ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.04.2017Справа №910/1879/17
За позовом: публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України"
до: публічного акціонерного товариства "Українська залізниця"
про: стягнення 61 106 258,06 грн.
Суддя: Шкурдова Л.М.
Представники:
від позивача: Пономаренко П.І. - представник за довіреністю
від відповідача: Даховський М.А. - представник за довіреністю, Корсун Ю.Ю. - представник за довіреністю
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Господарським судом міста Києва розглядається справа за позовом публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" до публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про стягнення 61 106 258,06 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.02.2017 року порушено провадження у справі №910/1879/17.
Позовні вимоги обгрунтовані невиконанням ДП «Донецька залізниця» обов'язків за біржовими контрактами № 675321 від 07.07.2014 та №№675322від 07.07.2014 щодо сплати номінальної вартості облігацій та відсоткового доходу за облігаціями за 8-12 відсоткові періоди, в зв'язку з чим позивач на підставі договору поруки від 27.08.2013 № Д/НФ-131538/НЮ має право звернути з вимогою про виконання зобов'язань за біржовими контрактами до поручителів. З огляду на те, що ПАТ «Укрзалізниця» є правонаступником
ДП «Придніпровська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця», Державного підприємства «Одеська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця», ДП "Південна залізниця", позивач вважає, що саме ПАТ «Укрзалізниця» набуло обов'язків поручителя за зобов'язаннями ПАТ «Донецька залізниця», що виникають із вищезазначених біржових контрактів.
Відповідач проти задоволення позову заперечує, вказуючи, що ПАТ «Укрзалізниця» не набуло обов'язків поручителя за зобов'язаннями ПАТ «Донецька залізниця», що виникають із вищезазначених біржових контрактів, в зв'язку з чим просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Керуючись пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року судом відкладено розгляд даної справи на 04.04.2017 року.
В судовому засіданні 04.04.2017 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Начальником ДП «Донецька залізниця» (Емітент) було прийнято рішення про відкрите (публічне) розміщення облігацій Емітента, яке оформлене наказом № 782/Н від 27.08.2013, зі змінами і доповненнями, внесеними наказом № 1183/Н від 03.12.2013.
На підставі Проспекту емісії облігацій ДП "Донецька залізниця", зареєстрованого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Проспект емісії), здійснено випуск іменних, відсоткових, забезпечених облігацій серії F, G, H, I, J, K, L, M, N, О, Р, Q у бездокументарній формі в кількості 580 000 шт. номінальною вартістю облігації 1 000,00 грн, загальною номінальною вартістю випуску облігацій 580000000 грн (п. 3.2 Проспекту емісії).
Відповідно до порядку розміщення облігацій, передбаченого п. 3.8 Проспекту емісії, укладення договорів з першими власниками облігацій здійснювалось за місцезнаходженням наступних організаторів торгівлі (бірж):
1) Публічне акціонерне товариство «Фондова біржа ПФТС». Місцезнаходження: Україна, 01601, м. Київ, вул. Шовковична, буд. 42/44.
2) Публічне акціонерне товариство «Фондова біржа «Перспектива», місцезнаходження Україна, 49000, м.Дніпропетровськ, вул.Леніна, буд.30.
07.07.2014 між Публічним акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" (покупець) та Державним підприємством "Донецька залізниця" (продавець) укладено біржовий контракт № 675321. Предметом вказаного біржового контракту були облігації підприємств, іменні відсоткові, емітент ДП "Донецька залізниця", серії «І» у кількості 60 000 шт., загальною номінальною вартістю 1 000,00 грн.
Відповідно до умов біржового контракту, його загальна ціна становить 60 295 800,00 грн; дата оплати та дата поставки цінних паперів - 07.07.2014.
На виконання біржового контракту №675321, 07.07.2014 АТ "Ощадбанк" перерахувало ДП "Донецька залізниця" 60 295 800,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №227659393 від 07.07.2014.
Факт придбання АТ "Ощадбанк" облігацій ДП "Донецька залізниця" у кількості 60 000 шт. за біржовим контрактом № 675321 підтверджується випискою про операції з цінними паперами та обмеженою випискою про стан рахунку АТ "Ощадбанк" в цінних паперах, з яких вбачається, що облігації ДП "Донецька залізниця" у кількості 60 000 шт. були зараховані на депозитарний рахунок АТ "Ощадбанк" в цінних паперах №300616-UA30001005.
07.07.2014 між Публічним акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" (покупець) та Державним підприємством "Донецька залізниця" (продавець) укладено біржовий контракт №675322. Предметом вказаного біржового контракту були облігації підприємств іменні відсоткові, емітент ДП "Донецька залізниця", серії «К» у кількості 1 000 (одна тисяча) шт., загальною номінальною вартістю 1 000,00 грн.
Відповідно до умов біржового контракту, його загальна ціна становить 1 004 930,00 грн; дата оплати та дата поставки цінних паперів - 07.07.2014.
На виконання біржового контракту №675322, 07.07.2014 АТ "Ощадбанк" перерахувало ДП "Донецька залізниця" 1 004 930,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 227659447 від 07.07.2014.
Факт придбання АТ "Ощадбанк" облігацій ДП "Донецька залізниця" у кількості 1 000 шт. за біржовим контрактом №675322 підтверджується випискою про операції з цінними паперами та обмеженою випискою про стан рахунку АТ "Ощадбанк" в цінних паперах, з яких вбачається, що станом на 07.07.2014 облігації ДП "Донецька залізниця" у кількості 1 000 шт. були зараховані на депозитарний рахунок АТ "Ощадбанк" в цінних паперах №300616-UА30001005 і станом на 22.12.2016 на вказаному рахунку обліковується 1 000 шт. облігацій ДП "Донецька залізниця".
На підставі біржових контрактів №675321 та №675322 АТ "Ощадбанк" придбало та стало власником облігацій ДП "Донецька залізниця" у кількості 61 000 шт. загальною номінальною вартістю 61 000 000,00 грн.
Порядок виплати відсоткового доходу за придбаними АТ «Ощадбанк» облігаціями ДП "Донецька залізниця" визначено пунктом 3.11 Проспекту емісії.
Пунктом 3.12. Проспекту емісії передбачено порядок погашення облігацій, де зокрема йдеться, що датою початку погашення облігацій серій «І» та «К» є 23.12.2016, а датою закінчення - 25.12.2016.
Звертаючись з позовом до суду позивач зазначає, що емітентом не виконано передбачене Проспектом емісії зобов'язання щодо виплати позивачу відсоткового доходу за облігаціями за 8-12 відсоткові періоди, виплати додаткового доходу HEDGE - частини відсоткового доходу, яка виплачується у разі її додатного значення у день виплати емітентом відсоткового доходу за четвертий, восьмий та дванадцятий відсотковий період відповідно, а також не здійснено виплату номінальної вартості облігацій.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" розміщення цінних паперів - відчуження цінних паперів у визначений проспектом емісії цінних паперів спосіб.
Проспект емісії цінних паперів - документ, що містить інформацію про розміщення цінних паперів та інші відомості, передбачені цим та іншими законами, що визначають особливості розміщення певних видів цінних паперів.
Частинами 1, 3 статті 8 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" визначено, що облігації підприємств розміщуються юридичними особами тільки після повної сплати свого статутного капіталу. Облігації підприємств підтверджують зобов'язання емітента за ними та не дають право на участь в управлінні емітентом.
Статтею 165 ГК України встановлено, що суб'єкти господарювання можуть придбавати акції та інші цінні папери, зазначені у цьому Кодексі, за рахунок коштів, що надходять у їх розпорядження після сплати податків та відсотків за банківський кредит, якщо інше не встановлено законом. Цінні папери оплачуються суб'єктами господарювання у гривнях. Операції купівлі-продажу цінних паперів здійснюють їх емітенти, власники, а також торговці цінними паперами - посередники у сфері випуску та обігу цінних паперів. Види та порядок здійснення зазначеної діяльності визначаються цим Кодексом та іншими законами.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 Цивільного кодексу України цінним папером є документ установленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право, визначає взаємовідносини емітента цінного папера (особи, яка видала цінний папір) і особи, яка має права на цінний папір, та передбачає виконання зобов'язань за таким цінним папером, а також можливість передачі прав на цінний папір та прав за цінним папером іншим особам.
Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" облігація - цінний папір, що посвідчує внесення його першим власником грошей, визначає відносини позики між власником облігації та емітентом, підтверджує зобов'язання емітента повернути власникові облігації її номінальну вартість у передбачений проспектом емісії (для державних облігацій України - умовами їх розміщення) строк та виплатити доход за облігацією, якщо інше не передбачено проспектом емісії (для державних облігацій України - умовами їх розміщення).
Відповідно до ч.3 ст. 7 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" відсоткові облігації - облігації, за якими передбачається виплата відсоткових доходів.
Згідно з пп. 2 п. 5 розділу І Положення № 2998 емітент відсоткових облігацій повинен виплачувати відсотковий дохід за облігаціями в розмірі та в строк, що встановлені рішенням про розміщення таких облігацій та проспектом їх емісії.
Частиною 1 статті 530 ЦК України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Згідно з приписами статей 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Матеріали справи не містять доказів здійснення виплати позивачу номінальної вартості облігацій та відсоткового доходу за облігаціями за 8-12 відсоткові періоди.
Облігації забезпечуються солідарною порукою в розмірі 580 000 000,00 грн відповідно до Договору поруки (далі - Договір поруки) від 27.08.2013 № Д/НФ-131538/НЮ на користь третіх осіб - власників облігацій емітента.
Поручителями за вказаним договором є:
- Державне підприємство «Придніпровська залізниця», код ЄДРПОУ 01073828.
- Державне територіально-галузеве об'єднання «Південно-Західна залізниця», код ЄДРПОУ 04713033.
- Державне підприємство «Одеська залізниця», код за ЄДРПОУ 01071315.
- Державне територіально-галузеве об'єднання «Львівська залізниця», код за ЄДРПОУ 01059900.
- Державне підприємство "Південна залізниця", код за ЄДРПОУ 01072609.
Відповідно до п. 2.1. Договору поруки поручителі зобов'язуються перед власниками облігацій у повному обсязі солідарно відповідати за порушення емітентом зобов'язань, передбачених проспектом емісії, а саме: виплати номінальної вартості облігацій при їх погашенні та/або викупі у порядку та строки, визначені в проспекті емісії облігацій.
У разі порушення емітентом зобов'язань за облігаціями, емітент і поручителі відповідають перед власниками облігацій як солідарні боржники, що означає право власників облігацій вимагати виконання зобов'язань за облігаціями в повному обсязі як від емітента і поручителів разом, так і від кожного з них окремо.
Згідно з п. 3.1. Договору поруки поручителі зобов'язані:
- протягом 5 (п'яти) календарних днів від дати отримання письмової вимоги власника облігацій виконати відповідне зобов'язання емітента шляхом сплати власникові облігацій відповідних грошових сум;
- у разі порушення емітентом забезпеченого порукою зобов'язання, відповідати перед власниками облігацій як солідарні боржники наявними майновими правами на отримання грошових коштів за доходними договорами та грошовими коштами поручителів. Поручителі не відповідають за відшкодування емітентом збитків та за сплату процентів, неустойки (штрафу, пені).
Статті 553 та 554 Цивільного кодексу України передбачають, що за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. У разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Позивач зазначає, що всі права та обов'язки Державного підприємства «Придніпровська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця», Державного підприємства «Одеська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» та Державного підприємства "Південна залізниця" перейшли до його правонаступника - публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", в зв'язку з чим позивач, в зв'язку з невиконанням зобов'язань за біржовими контрактами, звернувся до поручителя з вимогою №55/3-05/279-12424/2016-00/вих. від 28.12.2016 року до ПАТ "Українська залізниця" здійснити оплату номінальної вартості облігацій в сумі 61 000 000,00 грн.
Оцінюючи подані докази та пояснення сторін суд не вбачає наявності підстав для задоволення позову виходячи з наступного.
Законом України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» від 23 лютого 2012 року (далі - Закон ) визначено правові, економічні та організаційні особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування, 100 % акцій якого належать державі (далі - товариство).
Утворення Товариства здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Товариство утворюється як публічне акціонерне товариство, 100 % акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України (далі - Укрзалізниця), а також підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття (далі - підприємства залізничного транспорту).
Статут Товариства затверджується Кабінетом Міністрів України. Засновником Товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України.
Вищим органом Товариства є загальні збори. Функції загальних зборів виконує Кабінет Міністрів України.
Товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Укрзалізниці та підприємств залізничного транспорту.
Комісія з утворення Товариства у чотиримісячний строк з дня затвердження її складу подає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, для затвердження у місячний строк зведений передавальний акт, зведений акт оцінки майна залізничного транспорту загального користування, а також проект статуту Товариства для подання Кабінетові Міністрів України. Зведені передавальний акт та акт оцінки складаються на основі узагальнених даних передавальних актів та актів оцінки, складених стосовно цілісного майнового комплексу кожного підприємства залізничного транспорту.
Розмір статутного капіталу Товариства визначається під час його утворення згідно із зведеним актом оцінки майна залізничного транспорту загального користування.
Частиною 2 Перехідних та прикінцевих положень Закону встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що спеціальним Законом визначено пріоритет у застосуванні його норм, а саме: утворення товариства залізничного транспорту загального користування відбувається за рішенням Кабінету Міністрів України, який, крім іншого, виконує функції загальних зборів Товариства.
Відповідно до Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» від 23 лютого 2012 року та на виконання його вимог постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 року № 200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (далі - Постанова № 200) утворено ПАТ «Українська залізниця» на базі Укрзалізниці, підприємств залізничного транспорту, які реорганізовуються шляхом злиття, згідно з додатком 1.
До переліку, наведеного у зазначеному додатку, включено ДП «Донецька залізниця», ДП «Придніпровська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця», ДП «Одеська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця», ДП "Південна залізниця".
За змістом п. 5 Постанови № 200 Міністерству інфраструктури доручено вжити заходів для припинення Укрзалізниці та підприємств, зазначених у додатку 1.
Постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 року № 735 «Питання публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» затверджено Статут ПАТ «Українська залізниця».
Згідно з п.п. 1, 2 Статуту ПАТ «Українська залізниця» є юридичною особою, утвореною відповідно до Закону України Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» від 23 лютого 2012 року, Постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 року № 200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця»; Товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Укрзалізниці та підприємств залізничного транспорту. Товариство є юридичною особою з дня державної реєстрації (п. 12 Статуту).
Товариство має у власності майно, внесене до його статутного капіталу, та/або інше майно, набуте ним на підставах, що не заборонені законодавством. Товариство здійснює володіння, користування та розпорядження таким майном згідно з метою своєї діяльності з урахуванням вимог законодавства та цього Статуту. За Товариством закріплено на праві господарського відання державне майно, що передане йому відповідно до законодавства. Товариство здійснює користування та розпорядження цим майном відповідно до мети своєї діяльності з урахуванням обмежень, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом (п.п. 20, 21 Статуту).
Відповідно до п.п. 25, 26, 53, 54 Статуту засновником Товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України. Управління корпоративними правами держави стосовно Товариства здійснює Кабінет Міністрів України. Управління корпоративними правами держави, переданими до статутного капіталу Товариства, здійснює Товариство. Єдиним акціонером Товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України. Вищим органом є загальні збори акціонерів. Функції загальних зборів виконує Кабінет Міністрів України. Функції вищого органу, які передбачені законодавством, цим Статутом, а також внутрішніми документами Товариства, крім функцій, зазначених у п. 56 цього Статуту, здійснюються Кабінетом Міністрів України одноосібно.
Державну реєстрацію ПАТ «Українська залізниця» здійснено 21 жовтня 2015 року.
В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститься інформація про те, що ДП «Донецька залізниця», ДП «Придніпровська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця», ДП «Одеська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця», ДП "Південна залізниця" перебувають у стані припинення, проте запис про припинення у реєстрі відсутній.
Відповідно до ч. 4 ст. 91 ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно зі ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
За приписами ч. ч. 2 - 3 ст. 107 ЦК України, після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами. Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом.
Передавальний акт або розподільчий баланс повинен бути затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, до повноважень якого належить прийняття рішення про припинення юридичної особи. Нотаріальне засвідчення справжності підписів голови та членів комісії з припинення юридичної особи на передавальному акті або розподільчому балансі у такому разі не вимагається (абз.1 ч.4 ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців").
Частиною 3 статті 59 ГК України передбачено, що у разі приєднання одного або кількох суб'єктів господарювання до іншого суб'єкта господарювання до останнього переходять усі майнові права та обов'язки приєднаних суб'єктів господарювання.
Моментом переходу прав до правонаступника юридичної особи слід вважати дату внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в порядку, визначеному статтею 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців".
Отже, до внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи, її цивільна правоздатність не припиняється, при цьому, до правонаступника (у разі припинення шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення) переходять усі права та обов'язки припиненої юридичної особи лише з моменту внесення такого запису.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 200 від 25.06.2014 р. "Про утворення Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", утворено ПАТ "Українська залізниця" на базі Державної адміністрації залізничного транспорту підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізуються шляхом злиття, згідно із додатком 1 до вказаної постанови, до якого внесено поручителів, проте незважаючи на те, що ПАТ "Українська залізниця" розпочало свою діяльність 01.12.2015 р., згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом час розгляду даної справи ДП «Донецька залізниця», ДП «Придніпровська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця», ДП «Одеська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця», ДП "Південна залізниця" знаходиться в стані припинення, але не припинено, а відповідний запис у реєстрі відсутній.
При цьому, лише з моменту внесення запису до Єдиного державного реєстру юридична особа вважається такою, що припинена як суб'єкт господарювання, в той час як початок роботи новоствореного товариства не є обставиною, з якою пов'язується перехід прав від правопопередника до правонаступника в процедурі припинення та її завершення.
Таким чином відсутність станом на час розгляду даної справи внесення запису до Реєстру про припинення юридичних осіб - ДП «Придніпровська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця», ДП «Одеська залізниця», Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця», ДП "Південна залізниця", які у відповідності до договору поруки поручилися за виконання зобов'язань ДП «Донецька залізниця», свідчить про те, що до ПАТ «Укрзалізниця» наразі не перейшли усі обов'язки, в тому числі за договором поруки, оскільки такий перехід відбувається з моменту внесення запису до Реєстру про припинення юридичної особи.
Відповідно до ст. 49 ГПК України, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, Господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. В задоволенні позовних вимог - відмовити.
Суддя Шкурдова Л.М.
Повне рішення складено: 05.04.2017р.