Постанова № 65896534, 10.04.2017, Хорошівський районний суд Житомирської області (до 25.04.2025 - Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області)

Дата ухвалення
10.04.2017
Номер справи
276/847/16-а
Номер документу
65896534
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 276/847/16-а

Провадження по справі№ 2-а/276/3/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2017 року смт. Хорошів

Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого-судді Мельника М.Л.

при секретарі Ігнатенко О.М.

з участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача 1 ОСОБА_2

представника відповідача 2 ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

до

Володарсько Волинського районного центру зайнятості та управління Державної казначейської служби України у Хорошівському районі

про визнання неправомірними рішень та бездіяльності, стягнення заборгованості по виплатах по безробіттю,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із даним позовом, вказуючи, що 02.06.2016 року він звернувся до Володарсько Волинського районного центру зайнятості із заявою про взяття його на облік як безробітного, на що йому було запропоновано окремо підписати згоду про обробку персональних даних, яку він підписувати відмовився, що не суперечить п.5 ч.2 ст.8 ЗУ «Про захист персональних даних» та 03.06.2016 року подав заяву про ненадання згоди на збір та обробку персональних даних, в результаті чого йому було відмовлено у виплаті допомоги по безробіттю, чим було порушеного його право на соціальний захист.

Позивач після уточнення позовних вимог просить суд визнати неправомірними рішення та бездіяльність відповідачів, зобовязати нарахувати належну суму заборгованості по виплатах допомоги по безробіттю та надати до управління Державної казначейської служби України у Хорошівському районі всі необхідні документи, перелік яких визначений Порядком взаємодії Міністерства фінансів, органів Державної казначейської служби та установ, які здійснюють виплати пільг, субсидій, інших соціальних виплат, під час перерахування таких виплат, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №151, для перерахування йому сум допомоги по безробіттю, зобовязати управління Державної казначейської служби України у Хорошівському районі перерахувати належну суму заборгованості по виплатах допомоги по безробіттю на картковий рахунок позивача, зобовязати відповідача здійснювати надання відповідних документів для перерахування відповідних виплат в установлений діючим законодавством термін та стягнути з відповідача на його користь суму сплаченого судового збору.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав та пояснив, що він при зверненні до центру зайнятості надав необхідні документи для постановлення на облік, в тому числі паспорт, ідентифікаційний код, копію трудової книжки і додаткова згода на обробку цих даних центром зайнятості не потрібна.

Представник відповідача 1 в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що після постановки на облік в центрі зайнятості позивач відмовився на обробку його персональних даних, йому щомісячно нараховувалась допомога по безробіттю, однак у звязку з відмовою від обробки персональних даних неможливо було сформувати реєстр виплат та інші документи для передачі до управління державної казначейської служби. У жовтні 2016 року платіжне доручення про

- 2 -

перерахунок допомоги по безробіттю позивачу, було направлено до казначейства, однак повернуто з посиланням на п.7 Постанови Кабінету Міністрів України №151 від 18.02.2016 року.

Представник відповідача 2 в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що управління здійснює обслуговування юридичних осіб в тому числі і Володарсько Волинський центр зайнятості, перерахунок коштів для здійснення соціальних виплат позивачу не проведено у звязку з ненаданням центром зайнятості необхідних документів за формою передбаченою п.7 Постанови КМ України № 151 від 18.02.2016 року.

Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Ст.32 ч.2 Конституції Українивстановлено, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до ст.5 ч.1 п.7 ЗУ «Про зайнятість населення» держава гарантує у сфері зайнятості соціальний захист у разі настання безробіття.

Згідно ч.6 ст.6 ЗУ «Про захист персональних даних» не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.8 ЗУ «Про захист персональних даних» субєкт персональних даних має право предявляти вмотивовану вимогу володільцю персональних даних із запереченням проти обробки своїх персональних даних.

Із п.п.32 та 34 постанови КМ України від 20.03.2013 року «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» центр зайнятості веде облік осіб, які шукають роботу незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування за умови предявлення реєстраційного номера облікової картки платника податків та паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу, чи документа, який має такі обовязкові реквізити, як прізвище, імя, по батькові, фотокартку, а також підпис відповідальної посадової особи, печатку або штамп установи, яка видала документ, дату видачі. Особи, які не подали документи, зазначені упункті 32цього Порядку, мають право на отримання інформаційно-консультаційних послуг.

Із матеріалів справи слідує, що 02.06.2016 року позивач звернувся до ВолодарськоВолинського районного центру зайнятості з заявою про взяття його на облік як безробітного та призначити йому допомогу по безробіттю, а 03.06.2016 року подав заяву про ненадання згоди на збір та обробку персональних даних на що отримав відповідь від Володарсько Волинського районного центру зайнятості №368 від 17.06.2016 року в якій зазначено, що висловлена незгода на обробку персональних даних є підставою для надання лише інформаційно-консультаційних послуг. 02.07.2016 року позивач вдруге звернувся до відповідача 1 щодо виплати допомоги по безробіттю, на що отримав аналогічну відповідь.

Згідно наданих представником відповідача 1 зведених реєстрів та платіжних доручень позивачу після взяття на облік проводилось нарахування допомоги по безробіттю.

Відповідно до листа управління Державної казначейської служби України у Хорошівському районі №02-08/673 від 06.10.2016 року платіжне доручення №585 від 05.10.2016 року на суму 17381,72 грн. на виплату допомоги по безробіттю повернуто без виконання, так як відповідно до п.7 Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №151 від 18.02.2016 року центром не надано необхідних документів зазначених у додатках 1-3.

Повідомлення безробітною особою відповідних даних про себе шляхом подання нею певних документів і є формою надання згоди на обробку персональних даних у звязку з отриманням соціальних послуг і забезпечення на випадок безробіття.

Відповідно до п.34 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу №198 від 20.03.2013 року особи, які не подали документи, зазначені у пункті 32 Порядку 198, мають право на отримання лише інформаційно-консультаційних послуг.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про захист персональних даних» підставами для обробки персональних даних, крім згоди субєкта персональних даних на обробку його персональних даних, є дозвіл на обробку персональних даних, наданий володільцю

- 3 -

персональних даних відповідно до закону виключно для здійснення його повноважень.

Реєстрація безробітних у встановленому законодавством порядку не потребує окремо висловленої згоди на обробку персональних даних.

Згода на обробку персональних даних необхідна на виконання вимог нормативно-правових актів у звязку з верифікацією осіб щодо обробки персональних даних Міністерством фінансів України з метою здійснення повноважень, передбачених п.40 розділу VI Бюджетного кодексу України у звязку з контролем за дотриманням законодавства в частині моніторингу соціальних виплат в порядку та обсягах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №151 «Про затвердження Порядку взаємодії Мінфіну, органів ДКС та установ, які здійснюють виплати пільг, субсидій, інших соціальних виплат під час перерахування таких виплат», якими передбачено, що під час здійснення повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані. Для отримання та обробки таких персональних даних Міністерство фінансів України не потребує отримання на це згоди фізичних осіб, якщо таку згоду надано іншому центральному органу виконавчої влади під час подання такої інформації.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

З приписів ст.ст.71, 86 КАС України вбачається, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку, що відповідач 1 після взяття на облік позивача, як безробітного проводив нарахування допомоги по безробіттю останньому і в силу відмови позивача від обробки його персональних даних був позбавлений надати відповідачу 2 належним чином заповнені реєстри виплат позивачу, що передбачено п.7 Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №151 від 18.02.2016 року і при зверненні до відповідача 2 для проведення виплат, останній обґрунтовано повернув платіжні доручення у звязку з невідповідністю його формату зазначених у додатках 1-3 до Постанови КМ України № 151 від 18.02.2016 року.

Таким чином, представники відповідача 1 та відповідача 2 в судовому засіданні довели та надали докази, що діяли в межах повноважень та у спосіб передбачених діючим законодавством на час виникнення правовідносин.

За таких обставин позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, Конституцією України, ЗУ «Про зайнятість населення», ЗУ «Про захист персональних даних»,суд,-

П О С Т А Н О В И В :

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Володарсько Волинського районного центру зайнятості та управління Державної казначейської служби України у Хорошівському районі про визнання неправомірними рішень та бездіяльності, стягнення заборгованості по виплатах по безробіттю відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення через Володарсько-Волинський районний суд.

Головуючий /підпис/

Копія вірна.

Суддя: Мельник М.Л.