Постанова № 65903503, 04.04.2017, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2017
Номер справи
809/317/17
Номер документу
65903503
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" квітня 2017 р. cправа № 809/317/17

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Лучко О.О.

суддів:Кишинського М.І.,

ОСОБА_1,

за участю секретаря Волочій Л.І.,

за участю:

позивача: ОСОБА_2,

представника відповідачів: ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_2

до відповідача: Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, Міністерства внутрішніх справ України

про визнання дій, бездіяльності неправомірними та зобов`язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

21.02.2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій, бездіяльності неправомірними та зобов`язання до вчинення дій.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.03.2017 року залучено до участі у справі як другого відповідача ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав, суду пояснив, що проходив службу в органах внутрішніх справ України, а з 07.08.2002 року звільнений зі служби в органах внутрішніх справ згідно Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ (через хворобу). Зазначив, що 30.09.2002 року згідно акта №1641 огляду МСЕК встановлено III групу інвалідності (50 % втрати працездатності) у зв`язку із захворюванням, яке пов`язане з участю в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Відтак, 24.09.2008 року згідно акту №2093 огляду МСЕК встановлено II групу інвалідності (без переогляду) і 60 % втрати працездатності. Зазначив, що у 2002 та 2009 році позивачем отримано одноразову грошову допомогу. Крім того, 02.11.2016 року згідно акту огляду МСЕК №1419 йому встановлено 80% втрати працездатності (без зміни групи інвалідності). Пояснив суду, що 18.11.2016 року звернувся із заявою до Голови ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про виплату одноразової грошової допомоги, однак Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області листом №Г-12/108/05/8-2017 від 08.02.2017 року відмовила йому у виплаті одноразової грошової виплати відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції №850 від 21.10.2015 року. Вважає, що Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області зобов`язане направити до Міністерства внутрішніх справ України подані ним документи для вирішення питання про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції» від 21.10.2015 №850. В зв`язку з наведеним просив позов задовольнити.

Представник відповідачів Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області та ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області в судовому засіданні заперечив з мотивів, викладених у письмовому запереченні. Суду пояснив, що оскільки позивач отримав право на отримання одноразової грошової допомоги до набрання чинності Законом України від 13.02.2015 р. «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про міліцію», то питання обчислення та виплати одноразової грошової допомоги позивачу регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 №707 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції» редакції від 12.05.2007 року. Зазначив, що ОСОБА_2 у зв`язку із проходженням МСЕК у 2008 році було встановлено II групу інвалідності згідно довідки №201314 від 24.09.2008 р. На підставі вказаного УМВС України в Івано-Франківській області була виплачена одноразова грошова допомога в розмірі 39 936,00 грн. Пояснив, що у 2016 році при повторному огляді МСЕК позивачу встановлено більший відсоток втрати працездатності та залишено II групу інвалідності. Крім того, вказав на те, що постановою КМУ від 12.05.2007 №707 передбачено виплату одноразової грошової допомоги у більшому розмірі у зв`язку із збільшенням групи інвалідності, а тому у позивача відсутнє право на отримання грошової допомоги у більшому розмірі, оскільки йому вже виплачено одноразову грошову допомогу у максимальному розмірі. На підставі наведеного в задоволенні позову просив відмовити.

Представник відповідача Міністерства внутрішніх справ України в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином. В поданому суду через канцелярію суду запереченні проти позову заперечив з тих підстав, що виплата одноразової грошової допомоги при повторних оглядах МСЕК обмежено законодавцем терміном 2 роки, а після первинного огляду позивач пройшло більше 2 років.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення позивача, представника відповідачів, дослідивши та оцінивши подані докази, суд що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 з 01.02.1983 року по 07.08.2002 року проходив службу в органах внутрішніх справ, а 07.08.2002 року відповідно до наказу №93 о/с звільнений зі служби через хворобу.

30.09.2002 року ОСОБА_2 встановлено III групу інвалідності з 50% втрати працездатності внаслідок захворювання, пов'язаного із виконанням службових обов'язків по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

В листопаді 2002 року страховою компанією «Оранта» було виплачено позивачу одноразову грошову допомогу.

За результатами повторного огляду МСЕК 24.09.2008 року позивачу встановлено II групу інвалідності і 60% втрати працездатності.

В 2009 році ОСОБА_2 отримав одноразову грошову допомогу в розмірі 39936 гривень.

02.11.2016 року на підставі акту огляду МСЕК №1419 в результаті повторного огляду та згідно довідки серії АБ №0012862 ОСОБА_2 встановлено 80% втрати працездатності та залишено II групу інвалідності.

18.11.2016 року позивач звернувся до ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області із відповідною заявою (рапортом) щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку з отриманою інвалідністю від захворювання, пов`язаного виконанням службових обов`язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, до якої долучив: довідку МСЕК про ступінь втрати працездатності, свідоцтво про хворобу, експертне заключення ВЛК, копію паспорта громадянина України, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, довідку про відкриття банківського рахунку для перерахування грошової допомоги.

08.02.2017 року Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області надано позивачу відповідь №Г-12/108/05/8-2017, у якій відповідач, посилаючись на положення п.4 Постанови КМУ від 21.10.2015 року №850, вказав на відсутність правових підстав для повторного нарахування та виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку з інвалідністю.

Оскільки позивач не погодився із наданою відповіддю про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, він звернувся до суду з даним позовом.

При вирішенні спору, суд виходив з наступного нормативного регулювання спірних правовідносин.

Відповідно до ч.1 ст.22 Закону України Про міліцію держава гарантує працівникам міліції соціальний захист.

Згідно з п.5 розд.IX Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про Національну поліцію № 580-VIII від 02.07.2015 року визнано таким, що втратив чинність Закон України Про міліцію. Закон № 580-VIII набрав чинності згідно п.1 Прикінцевих та перехідних положень вказаного Закону 07.11.2015 року.

Так, відповідно до абз.2, 3 п.15 Прикінцевих положень Закону України "Про Національну поліцію України" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".

Такий порядок визначався ч.6 ст.23 Закону України "Про міліцію", якою було встановлено, що у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності І групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності ІІІ групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

На виконання зазначених положень постановою Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 року затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі - Порядок №850).

При цьому колегія суддів зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 року набрала чинності 31.10.2015 року.

Отже, на момент встановлення позивачу 02.11.2016 року на підставі акту огляду МСЕК №1419 в результаті повторного огляду 80% втрати працездатності без зміни II групи інвалідності, а також на момент звернення позивача із заявою щодо виплати одноразової грошової допомоги, був чинний вказаний Порядок.

У зв'язку з чим до спірних відносин належить застосувати норми даного Порядку №850.

З наведених підстав колегія суддів вважає безпідставними доводи представника відповідачів УМВС в Івано-Франківській області та ГУ НП в Івано-Франківській області про поширення на спірні правовідносини Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №707 від 12.05.2007 року.

Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затверджені постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015 року, визначають механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги (далі - грошова допомога) у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (п.1 Порядку №850).

Відповідно до п.2 Порядку №850 днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Пунктом 3 Порядку № 850 визначені окремі підстави, які надають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги, однією із яких є установлення працівникові міліції інвалідності, внаслідок захворювання, що мало місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ. При цьому розмір такої допомоги залежить від встановленої групи інвалідності.

Відповідно до п. 4 Порядку №850 якщо протягом двох років працівникові міліції після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми.

В п.7 Порядку №850 передбачено, що працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).

Згідно з п.8 Порядку №850 керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги тощо.

МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови (п.9 Порядку №850).

Відповідно до п.10 Порядку №850 грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття МВС рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС.

Зазначеними положеннями чітко визначена процедура призначення одноразової грошової допомоги, яка включає у себе:

- подачу особою, котра має право на отримання одноразової грошової допомоги, відповідної заяви з пакетом необхідних документів;

- вчинення керівником органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, відповідних дій, пов'язаних підготовкою поданих заявником документів, формування висновку щодо виплати допомоги та їх надсилання до МВС України;

- розгляд поданих заявником документів МВС України та прийняття відповідного рішення;

- направлення рішення МВС України для реалізації керівнику органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, позивач 18.11.2016 року подав заяву з пакетом документів для призначення одноразової грошової допомоги до УМВС в Івано-Франківській області, однак даний субєкт владних повноважень не вчинив дій, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 року «Про затвердження Порядку та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції», чим допустив бездіяльність щодо неподання до Міністерства внутрішніх справ України документів, передбачених п.8 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" №850 від 21 жовтня 2015 р., та висновку щодо виплати грошової допомоги стосовно ОСОБА_2.

З метою захисту прав позивача відповідно до ст. 11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

А тому колегія суддів вважає, що належним способом захисту прав позивача буде визнання протиправною бездіяльність УМВС в Івано-Франківській області щодо ненадання висновку про можливість проведення такої грошової допомоги і не направлення пакету документів до МВС України та зобовязання УМВС в Івано-Франківській області направити до Міністерства внутрішніх справ України документи ОСОБА_2 з висновком щодо виплати грошової допомоги для вирішення питання про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" №850 від 21 жовтня 2015 р., оскільки позивач проходив службу в УМВС в Івано-Франківській області, яке станом на день розгляду справи не ліквідоване.

З огляду на наведене не підлягає задоволенню позовна вимога про зобовязання ГУ НП в Івано-Франківській області направити до Міністерства внутрішніх справ України документи ОСОБА_2 з висновком щодо виплати грошової допомоги для вирішення питання про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" №850 від 21 жовтня 2015 р.

В той же час, колегія суддів відмічає, що ГУ НП в Івано-Франківській області, розглянувши подану позивачем заяву з пакетом документів для призначення одноразової грошової допомоги, адресовану голові ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, вчинило неправомірні дії щодо прийняття рішення про відмову ОСОБА_2 у виплаті одноразової грошової допомоги, оформленої листом від 08.02.2017 №Г-12/108/05/8-2017, оскільки вирішення даного питання відноситься до компетенції МВС України.

Поряд з цим, суд дійшов висновку, що, розглянувши заяву позивача з поданим пакетом документів, ГУ НП в Івано-Франківській області допустило бездіяльність щодо неподання до Міністерства внутрішніх справ України документів, передбачених п.8 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" №850 від 21 жовтня 2015 р., разом з висновком щодо виплати грошової допомоги стосовно ОСОБА_2.

Відтак, позов в частині зазначених вище вимогах підлягає задоволенню.

Стосовно позовних вимог про визнання протиправною відмову Міністерства внутрішніх справ України щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 та зобов»язання Міністерства внутрішніх справ України щодо прийняття рішення про призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_2, колегія суддів дійшла висновку, що такі позовні вимоги заявлені передчасно, а тому задоволенню не підлягають з огляду на наступне.

Відповідно до п.9 Порядку № 850 МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.

Оскільки ні УМВС в Івано-Франківській області, ні ГУ НП в Івано-Франківській області у визначені постановою КМУ № 850 спосіб та строки не подали до МВС висновок щодо можливості призначення виплати одноразової грошової допомоги позивачу та не направили його разом з іншими документами до МВС України для прийняття рішення про призначення виплати, а тому рішення про призначення або про відмову в призначенні позивачу одноразової грошової допомоги МВС України не приймалось.

Відтак, позовні вимоги, заявлені ОСОБА_2 до МВС України щодо визнання протиправною відмову та зобовязання прийняти рішення, є передчасними та задоволенню не підлягають.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням наведеного позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Головного ОСОБА_4 Національної поліції в Івано-Франківській області щодо прийняття рішення про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, оформленої листом від 08.02.2017 №Г-12/108/05/8-2017.

Визнати неправомірною бездіяльність ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області та Головного ОСОБА_4 Національної поліції в Івано-Франківській області щодо неподання до Міністерства внутрішніх справ України документів, передбачених п.8 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" №850 від 21 жовтня 2015 р., та висновку щодо виплати грошової допомоги стосовно ОСОБА_2.

Зобов`язати ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській (код ЄДРПОУ 08592193) області направити до Міністерства внутрішніх справ України документи ОСОБА_2 з висновком щодо виплати грошової допомоги для вирішення питання про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" №850 від 21 жовтня 2015 р.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий суддя: /підпис/ ОСОБА_5

Судді: /підпис/ ОСОБА_6

/підпис/ ОСОБА_1

Постанова складена в повному обсязі 10.04.2017.