ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 622/426/15-п
3-в/622/1/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.04.2017
Суддя Золочівський районний суд Харківської області ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Золочівського районного суду Харківської області подання старшого інспектора Золочівського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Харківській області ОСОБА_2 про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт штрафом або адміністративним арештом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Золочівського районного суду Харківської області від 27 квітня 2015 року ОСОБА_3 був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 173-2 КУпАПта на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді 40 годин громадських робіт.
Старший інспектор Золочівського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Харківській області ОСОБА_2 звернувся до суду з поданням, в якому просить суд замінити адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт штрафом або адміністративним арештом.
Свої вимоги мотивує тим, що 12 травня 2015 року до Золочівського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції на виконання надійшла зазначена постанова Золочівського районного суду Харківської області від 27.04.2015 року відносно ОСОБА_3 21.05.2015 року ОСОБА_3 поставлено на облік, роз"яснено порядок та умови відбування стягнення у вигляді громадськх робіт. Також йому було вручено копію постанови суду та направлення до Олександрівської сільської ради Золочівського району, згідно якого він повинен був приступити до відбування гроадських робіт не пізніше 22.05.2015 року. Однак станом на 02.08.2016 р. ОСОБА_3 до відбування дгромадських роіб не приступив, зазначені документи до Олександрівської сільської ради не надав. При з"ясування обставин невиходу для відбування адміністративного стягнення було встановлено, що причини, які унеможливлювали вихід на громадські роботи, не виявлено.
У судове засідання ОСОБА_3 не зявився, через канцелярію суду надав заяву, в якій проти подання не заперечував, просив розглянути подання без його присутності.
Представник Золочівського РВ КВІ управління ДПтС України в Харківській області також не зявився, причини своєї неявки суду не повідомив, проте суд вважає за можливе провести розгляд подання за його відсутності.
Суд дослідивши докази, прийшов до наступного.
27.04.2015 року Золочівським районним судом Харківської області винесено постанову про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 173-2 КУпАПта накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 40 годин.
12.05.2015 року зазначена постанова прийнята до виконання Золочівським РВ кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Харківській області.
21.05.2015 року ОСОБА_3 було поставлено на облік та розяснено порядок відбування адміністративного стягнення у виді громадських робіт, а також наслідки ухилення від відбування адміністративного стягнення у виді громадських робіт. Також йому було вручено копію постанови Золочівського районного суду від 27.04.2015 року та направлення до Олександрівської сільської ради, згідно якого останній повинен був приступити до відбування громадських робіт не пізніше 22.05.2015 року.
Однак ОСОБА_3 до відбування адміністративного стягнення у виді громадських робіт не приступив, зазначені документи до Олександрівської сільської ради не надав.
Згідно з п.3.3, 3.5Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 року, постанова суду про застосування громадських робіт кримінально-виконавчою інспекцією приводиться до виконання не пізніше десятиденного строку з дня її отримання. Протягом десяти робочих днів порушник повинен приступити до відбування громадських робіт, крім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику тощо). У триденний строк кримінально-виконавча інспекція надсилає до суду, який виніс постанову, повідомлення про прийняття постанови суду до виконання.
У відповідності дост. 304 КУпАПпитання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову. Згідно ізст. 305 КУпАПконтроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягненняздійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Відповідно до положеньст. 321-1 КУпАП постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонногосуду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання нею законної сили. Виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, види якої визначаються органами місцевого самоврядування. У разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у видіпозбавленняабообмеженняволі,або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центральногоорганувиконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку,щочотиригодини невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Згідно ст. 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення не підлягає виконанню постанова про накладання адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Враховуючи, що постанова про накладання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт щодо ОСОБА_3 було винесено суддею 27.04.2015 року і на теперішній час фактично не виконана, тобто більше ніж три місяці, відстрочка виконання постанови не застосовувалась, то підстави для звернення постанови для виконання на теперішній час відсутні у зв"язку зі спливом строку виконання постанови про накладання адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.303, 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
в задоволенні подання старшого інспектора Золочівського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Харківській області ОСОБА_2 про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт штрафом або адміністративним арештом ОСОБА_3 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Золочівський районний суд Харківської області, або на неї принесено протест прокурором протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Шабас О. С.