Ухвала суду № 65923396, 10.04.2017, Шевченківський районний суд міста Полтави (до 25.04.2025 - Октябрський районний суд м. Полтави)

Дата ухвалення
10.04.2017
Номер справи
554/2894/17
Номер документу
65923396
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Дата документу 10.04.2017 Справа № 554/2894/17

Провадження №1-кс/554/2666/2017

У Х В А Л А

Іменем України

10 квітня 2017 року слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави Чуванова А.М. при секретарі судового засідання Садошенко М.П. за участю слідчого Павленко-Сливяк Г.В. про призначення позапланової перевірки за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017170040001532 від 05.04.2017 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.345 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, яке мотивує наступним.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 05.04.2017 року о 19.40 годині до Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області надійшло повідомлення від лікаря ПОКЛ про те, що за медичною допомогою звернувся працівник патрульної поліції ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з діагнозом: відкритий перелом кісток, носова кровотечі, забійна рана лівого вуха, скроневої тімяної ділянки зліва. Як пояснив ОСОБА_1 тілесні ушкодження отримав по вул. Соборності, 27 в м. Полтава під час виконання службових обовязків по охороні громадського порядку.

У ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що до масових заворушень в результаті яких були спричинені тілесні ушкодження працівнику поліції причетні співробітники ТОВ"ПРИВАТНА ОХОРОННА ФІРМА"СКОРПІОН-2016".

В ході досудового розслідування у ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 відібрані пояснення, в яких останні повідомляють по їх участь в подіях 05.04.2017 року поблизу буд. 27 по вул. Соборності в м.Полтава, в якості працівників охоронної фірми «Скорпіон-2016».

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за адресою: Полтавська область, місто Кременчук, вулиця Генерала Жадова, 12 офіс 1 зареєстрована юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Приватна охоронна фірма «Скорпіон-2016» (40724138). Вид діяльності: КВЕД 80.10 діяльність приватних охоронних служб (основний); КВЕД 80.20 обслуговування систем безпеки; КВЕД 80.30 проведення розслідувань.

Відповідно до Класифікатору видів економічної діяльності, 80.10 діяльність приватних охоронних служб включає надання однієї або більше послуг з перелічених нижче: послуги тілоохоронців та патрулювання, збирання та перевезення грошей, рахунків або інших коштовних речей за допомогою персоналу або устаткування для захисту подібного майна під час транспортування.

Відповідно до пункту 7 Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 960 (далі Ліцензійні умови), субєкт охоронної діяльності зобовязаний:

- надавати послуги з охорони власності та громадян на підставі письмових цивільно-правових договорів охорони, які укладаються за наявності в замовників охоронних послуг документів, що підтверджують їх повноваження на володіння (користування) обєктом охорони на законних підставах, а також правомірність перебування майна, транспортного засобу чи особи у визначеному місці охорони;

- вести письмовий або електронний облік договорів охорони, виконувати умови договорів з надання охоронних послуг на користь третіх осіб лише за їх письмовою згодою. Під час укладання договорів зазначаються конкретний обєкт охорони, його місцезнаходження;

- зазначати в договорах охорони відповідно доЦивільного кодексу Україниумови відшкодування шкоди, завданої через неналежне виконання ним своїх зобовязань перед замовником;

- розміщувати на видному місці на центральному посту стаціонарного обєкта (за згодою замовника охоронних послуг), який охороняється персоналом охорони, інформацію про найменування ліцензіата, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи, дату і номер рішення про видачу ліцензії;

- повідомляти негайно у будь-який можливий спосіб територіальному органу Національної поліції про:

- факти припинення правопорушень стосовно персоналу охорони, майна або фізичних осіб, які охороняються, застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів, використання службових собак персоналом охорони, а в разі заподіяння тілесних ушкоджень правопорушнику - негайно викликати екстрену (швидку) медичну допомогу та надавати першу долікарську допомогу;

- виявлення ознак кримінального правопорушення, порушення громадського порядку;

- до прибуття працівників правоохоронних органів вжити всіх можливих заходів для охорони місця події та збереження слідів злочину, виявлення очевидців і фіксації їх персональних даних. Після прибуття працівників правоохоронних органів персонал охорони зобовязаний діяти за їх вказівкою.

Відповідно до пункту 8 Ліцензійних умов субєкт охоронної діяльності забезпечує:

- наявність у персоналу охорони під час виконання функціональних обовязків посвідчень, оформлених відповідно до вимог частини четверноїстатті 11 Закону України «Про охоронну діяльність»;

- виконання функції з охорони майна за обовязкової наявності на одязі персоналу охорони ознак належності до відповідного субєкта охоронної діяльності згідно з його статутними документами;

- дотримання порядку застосування персоналом охорони заходів фізичного впливу та спеціальних засобів, зазначених у статті 16 Закону України «Про охоронну діяльність».

В той же час, законодавець у розділі «Організаційні вимоги» в пункті 13 Ліцензійних умов чітко зазначив, що під час організації та провадження охоронної діяльності забороняється:

- придбавати та використовувати майно, визначене законодавством для виключного використання військовими формуваннями та правоохоронними органами;

- використовувати не сертифіковані в установленому порядку технічні засоби охорони спеціального призначення, засоби радіозвязку без наявності дозволу на їх використання на наданих радіочастотах, а також інші технічні засоби, що завдають шкоди життю, здоровю громадян, довкіллю;

- використовувати ознаки належності (елементи символіки, формений одяг тощо) до МВС, СБУ, Управління державної охорони, Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних, природоохоронних, контролюючих або інших органів виконавчої влади, їх спеціальних підрозділів, у тому числі в найменуванні субєкта охоронної діяльності, на одязі, транспорті реагування, будівлях, у документації;

- створювати перешкоди чи заважати діяльності представників правоохоронних та інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, а також громадянам у здійсненні ними повноважень, наданих їм законами та іншими нормативно-правовими актами;

- приховувати відомості про кримінальні правопорушення, що вчиняються або готуються, незалежно від інтересів замовника послуг з охорони;

- охороняти фізичну особу, яка вчиняє злочинні дії, адміністративне правопорушення або намагається їх учинити;

- вчиняти дії, що посягають на права, свободи та власність фізичних осіб, а також ставлять під загрозу їх життя та здоровя, честь, гідність і ділову репутацію;

- здійснювати заходи, що належать до оперативно-розшукових відповідно доЗакону УкраїниПро оперативно-розшукову діяльність;

- залучати до охоронних заходів осіб, які не подали документів, необхідних для прийняття на роботу, або не відповідають кваліфікаційним вимогам;

- брати участь у виконанні судових рішень під час виконавчого провадження;

- вчиняти дії, спрямовані на силове протистояння між персоналом охорони різних субєктів господарювання;

- використовувати спеціальні засоби, не включені до переліку спеціальних засобів, придбання, зберігання та використання яких здійснюється субєктами охоронної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2013 р.№ 97(Офіційний вісник України, 2013 р., № 12, ст. 456);

- застосовувати заходи фізичного впливу та спеціальні засоби проти жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку або з вираженими ознаками інвалідності та малолітніх осіб, а також проти осіб, які відповідно до законодавства є носіями спеціального статусу недоторканності, крім випадків учинення ними нападу, що становить загрозу життю та здоровю фізичних осіб, персоналу охорони, або збройного нападу чи збройного опору;

- застосовувати спеціальні засоби в місцях значного скупчення людей, якщо це може призвести до заподіяння шкоди життю та здоровю сторонніх осіб, крім випадків самооборони (самозахисту).

У пункті 18 Ліцензійних умов зазначено, що охоронна діяльність провадиться лише персоналом, який відповідає вимогам, що встановленіпунктами 15і17Ліцензійних умов.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у клопотанні, просив його задовольнити з метою встановлення законної діяльності осіб, які були причетні до масових заворушень, в результаті яких були спричинені тілесні ушкодження працівнику поліції.

Слідчий суддя ознайомившись із поданим клопотанням, заслухавши думку слідчого, встановив наступне.

Відповідно до ч.1ст.1 КПК Українивстановлено, що порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.

Згідно п.10 ч.1ст.3 КПК Україникримінальне провадження - досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у звязку із вчиненням діяння, передбаченого Законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно ч.ч.1, 2 ст.40 КПК України слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій. Слідчий уповноважений: 1) починати досудове розслідування за наявності підстав, передбачених цим Кодексом; 2) проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, встановлених цим Кодексом; 3) доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам; 5) звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій;

6) повідомляти за погодженням із прокурором особі про підозру; 7) за результатами розслідування складати обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та подавати їх прокурору на затвердження; 8) приймати процесуальні рішення у випадках, передбачених цим Кодексом, у тому числі щодо закриття кримінального провадження за наявності підстав, передбаченихстаттею 284 цього Кодексу; 9) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Згідно Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначаються підстави та випадки, коли державний нагляд (контроль) здійснюється. Так, статтею 3 Закону визначено, що до 31.12.2017 позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення субєктом господарювання її законних прав (за погодженням Державної регуляторної служби України); за письмовою заявою субєкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; за рішенням суду; у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було повязано з діяльністю субєкта господарювання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2015року № 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» Міністерство внутрішніх справ є органом ліцензування охоронної діяльності.

Згідно п. 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 № 408, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінально процесуальним кодексом України.

Крім того, строк здійснення позапланового заходу відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом. Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.

У судовому засіданні доведено необхідність отримання дозволу на проведення зазначеної вище перевірки, оскільки отримані за її результатами відомості матимуть істотне значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, отже призначення такої перевірки є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 2, 91-93, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Надати дозвіл на проведення позапланової перевірки з питань дотримання ТОВ «Приватна охоронна фірма «Скорпіон-2016» (40724138) вимог законодавства у сфері провадження охоронної діяльності за 2017 рік.

Під час проведення позапланової перевірки зясувати наступні питання:

- Чи дотримується ТОВ «Приватна охоронна фірма «Скорпіон-2016» (40724138), при веденні господарської діяльності, Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 960?

- Чи дотримується ТОВ «Приватна охоронна фірма «Скорпіон-2016» (40724138), при веденні господарської діяльності вимог Закону України «Про охоронну діяльність»?

Проведення зазначеної перевірки доручити спеціалістам Управління ліцензування Міністерства внутрішніх справ України.

Строк проведення позапланової перевірки встановити у 10 робочих днів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: А.М. Чуванова