Постанова № 65934953, 03.04.2017, Старобільський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
03.04.2017
Номер справи
431/432/17
Номер документу
65934953
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

03.04.2017

Справа №431/432/17

Провадження №3/431/76/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2017 рокуСтаробільський районний суд Луганської області в складі:

головуючого судді Березки О.М.,

при секретарі Кобиляр О.В.,

за участю прокурора Савченко М.О.,

правопорушника ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Старобільськ Луганської області адміністративні справи, які надійшли з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, має вищу освіту, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, якому розяснені права відповідно до ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2, перебуваючи на посаді в.о. Старобільського міського голови, згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та невідкладно не повідомив Старобільську міську раду Луганської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, що передбачено п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно рішення № 1/5 від 19.11.2015 сьомого скликання Старобільської міської ради ОСОБА_2 затверджено на посаді секретаря Старобільської міської ради. 25.02.2016 на підставі п.2 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядуванняв Україні» та відповідно до розпорядження Старобільської міської ради «Про виконання обов`язків міського голови» № 23-к, ОСОБА_2 приступив до виконання обов`язків міського голови з 23 лютого 2016 року у зв`язку зі смертю міського голови ОСОБА_3 Згідно розпорядження міського голови від 30.08.2001 № 61 « Про прийняття на роботу ОСОБА_4В.» ОСОБА_4 займає посаду спеціаліста по будівництву та ремонтним роботам міськради з 31.08.2001 по теперішній час. За розпорядженням міського голови від 23.05.2011 № 99 «Про прийняття на роботу ОСОБА_4В.» ОСОБА_4 працює сторожем дошкільного навчального закладу №58 з 27.05.2011 по теперішній час, посада якого підпорядкована безпосередньо міському голові. У період з 29.02.2016 по 22.07.2016 ОСОБА_2, перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки міського голови видав розпорядження за власним підписом про преміювання посадових особі Старобільської міської ради, де у списку був він особисто та його батьки ОСОБА_4 та ОСОБА_4

29.02.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 26-к. Відповідно до вказаного розпорядження ОСОБА_2 самостійно призначив собі премію у розмірі 115% та своїм батькам: ОСОБА_4 нараховано премію у розмірі 50%, та ОСОБА_4 нараховано 100% премії.

01.03.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 28-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня працівникам Старобільської міської ради, де в списку була ОСОБА_4, якій нараховано премію у розмірі 500 грн.

21.03.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 35-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію за березень працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано 115 % премії, та його батьки ОСОБА_4В, якому нараховано 64 % премії, та ОСОБА_4, якій нараховано 112 % премій.

06.04.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 45-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премії працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано премію в розмірі 3000 грн., та його батьки ОСОБА_4, якому нараховано премію в розмірі 500 грн., та ОСОБА_4, якій нараховано премію у розмірі 1700 грн.

12.04.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 47-к. Відповідно до вказаного розпорядження було внесено зміни до розміру нарахованих премій за березень працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2 о.В., якому нараховано премію 114 %, та ОСОБА_4, якій нараховано 112% премій.

20.04.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 52-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію за квітень працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано 115 % премій, та його батьки ОСОБА_4, якому нараховано 114% премій, та ОСОБА_4, якій нараховано 112% премій.

20.05.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 66-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію за травень працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано 115 % премій, та його батьки ОСОБА_4, якому нараховано 114% премій, та ОСОБА_4, якій нараховано 112% премій.

05.07.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 75-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премії працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано премію в розмірі 2700 грн., та його батьки ОСОБА_4, якому нараховано премію в розмірі 300 грн., та ОСОБА_4, якій нараховано премію у розмірі 1700 грн.

22.07.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 77-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію за липень працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано 115 % премії, та його батько ОСОБА_4, якому нараховано 114% премії.

Таким чином протягом лютого-липня 2016 року ОСОБА_2 своїм розпорядженням призначав всім працівникам Старобільської міської ради у тому числі собі особисто, як виконуючому обов`язки міського голови, секретарю міської ради, без винесення питання про преміювання на розгляд депутатським корпусом, та також видавав розпорядження за власним підписом про виплату премій, надбавок своїм батькам (ОСОБА_4,ОСОБА_4В.). Відповідно до відповіді зі Старобільської міської ради з 19.11.2015 встановлено, що ОСОБА_2 є посадовою особою місцевого самоврядування 5 категорії 11 рангу.

Відповідно отриманої відповідіз старобільського РВ ДРАЦС ГТУЮ у Луганській області встановлено родинний зв`язок між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, як сина та його батьків (мати і батько).

Згідно отриманої інформації зі Старобільської міської ради Луганської області в.о. Старобільського міського голови ОСОБА_2 не повідомляв депутатський корпус Старобільської міської ради щодо наявності у нього реального конфлікту інтересів під час виконання повноважень міського голови при здійсненні свого преміювання та своїх батьків. Таким чином у ОСОБА_2 виник реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між його приватним інтересом бажанням поліпшити своє матеріальне становище та матеріальне становище своїх батьків, шляхом збільшення кінцевого розміру отриманого доходу та його службовими повноваженнями, як виконуючого обовязки Старобільського міського голови, що впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішення під час виконання своїх службових повноважень, чим вчинив правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_2, перебуваючи на посаді в.о. Старобільського міського голови, згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що передбачено п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно рішення № 1/5четвертої сесії від 19.11.2015 року сьомого скликання Старобільської міської ради ОСОБА_2 затверджено на посаді секретаря Старобільської міської ради. 25.02.2016 року на підставі п.2 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та відповідно до розпорядження Старобільської міської ради «Про виконання обов`язків міського голови» ОСОБА_2 № 23-к, приступив до виконання обов`язків міського голови з 23 лютого 2016 року у зв`язку зі смертю міського голови ОСОБА_3 Згідно розпорядження міського голови від 30.08.2001 року № 61 « Про прийняття на роботу ОСОБА_4В.» ОСОБА_4 займає посаду спеціаліста по будівництву та ремонтним роботам міськради з 31.08.2001 року по теперішній час. За розпорядженням міського голови від 23.05.2011 року № 99 «Про прийняття на роботу ОСОБА_4В.» ОСОБА_4 працює сторожем дошкільного навчального закладу № 58 з 27.05.2011 року по теперішній час, посада якого підпорядкована безпосередньо міському голові. У період з 29.02.2016 року по 22.07.2016 року ОСОБА_2 перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки міського голови видав розпорядження за власним підписом про преміювання посадових особі Старобільської міської ради, де у списку був він особисто та його батьки ОСОБА_4 та ОСОБА_4

29.02.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 26-к. Відповідно до вказаного розпорядження ОСОБА_2 самостійно призначив собі премію у розмірі 115% та своїм батькам: ОСОБА_4 нараховано премію у розмірі 50%, та ОСОБА_4 нараховано 100% премії.

01.03.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 28-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня працівникам Старобільської міської ради, де в списку була ОСОБА_4, якій нараховано премію у розмірі 500 грн.

21.03.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 35-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію за березень працівникам старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано 115 % премії, та його батьки ОСОБА_4В, якому нараховано 64 % премії, та ОСОБА_4, якій нараховано 112 % премій.

06.04.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 45-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премії працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано премію в розмірі 3000 грн., та його батьки ОСОБА_4, якому нараховано премію в розмірі 500 грн., та ОСОБА_4, якій нараховано премію у розмірі 1700 грн.

12.04.2016 року виконувачем обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 47-к. Відповідно до вказаного розпорядження було внесено зміни до розміру нарахованих премій за березень працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_4, якому нараховано премію 114 %, та ОСОБА_4, якій нараховано 112% премій.

20.04.2016 року виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 52-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію за квітень працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано 115 % премій, та його батьки ОСОБА_4, якому нараховано 114% премій, та ОСОБА_4, якій нараховано 112% премій.

20.05.2016 виконуючим обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 66-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію за травень працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано 115 % премій, та його батьки ОСОБА_4, якому нараховано 114% премій, та ОСОБА_4, якій нараховано 112% премій.

05.07.2016 року виконувачем обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 75-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премії працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано премію в розмірі 2700 грн., та його батьки ОСОБА_4, якому нараховано премію в розмірі 300 грн., та ОСОБА_4, якій нараховано премію у розмірі 1700 грн.

22.07.2016 року виконувачем обовязки міського голови, секретаря міської ради ОСОБА_2 видано розпорядження № 77-к. Відповідно до вказаного розпорядження було нараховано премію за липень працівникам Старобільської міської ради, де в списку були ОСОБА_2, якому нараховано 115 % премії, та його батько ОСОБА_4, якому нараховано 114% премії.

Таким чином протягом лютого-липня 2016 року ОСОБА_2 своїм розпорядженням призначав всім працівникам Старобільської міської ради у тому числі собі особисто, як виконуючому обов`язки міського голови, секретарю міської ради, без винесення питання про преміювання на розгляд депутатським корпусом, та також видавав розпорядження за власним підписом про виплату премій, надбавок своїм батькам (ОСОБА_4,ОСОБА_4В.). Відповідно до відповіді зі Старобільської міської ради з 19.11.2015 встановлено, що ОСОБА_2 є посадовою особою місцевого самоврядування 5 категорії 11 рангу.

Відповідно отриманої відповідіз старобільського РВ ДРАЦС ГТУЮ у луганській області встановлено родинний зв`язок між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, як сина та його батьків (мати і батько).

Згідно отриманої інформації зі Старобільської міської ради Луганської області в.о. Старобільського міського голови ОСОБА_2 не повідомляв депутатський корпус Старобільської міської ради щодо наявності у нього реального конфлікту інтересів під час виконання повноважень міського голови при здійсненні свого преміювання та своїх батьків. Таким чином у ОСОБА_2 виник реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між його приватним інтересом бажанням поліпшити своє матеріальне становище та матеріальне становище своїх батьків, шляхом збільшення кінцевого розміру отриманого доходу та його службовими повноваженнями, як виконуючого обовязки Старобільського міського голови, що впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішення під час виконання своїх службових повноважень, чим вчинив правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні обставини, викладені в протоколах про вчинення адміністративних корупційних правопорушень підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_2 ознак корупційних діянь передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Пояснив, що останній, будучи виконувачем обовязків Старобільського міського голови, будучи субєктом відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції» та зобовязаним, відповідно до ст. 28 вказаного закону та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повинен повідомляти міську раду про наявністьу нього реального конфлікту інтересів і маючи реальну можливість без жодних перешкод це зробити у будь-якій формі, маючи приватний інтерес, не пов'язаний із діяльністю Старобільської міської ради, не повідомив (публічно не оголосив) про наявність у нього реального конфлікту інтересів у період з 29.02.2016 по 22.07.2016 видані розпорядження про своє преміювання та своїх батьків ОСОБА_4 та ОСОБА_4

ОСОБА_2 в судовому засіданні з протоколами про адміністративні правопорушення не погодився, свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення не визнав в повному обсязі. Пояснив, що він лише виконував рішення Старобільської міської ради № 2/14 від 24.12.2015 року, з фактичними обставинами, викладеними в протоколах, згоден, проте вважає, що його дії не утворюють складу корупційних правопорушень.

Вислухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7КУпАП, виходячи з наступного.

Відповідно до рішення № 1/5четвертої сесії від 19.11.2015 року сьомого скликання Старобільської міської ради ОСОБА_2 затверджено на посаді секретаря Старобільської міської ради.

25.02.2016 року на підставі п.2 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядуванняв Україні» та відповідно до розпорядження Старобільської міської ради «Про виконання обов`міського голови» № 23-к ОСОБА_2, приступив до виконання обов`язків міського голови з 23 лютого 2016 у зв`язку зі смертю міського голови ОСОБА_3

В силу вимог пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами корупційних правопорушень є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, народні депутати України, депутати Верховної ОСОБА_1 Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно ч. 1 ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції» особам, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та повязані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону зобовязані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів, вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у звязку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції» у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.

Також статтею 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

Із розпорядження від 29.02.2016 № 26-к вбачається, що за результатами роботи за січень 2016 року здійснено преміювання ОСОБА_2. у розмірі 115% посадового окладу, його батькові ОСОБА_4 у розмірі 50%, та ОСОБА_4 у розмірі 100% посадового окладу.

Із розпорядження від 01.03.2016 № 28-к вбачається, що з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня ОСОБА_4 нараховано премію у розмірі 500 грн.посадового окладу.

Із розпорядження від 21.03.2016 року згідно розпорядження № 35-к вбачається, що за результатами роботи за березень 2016 року здійснено преміювання ОСОБА_2 у розмірі 115% посадового окладу, його батькові ОСОБА_4 у розмірі 64%, та ОСОБА_4 у розмірі 112% посадового окладу.

Із розпорядження від 06.04.2016 № 45-к вбачається, що за результатами роботи здійснено преміювання ОСОБА_2. у розмірі 3000 грн. та його батькові ОСОБА_4 у розмірі 500грн., та ОСОБА_4 у розмірі 1700 грн.

Із розпорядження від 12.04.2016 № 47-к, яким було внесено зміни до розміру нараховааних премій за березень працівникам Старобільської міської ради вбачається, що ОСОБА_4 здійснено преміювання у розмірі 114% премії%, та ОСОБА_4 у розмірі 112% премії.

Із розпорядження від 20.04.2016 № 52-к вбачається, що за результатами роботи за квітень 2016 року здійснено преміювання ОСОБА_2. у розмірі 115% посадового окладу, його батькові ОСОБА_4 у розмірі 114%, та ОСОБА_4 у розмірі 112% премій.

Із розпорядження від 20.05.2016 № 66-к вбачається, що за результатами роботи за травень 2016 року здійснено преміювання ОСОБА_2. у розмірі 115% посадового окладу, його батькові ОСОБА_4 у розмірі 114%, та ОСОБА_4 у розмірі 112 премій.

Із розпорядження від 05.07.2016 № 75-к вбачається, що здійснено преміювання ОСОБА_2 у розмірі 2700 грн., його батькові ОСОБА_4 у розмірі 300 грн, та ОСОБА_4 у розмірі 1700 грн.

Із розпорядження від 22.07.2016 № 77-к вбачається, що за результатами роботи за липнь 2016 року здійснено преміювання ОСОБА_2. у розмірі 115% посадового окладу та його батькові ОСОБА_4 у розмірі 106 % премії.

Пункт 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» встановлює, що преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

Частинами 1 та 2 ст. 172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Всупереч зазначених норм Закону ОСОБА_2, незважаючи на наявність реального конфлікту інтересів, оскільки отримання премії є приватним інтересом особи, відносно якої вирішується питання про можливість та доцільність преміювання, не повідомив про його наявність колегіальний орган, в якому працює сесію міської ради, та особисто видав розпорядження про преміювання себе як заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

При цьому, слід зазначити, що за змістом Закону склад правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП є формальним. Тобто, відповідальність за ст. 172-7 КУпАП настає незалежно від наслідків. Сам факт неповідомлення посадовою особою місцевого самоврядування про наявність конфлікту інтересів вже є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Оскільки вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою і підлягають одночасному розгляду одним і тим же органом, з метою всебічного, повного, обєктивного та оперативного розгляду справ, вважаю за доцільне обєднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення для спільного розгляду і вирішення.

Дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП, при визначенні ОСОБА_2 виду адміністративного стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, оцінивши докази, суд вважає, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_2 враховуються положення ч. 2 ст. 36 КУпАП, відповідно до якої, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З урахуванням положень п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір0,2розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 320,00 грн.

Керуючись ст.ст. 36, 172-7 ч. 2, 283, 284 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, справа № 431/431/17 (провадження № 3/431/75/2017) обєднати в одне провадження з адміністративним матеріалом відносно ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 431/432/17 (провадження № 3/431/76/2017), присвоївши обєднаному провадженню номер справи 431/431/17, провадженню № 3/431/75/2017.

Визнати ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення, згідно ст. 36 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок

Штраф перераховувати в дохід держави, отримувач - держбюджет Старобільського району р/р 31114106700331, код 21081100 в ГУДКСУ Луганської області МФО 804013, ідентифікаційний код 37858396.

Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір в дохід держави в сумі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., який слід перерахувати на поточний рахунок № 31218206700331 код класифікації доходів 22030001, отримувач УДКСУ у Старобільському районі код ЄДРПОУ отримувача коштів 37858396, МФО 804013, Банк отримувача коштів ГУДКСУ у Луганській області.

На постанову суду може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд Луганської області.

Постанова може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання постановою чинності.

Суддя О.М. Березка