Справа №303/1808/17
2а/303/131/17
Номер стат. звіту - 101
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2017 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Куцкір Ю.Ю. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Мукачівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на дії та бездіяльність державного виконавця Мукачівського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Закарпатській області, -
в с т а н о в и в :
До суду із адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 до Мукачівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на дії та бездіяльність державного виконавця Мукачівського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Закарпатській області.
У відповідності до ст.4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно ч.2 ст.5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до вимог п.5 та п.6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Під час вивчення відповідного адміністративного позову та доданих до нього документів, було встановлено, що позивач ОСОБА_1 просить суд скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №53464389 від 27.02.2017 року, оскільки вона є незаконною.
Також позивач ОСОБА_1 у змісті позову зазначив, що постанову про закінчення виконавчого провадження він одержав від відповідача 09 березня 2017 року після звернення до останнього із письмовою заявою.
У відповідності до ч.1 ст.99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби визначаються ст.181 КАС України.
Згідно ч.2 ст.181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У відповідності до п.15 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України №3 від 13.12.2010 року Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби встановлено, що рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби може бути оскаржено у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, а щодо оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій - у триденний строк. У разі порушення цього строку судам слід застосовувати приписи ст.100 КАС України (2747-15), за якими адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
За даних обставин, враховуючи, що позивач ОСОБА_1 звернувся до суду 27.03.2017 року із заявою на дії та бездіяльність державного виконавця Мукачівського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Закарпатській області, що підтверджується відміткою на поштовому конверті Укрпошти, в якій просить суд скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 27.02.2017 року, яку одержав від відповідача 09.03.2017 року про що сам зазначив в адміністративному позові, суддя приходить до висновку, що позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із пропуском десятиденного строку на оскарження вищезазначеної постанови.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, адміністративний позов необхідно залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст.99, 100, 165, 181 КАС України, суд,-
у х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Мукачівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на дії та бездіяльність державного виконавця Мукачівського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Закарпатській області - залишити без розгляду.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу через Мукачівський міськрайонний суд до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий Ю.Ю. Куцкір