Справа № 812/1148/16
Провадження №2-а/428/215/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2017 року м. Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Журавель Т.С., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Сєвєродонецької міської організації Політичної партії «НАШ КРАЙ», кандидата в депутати Сєвєродонецької міської ради VII скликання ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, -
встановив:
Сєвєродонецька міська організація Політичної партії «НАШ КРАЙ» та кандидат в депутати Сєвєродонецької міської ради VII скликання ОСОБА_1 звернулися до Луганського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області.
06.04.2017 року вказану справу ухвалою Луганського окружного адміністративного суду було передано на розгляд Сєвєродонецького міського суду Луганської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.04.2017 року дану адміністративну справу розподілено та передано на розгляд судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області Журавель Т.С.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступного.
Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Статтями 18, 19, 20 КАС України встановлено предметну, територіальну та інстанційну підсудність.
Призначення предметної підсудності полягає в тому, щоб визначити компетенцію різних ланок судової системи щодо розгляду адміністративних справ по першій інстанції залежно від предмета спору.
Суд звертає увагу на те, що даний адміністративний позов поданий поза межами виборчого процесу, а позивач не є суб'єктом такого процесу в розумінні статті 12 Закону України «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 року №595, тому дана справа повинна розглядатися в загальному порядку, встановленому КАС України.
Так, згідно п. 1 ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно ч. 5.1 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 01 листопада 2013 року № 15 предметна і територіальна підсудність спорів, які виникли за межами виборчого процесу і не пов'язані з ним, визначається за загальними правилами глави 1 розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України і не може визначатися за правилами, які застосовуються до спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом.
Суд звертає увагу на те, що за правилами глави 1 розділу ІІ КАС України може визначатися предметна і територіальна підсудність виборчих спорів, але у разі відсутності визначеності такої підсудності особливостями, встановленими частинами третьою - п'ятою статті 172, частиною другою статті 173, частиною третьою статті 174, частиною третьою статті 175, частинами сьомою - дев'ятою статті 176, частиною шостою статті 177 КАС України.
Враховуючи те, що предметом даної справи є оскарження рішення, дій міської виборчої комісії поза межами виборчого процесу, предметна підсудність встановлюється за загальними правилами КАС України.
Аналогічна позиція викладена в ухвалах Донецького апеляційного адміністративного суду від 16.03.2016 року по справі №263/172/16-а та від 25.01.2017 року по справі №812/1148/16.
З огляду на вищевикладене, беручи до уваги предмет даного спору оскарження рішення, дій субєкта владних повноважень, суддя доходить висновку, що у даному випадку має місце виключна предметна підсудність згідно до п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України, тобто дана справа підсудна окружному адміністративному суду.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 17-20, 22, 160, 165 КАС України, суд, -
ухвалив:
Адміністративну справу №812/1148/16 за адміністративним позовом Сєвєродонецької міської організації Політичної партії «НАШ КРАЙ», кандидата в депутати Сєвєродонецької міської ради VII скликання ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області передати на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т. С. Журавель