Ухвала суду № 65884921, 10.04.2017, Вінницький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
10.04.2017
Номер справи
128/860/17
Номер документу
65884921
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 128/860/17

УХВАЛА

Іменем України

10 квітня 2017 року м. Вінниця

Суддя Вінницького району Вінницької області ОСОБА_1, розглянувши заяву позивача ОСОБА_2 Національного Аграрного Університету про забезпечення адміністративного позову ОСОБА_2 Національного Аграрного Університету до Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області, за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Міністерства освіти і науки України про скасування рішення Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області від 02 грудня 2016 року № 195 № Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації частини земель, які включені в межу населеного пункту села Агрономічне Вінницького району Вінницької області,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького районного суду Вінницької області перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_2 Національного Аграрного Університету до Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області, за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Міністерства освіти і науки України про скасування рішення Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області від 02 грудня 2016 року № 195 № Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації частини земель, які включені в межу населеного пункту села Агрономічне Вінницького району Вінницької області.

Провадження по справі відкрито 04 квітня 2017 року.

07 квітня 2017 року ОСОБА_2 Національний Аграрний Університет звернувся до суду з клопотанням про забезпечення адміністративного позову, мотивуючи його тим, що є правонаступником Державного підприємства «Дослідне господарство ОСОБА_2 державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту кормів Національної академії аграрних наук України», яке відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 2012 року №61 було передано до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України та наказом міністерства від 28 лютого 2012 року №94 перейменовано в Державне підприємство «Агрономічне» і передано як цілісний майновий комплекс ОСОБА_2 національному аграрному університету. Згідно акта приймання-передачі Державного підприємства «Агрономічне» до ОСОБА_2 національного аграрного університету від 13 листопада 2012 року, затвердженого Міністерством аграрної політики та продовольства України, університету передано земельні ділянки на території Агрономічної та Ведмежо-Вушківської сільських рад Вінницького району загальною площею 1483,00 га. Однак, 29 січня 2016 року ОСОБА_2 районною радою Вінницької області прийнято рішення №1, яким затверджено проект землеустрою щодо зміни межі території с. Агрономічне Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області і включено в межі населеного пункту с. Агрономічне 474,6783 га земель, які були передані ОСОБА_2 національному аграрному університету, як правонаступнику Державного підприємства «Агрономічне». В подальшому Агрономічна сільська рада Вінницького району 2 грудня 2016 року прийняла незаконне рішення №195, яким вирішила: - що землі включені в межі населеного пункту села Агрономічне є комунальною власністю територіальної громади села Агрономічне. Передача земельних ділянок державної власності у приватну власність або користування не відноситься відповідно до статті 122 Земельного кодексу України до повноважень Агрономічної сільської ради. Отже, приймаючи рішення від 2 грудня 2016 року № 195 Агрономічна сільська рада порушила статтю 26 Закону України «Про місцеве самоврядування», статті 117 Земельного кодексу України та пункт 4 прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності". На сьогоднішній день, позивач засіяв вказані земельні ділянками сільськогосподарськими культурами, а також, починаючи з 2012 року, студентами університету на вказаних земельних ділянках закладені багаторічні досліди, сума затрат на які складає більше 7 мільйонів гривень, проте Агрономічна сільська рада, в особі голови Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області ОСОБА_3, секретаря Агрономічної сільської ради ОСОБА_4, землевпорядника Агрономічної сільської ради ОСОБА_5 проводять розподіл цих земель, чим наносять непоправної шкоди інтересам університету.

Тому враховуючи вище викладене, просять вжити заходів забезпечення позову, шляхом: - зупинити дії пунктів 1,3 оскаржуваного рішення Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області від 02 грудня 2016 року №195 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації частини земель, які включені в межу населеного пункту села Агрономічне Вінницького району Вінницької області»; - заборонити Агрономічній сільській раді Вінницького району Вінницької області приймати рішення та вчиняти будь-які інші можливі

юридичні дії щодо розпорядження, відчуження та передачі у приватну власність громадянам 474,6783 га державних земель університету, які включені в межі населеного пункту Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області.

Відповідно доч.1 ст.118 КАС України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Вивчивши і дослідивши матеріали справи, з'ясувавши повно, всебічно обставини справи, суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Згідно ч.3 та ч.4 ст.117 КАС України суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб`єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, а також може заборонити вчиняти певні дії.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року №9 «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» в тій частині, яка стосується загальних положень застосування забезпечення позову, а також постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України від 6 березня 2008 року № 2 Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства під час розгляду адміністративних справ; при розгляді заяв про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Враховуючи те, що між сторонами по справі дійсно виник спір, незабезпечення даного адміністративного позову призведе до того, що захист прав, свобод та інтересів позивача стане неможливим без вжиття таких заходів, а для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, суддя вважає, що клопотання слід задовольнити та забезпечити адміністративний позов шляхом зупинення рішення суб'єкта владних повноважень та заборони вчиняти певні дії.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.117, 118, 165 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовільнити.

Забезпечити позов шляхом:

-зупинити дію пунктів 1,3 оскаржуваного рішення Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області від 02 грудня 2016 року №195 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації частини земель, які включені в межу населеного пункту села Агрономічне Вінницького району Вінницької області»;

-заборонити Агрономічній сільській раді Вінницького району Вінницької області приймати рішення та вчиняти будь-які інші можливі

юридичні дії щодо розпорядження, відчуження та передачі у приватну власність громадянам 474,6783 га державних земель університету, які включені в межі населеного пункту Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області.

Копію ухвали, яка є обов'язковою для виконання, невідкладно надіслати суб'єкту владних повноважень Агрономічній раді Вінницького району Вінницької області.

Ухвала про забезпечення адміністративного позову підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя І.А. Ганкіна