3.7
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 квітня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/526/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О. В., розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки в Харківській області про визнання протиправними дій щодо встановлення результатів перевірки про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та скасування розрахунку від 03.02.2017,-
ВСТАНОВИВ:
06 квітня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки в Харківській області про визнання протиправними дій щодо встановлення результатів перевірки про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та скасування розрахунку від 03.02.2017.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч. 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить суд визнати протиправними дії Управління Укртрансбезпеки в Харківській області щодо встановлення результатів перевірки, зафіксованих в акті серія АХN про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 03.02.2017 стосовно транспортного засобу належного ФОП ОСОБА_1, а саме автомобіль DAF, реєстраційний номер ВВ 8768 AI з напівпричепом, реєстраційний номер ВВ 3916ХХ та скасувати розрахунок Управління Укртрансбезпеки в Харківській області від 03.02.2017.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлено на 2017 рік прожитковий мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня 1600 гривень.
За подання до адміністративного суду субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою підприємцем адміністративного позову немайнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір встановлена ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві самостійні позовні вимоги немайнового характеру.
Враховуючи те, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі 3 200,00 грн.
Таким чином, позивачем у повному обсязі не сплачено судовий збір за подання позовної заяви, яка має немайновий характер у законодавчо визначеному розмірі.
Позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 3 200,00 грн в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Крім того, з матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем не надано до матеріалів справи позовну заяву та копії всіх документів, що приєднуються до неї для відповідача.
Того ж, суд вважає за можливе розяснити позивачу, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1378 Питання Державної служби з безпеки на транспорті Державна служба з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) розпочала здійснення визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 Про затвердження Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті функцій і повноважень. У відповідності до абзацу першого п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 592 Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби зокрема, тому Управління Укртрансбезпеки у Харківській області не є юридичною особою.
З урахуванням вищевикладеного, позивач має право уточнити відповідача по даній справі, оскільки зазначений відповідач не є юридичною особою,
З огляду на вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись Законом України «Про судовий збір» та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки в Харківській області про визнання протиправними дій щодо встановлення результатів перевірки про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та скасування розрахунку від 03.02.2017, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 7 (сім) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 3 200,00 грн. (три тисячі двісті гривень 00 коп.), копії адміністративного позову та копії всіх документів до нього для відповідача.
У разі ненадання вищевказаного документу позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_2