КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 квітня 2017 року № 810/1283/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І., розглянувши позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України до Кагарлицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
4 квітня 2017 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулася Державна архітектурно-будівельна інспекція України (далі - ДАБІ України) з позовом до Кагарлицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону № 3674-VI.
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 1 січня 2017 р. розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн 00 коп. згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік").
Як убачається з позовної заяви, вона містить 6 вимоги майнового характеру:
- скасувати повідомлення від 8 грудня 2016 р. № 11094;
- скасувати повідомлення від 8 грудня 2016 р. № 11092;
- скасувати повідомлення від 8 грудня 2016 р. № 110963;
- скасувати повідомлення від 8 грудня 2016 р. № 11089;
- зобов'язати Кагарлицький районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області вирішити питання щодо прийняття виконавчого документа до виконання;
- зобов'язати Кагарлицький районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області відкрити виконавче провадження по постанові від 4 серпня 2016 р. № 29/1023-3ів/324.
Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Крім того, як убачається з ч.ч. 1 - 2 ст. 9 названого Закону, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Проте, ДАБІ України долучено до позовної заяви платіжне доручення від 10 березня 2017 р. № 993, згідно якого сплачено 3200 грн 00 коп. судового збору. Проте, вказана сума є недостатньою, відповідно до кількості заявлених вимог.
Водночас, згідно з вимогами ч.ч. 4,5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до вимог ч. 3, 7 ст. 56 КАС України представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Вимогами ч. 2 ст. 58 КАС України встановлено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Як вбачається з позовної заяви, вона подана та підписана представником ОСОБА_1, яка діє на підставі довіреності, виданої директором ДАБІ України ОСОБА_2.
На підтвердження повноважень ОСОБА_1 діяти від імені ДАБІ України долучено копію довіреності від 5 травня 2016 р. № 40-703-10/4334, підписаної головою ОСОБА_2
Проте, названа довіреність не містить строку її дії.
Разом з тим, у матеріалах, доданих до позовної заяви, відсутні докази на підтвердження повноважень ОСОБА_2 діяти від імені ДАБІ України (наказ про призначення, довіреність тощо).
До того ж відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Проте, ДАБІ України не виконало викладений вище обов'язок з надсилання копії позовної заяви.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 106 КАС України.
Згідно з вимогами ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин суддя вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву ДАБІ України з наданням часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору та доказів зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України за кожну вимогу, з урахуванням сплаченого судового збору, документів на підтвердження повноважень ОСОБА_2 діяти від імені ДАБІ України, докази надсилання позовної заяви відповідачу.
Керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
у х в а л и в:
1. Залишити без руху позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України до Кагарлицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 травня 2017 року.
3. Копію ухвали надіслати Державній архітектурно-будівельній інспекції України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Виноградова О.І.