Заява про включення інформації про сертифікованого інженера-землевпорядника ОСОБА_3 до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, місцем роботи якої є ФОП ОСОБА_3, зареєстрована в Держгеокадастрі 23.12.2016 № 28-44252/0/1-16.
В якості доказів цього представником відповідача надані принт-скрині з інформаційної бази даних «Реєстр інженерів-землевпорядників» станом на 25.11.2016 та станом на 23.12.2016 в яких міститься зазначена інформація.
Представник позивача у судовому засіданні наголошував на тому, що станом на час звернення Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 06.01.2017 № 21-5-0.6127/2-17 «Про надання інформації», в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників вже містилась інформація щодо ОСОБА_3 як фізичної особи-підприємця.
Суд звертає увагу на те, що чинним законодавством не передбачено форм заяв для внесення відомостей до державних реєстрів сертифікованих інженерів-землевпорядників, порядку та строків подання інженерами-землевпорядниками інформації для внесення змін до відомостей наявних в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників.
При цьому, положеннями ст. 68 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що у разі зазначення сертифікованим інженером-землевпорядником завідомо неправдивих даних, що призвело до викривлення інформації в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників, Держгеокадастр на підставі подання Кваліфікаційної комісії лише зупиняє дію його кваліфікаційного сертифіката. Дія кваліфікаційного сертифіката в такому випадку поновлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у тижневий строк після усунення особою наявних зауважень.
Таким чином, нормами діючого законодавства, яке регулює відносини щодо ведення Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, не передбачена відповідальність у вигляді анулювання кваліфікаційного сертифіката безпосередньо за неподання сертифікованим інженером-землевпорядником актуальних відомостей щодо свого місця роботи та/або статусу до Державного реєстру в подальшому після отримання кваліфікаційного сертифіката.
Суд зазначає, що відповідачем до суду не надані документальні докази прийняття Держгеокадастром рішення про зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_3 з підстав порушення норм ст. 66-1 Закону України «Про землеустрій» та про наявність такого не повідомив.
Прийняття рішення про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката передбачається лише у випадку грубого порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.
Дослідивши матеріали справи суд встановив відсутність документальних доказів про допущення позивачем випадків грубого порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.
До того ж, посилання в тексті листа Головного управління Держгеокадастру в Донецькій області від 06.01.2017 № 21-5-0.6-127/2-17 на обставини щодо розроблення сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_3 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_4 суд вважає необґрунтованим оскільки за приписами ст. 68 Закону України «Про землеустрій» недійсною визначається документація із землеустрою складена та підписана особою, яка не отримала кваліфікаційного сертифіката, яку позбавлено кваліфікаційного сертифіката або дія кваліфікаційного сертифіката якої зупинена, а пакет документації із землеустрою, встановлений у ст. 50 цього Закону, не передбачає надання документації про підтвердження статусу інженера-землевпорядника.
За таких обставин, Кваліфікаційною комісією ухвалене рішення, оформлене протоколом від 26.01.2017 № 1 щодо внесення подання стосовно анулювання кваліфікаційних сертифікатів в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_3, виданого 24.12.2012 № 000060 з порушенням норм чинного законодавства та без врахування всіх обставин.
Враховуючи протиправність рішення Кваліфікаційної комісії, оформлене протоколом від 26.01.2017 № 1, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для скасування наказу Держгеокадастру від 22.02.2017 №70 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів» в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_3 від 24.12.2012 № 000060, з огляду на що позовні вимоги ОСОБА_3 підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Повний текст постанови виготовлений 12.04.2017.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 8 - 11, 94, 99, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_3 задовольнити.
Скасувати наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 22.02.2017 № 70 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів» в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_3 від 24.12.2012 № 000060.
Стягнути з Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на користь ОСОБА_3 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.
Постанова прийнята в нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини проголошені у судовому засіданні 11.04.2017 в присутності представників сторін. Повний текст постанови буде виготовлений у відповідності до ст. 160 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Крилова М.М.
Судді Козаченко А.В.
ОСОБА_5