Постанова № 65933324, 01.12.2016, Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
01.12.2016
Номер справи
195/1395/16-п
Номер документу
65933324
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 195/1395/16-п 3/195/421/16

ПОСТАНОВА

іменем України

01.12.2016 року

Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Кондус Л.А.,

при секретарі - Горват Н.Є.,

за участю прокурора - Цвєткова А.В.,

особа, що притягується до відповідальності - ОСОБА_1,

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, громадянина України, уродженця с.Іллінка Томаківського району Дніпропетровської області, працюючого вчителем фізкультури Добронадіївської ЗОШ, депутата Новокиївської сільської ради VI скликання, проживаючого в АДРЕСА_1, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

10.11.2016 року оперуповноваженим відділу управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції України старшим лейтенантом Запорожець П.Є. було складено протокол №143 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП стосовно ОСОБА_1, мотивуючи наступним.

На підставі рішення Новокиївської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області № 4-1/VI від 16.11.2010 року «Про затвердження постанови № 19 від 12.11.2010 р. «Про визнання повноважень депутатів Новокиївської сільської ради VI скликання», було визнано повноваження депутата Новокиївської сільської ради шостого скликання ОСОБА_1.

ОСОБА_1, ознайомився із попередженням про спеціальні обмеження під час перебування на посаді депутата сільської ради, встановлені Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Засади запобігання та протидію корупції».

Таким чином, на підставі п. п. «Б» п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

В своїй діяльності ОСОБА_1, як депутат сільської ради керувався Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття близькі особи, зокрема - це особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.

Цією ж статтею Закону визначено поняття реального конфлікту інтересів, як суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ст. ст. 3, 28 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги передбачені Законами України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Новокиївської сільської ради, Томаківського району та являючись, згідно п. п. «Б» п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за наступних обставин.

12.05.2015 року в Новокиївській сільській раді, Томаківського району за адресою: Дніпропетровська область, Томаківський район, с. Новокиївка, вул. Центральна, 1 проходила тридцять четверта сесія шостого скликання на якій згідно списку були присутні 8 депутатів, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 ОСОБА_9 Вказані депутати отримали проекти рішень, які виносилися на порядок денний.

Згідно п. 8 протоколу Новокиївській сільської ради, Томаківського району, Дніпропетровської області від 12.05.2015 року на порядок денний було винесено рішення «Про надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10.».

Після доповіді секретаря постійної комісії «З питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів» Новокиївській сільської ради, Томаківського району гр. ОСОБА_3, по питанню «Про надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10.», при цьому ОСОБА_1, будучи депутатом Новокиївської сільської ради, Томаківського району, Дніпропетровської області, у порушення вимог ст. 59-1 закону України про місцеве самоврядування та ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», перед голосуванням не повідомив сільську раду та виконавчий комітет Новокиївської сільської ради про наявний конфлікт інтересів.

Вказаними діями ОСОБА_1, вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Крім того, 10.11.2016 року оперуповноваженим відділу управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції України старшим лейтенантом Запорожець П.Є. було складено протокол №144 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП стосовно ОСОБА_1, мотивуючи наступним.

На підставі рішення Новокиївської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області № 4-1/VI від 16.11.2010 року «Про затвердження постанови № 19 від 12.11.2010 р. «Про визнання повноважень депутатів Новокиївської сільської ради VI скликання», було визнано повноваження депутата Новокиївської сільської ради шостого скликання ОСОБА_1.

ОСОБА_1, ознайомився із попередженням про спеціальні обмеження під час перебування на посаді депутата сільської ради, встановлені Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Засади запобігання та протидію корупції».

Таким чином, на підставі п. п. «Б» п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

В своїй діяльності ОСОБА_1, як депутат сільської ради керувався Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Згідно ст. 8, ч. 3, п. 1, Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата сільської ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції». Депутати сільської ради зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання інтересів, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів, зокрема, це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до ст. ст. 3, 28, ч.2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», депутати сільських рад зобов'язані:

- вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

- повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального . чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

- вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів;

- у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги передбачені Законами України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Новокиївської сільської ради, Томаківського району та являючись, згідно п. п. «Б» п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за наступних обставин.

Так, 12.05.2015 року в Новокиївській сільській раді, Томаківського району за адресою: Дніпропетровська область, Томаківський район, с. Новокиївка, вул. Центральна, 1 проходила тридцять четверта сесія шостого скликання на якій згідно списку були присутні 8 депутатів, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 Вказані депутати отримали проекти рішень, які виносилися на порядок денний.

Згідно п. 8 протоколу Новокиївській сільської ради, Томаківського району, Дніпропетровської області від 12.05.2015 року на порядок денний було винесено рішення «Про надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10.».

Після доповіді секретаря постійної комісії «З питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів» Новокиївській сільської ради, Томаківського району гр. ОСОБА_3, по питанню «Про надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10.», депутати Новокиївській сільської ради, Томаківського району проголосували одноголосно за вказане рішення.

На підставі зазначеного вище голосування Новокиївській сільською радою, Томаківського району було підготовлено рішення № 453-34/УІ від 12.05.2015 року «Про надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10.».

ОСОБА_1, будучи депутатом Новокиївській сільської ради, Томаківського району, Дніпропетровської області, у порушення вимог ст.28 та ч.2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв участь у голосуванні та проголосував «ЗА» рішення від 12.05.2015 року № 453-34/УІ Новокиївській сільської ради, Томаківського району щодо надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_5, яка згідно довідки наданою Томаківським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції Дніпропетровської області є дружиною депутата Новокиївській сільської ради, Томаківського району, Дніпропетровської області, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4,

У зв'язку з чим ОСОБА_1, скоїв адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, зокрема:

На підставі рішення № 453-34/УІ від 12.05.2015 року «Про надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10.», остання отримала можливість на отримання матеріальної допомоги в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень.

При в чиненні дій в умовах реального конфлікту інтересів, ОСОБА_1, не повідомив сільську раду та виконавчий комітет Новокиївській сільської ради, Томаківського району про наявний конфлікт інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи депутатом Новокиївської сільської ради, Томаківського району Дніпропетровської області та, згідно п. п.«Б» п.1, ч.1 ст.З Закону України «Про запобігання корупції», с суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, порушуючи вимоги передбачені ст.28 та ч.2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про наявну суперечність між приватними інтересами та його представницькими повноваженнями, діючи умисно з мотивів особистих інтересів з метою надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме - голосувала «За» рішення Новокиївській сільської ради № 453-34/УІ від 12.05.2015 року «Про надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10.», яка є його дружиною.

Вказаними діями ОСОБА_10, вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у вчиненні дії в умовах реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав в повному обсязі, але при цьому пояснив, що перед проведенням голосування він усно повідомляв проте, що голосувати не буде, оскільки особа, за яку буде проводитись голосування щодо надання матеріальної допомоги є його дружиною.

Прокурор підтримав вищевказані протоколи про адміністративні правопорушення, складені стосовно ОСОБА_1 та просить суд притягнути вказану особу до адміністративної відповідальності, враховуючи положення ст. 36 КУпАП.

Суддя, вивчивши матеріали справи, зважаючи на вищевикладені обставини, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи особу порушника, ступінь його вини, заслухавши прокурора, оглянувши в судовому засіданні матеріали справи № 195/1394/16-п, та матеріали справи № 195/1395/16-п, а саме:

1) документи по справі стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-7 КУпАП:

- копію рішення № 4-1/ VI першої сесії шостого скликання від 16.11.2010 року Новокиївської сільської ради;

- копію постанови №19 від 12.11.2010 року Новокиївської сільської виборчої комісії;

- копію протоколу тридцять четвертої сесії шостого скликання від 12.05.2015 року Новокиївської сільської ради;

- копію списку депутатів Новокиївської сільської ради VI скликання від 12.05.2015 року, які були присутні на тридцять четвертій сесії;

2) документи по справі стосовно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-7 КУпАП:

- копію рішення № 4-1/ VI першої сесії шостого скликання від 16.11.2010 року Новокиївської сільської ради;

- копію постанови №19 від 12.11.2010 року Новокиївської сільської виборчої комісії;

- копію протоколу тридцять четвертої сесії шостого скликання від 12.05.2015 року ІІовокиївської сільської ради;

- копію списку депутатів Новокиївської сільської ради VI скликання від 12.05.2015 року, які були присутні на тридцять четвертій сесії;

- копію рішення Новокиївської сільської ради № 453-34/УІ від 12.05.2015 року «Про надання матеріальної допомоги гр. ОСОБА_10.»;

- лист Новокиївської сільської ради № 186 від 08.06.2016 року;

- довідку з Томаківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції Дніпропетровської області ;

- пояснення голови Новокиївської сільської ради ОСОБА_11;

- пояснення депутата Новокиївської сільської ради ОСОБА_3;

- пояснення депутата Новокиївської сільської ради ОСОБА_4,

вважає необхідним притягнути до адміністративної відповідальності правопорушника та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, так як факт скоєння вказаних адміністративних правопорушень доведено вищевказаними документами та протоколом № 143 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП, протоколом № 144 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень, адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи викладене, а також характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, ступінь його вини, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкцій, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

Приймаючи до уваги, що санкцією ч.2 ст. 172-7 КУпАП передбачено стягнення більш суворе (штраф у розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), ніж стягнення, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП (штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 36, 172-7 ч.1,ч.2, 221, 283-284, 294 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 172-7 КУпАП та застосувати до нього стягнення у вигляді адміністративного штрафу в сумі 3400 (три тисячі чотириста грн. 00 коп.) грн. на користь держави на р/р 31115106700339, код платежу: 21081100, отримувач: УДКУ у Томаківському районі, ЄДРПОУ 36729802, банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.

Штраф необхідно сплатити не пізніш як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп. на користь держави на рахунок отримувача: № 31219206700339, отримувач коштів: УДКСУ у Томаківському районі, код отримувача 36729802, Банк отримувача: ГУ ДСКУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровськ, призначення платежу: судовий збір.

Постанова судді може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд.

Суддя : /підпис/ Л.А.Кондус

З оригіналом згідно: Суддя Л.А.Кондус