Справа № 815/472/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 квітня 2017 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді - Гусева О.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної служби України з безпеки на транспорті до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 7327, 45 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача 7 327, 45 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Управлінням Укртрансбезпеки в Одеський області 22.07.2016 року на автодорозі М-05 Одеса Київ 450 км. + 500 м. проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля марки MAN, модель 18.440, реєстраційний №ВН2429ЕС, із причепом марки WIELTON, модель NW 245, реєстраційний №ВН6165ХХ, що належить відповідачу. За результатами проведення контролю складено Акт №0001012 про перевищення транспорним засобом нормативних вагових параметрів від 22.07.2016 року, на підставі яких проведено Розрахунок від 22.07.2016 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та нараховано плату за проїзд 268, 11 євро.У відведений законодавством 30-денний строк з моменту визначення плати за проїзд відповідачем плату не внесено, у звязку із чим позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом.
До суду з'явився представник позивача, який позовні вимоги із викладених вище підстав підтримав у повному обсязі та просив задовольнити позов. Не заперечував проти розгляду справи в порядку письмового провадження.
Відповідач до судового засідання не зявився, причини не явки суду не повідомив, був повідомлений про час, день та місце слухання справи належним чином та своєчасно.
Протокольною ухвалою суду від 04.04.2017 року, розгляд справи призначений в порядку письмового провадження відповідно до положень ч. 6 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 22 липня 2016 р. посадовими особами Укртрансбезпеки в Одеській області у пункті габаритно вагового контролю авто дорога М05 Одеса Київ 450 км. + 500 м. проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля марки MAN, модель 18.440, реєстраційний № НОМЕР_1, із причепом марки WIELTON, модель NW 245, реєстраційний №ВН6165ХХ, що належать відповідачу, за результатами якого складено акт № 0001012
Згідно довідки про результатами здійснення габаритно-вагового контрою навантаження на осі, тонн: 1 7040; 2 12740; 3 6640; 4 7000; 5 7020; повна маса т/з 40440 тонн.
Відповідно до розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 22.07.2016 за правилами п.31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. N 879, плата за проїзд склала 268, 11 євро.
Механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби), що використовуються на автомобільних дорогах загального користування визначений Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. N 879 (далі Порядок № 879).
Згідно з пп.4 п.1 Порядку № 879 габаритно-ваговий контроль це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Відповідно до п.26 Порядку № 879 кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету.
Пунктом 27 Порядку № 879 встановлено, що плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, у тому числі тих, що визначені у статті 5 Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України", справляється у разі виявлення факту перевищення їх фактичних параметрів над параметрами, які враховувалися під час встановлення розміру єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон, де відсутні вагові комплекси, та з транспортних засобів, які виїжджають за межі України і на які в установленому порядку не отримано дозвіл на рух або не внесено плату за проїзд.
Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
На підставі викладеного, станом на 22.07.2016 р. визначена відповідачу плата за проїзд в сумі 604,26 євро складає еквівалент 7 327, 45 грн.
Відповідно до п.28 Порядку № 879 Плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Згідно з п.31-1 Порядку № 879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.
Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Доказів сплати відповідачем плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом, а також доказів оскарження розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, матеріали справи не містять.
Відповідно до пункту 26 Порядку № 879 кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету.
За таких обставин суд дійшов висновку про те, що визначена контролюючим органом плата за проїзд, несплачена перевізником-власником транспортного засобу у встановлені чинним законодавством строки, набуває статусу заборгованості перед Державним бюджетом України.
Приймаючи до уваги встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими врегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення позову.
При відкритті провадження по справі, судом було відстрочено сплату судового збору до вирішення справи по суті.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем фізична, чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до Закону України про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, На підставі викладеного суд вважає за необхідне стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті судовий збір у розмірі 1600 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 69-71, 86, 94, 128, 159-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -.
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити адміністративний позов Державної служби України з безпеки на транспорті до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 7327, 45 грн.
Стягнути зі ОСОБА_1 на користь Державної служби України з безпеки на транспорті 7 327 (сім тисяч триста двадцять сім) 45 (сорок пять) копійок в дохід Державного бюджету України, а саме: (отримувач УК у Біляївському районі р/р 31118193700111 в ГУ ДКСУ у Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 37913781); призначення платежу - плата за проїзд.
Стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті код ЄДРПОУ 39816845 (пр-т Перемоги, 14, м. Київ, 01135) судовий збір у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок з перерахуванням на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів УК у м. Одесі/Київський район, код отримувача (ЄДРПОУ): 38016923, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, код банку отримувача (МФО) 828011, рахунок отримувача 31212206784005, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Призначення платежу: Судовий збір, за подання адміністративного позову по справі до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 7327, 45 грн.Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.
Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: О.Г. Гусев