Постанова № 65878604, 03.04.2017, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2017
Номер справи
805/1139/17-а
Номер документу
65878604
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2017 р. Справа №805/1139/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови:12:25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кошкош О.О., при секретарі Зикун Ю.В., за участю представника відповідача Тернинко С.М., розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бон Аппеті» до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Донецькій області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративний позовом до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Донецькій області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 23.08.2016 №0003581200, від 30.08.2016 №0003891200, від 18.10.2016 №0004701200, від 28.11.2016 №0005651200. В обґрунтування позову зазначив, що камеральна перевірка проведена з порушенням норм Податкового кодексу України, а саме пункту 3 Розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким установлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України, у зв'язку з чим, податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню. Просив визнати незаконними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 23.08.2016 №0003581200, від 30.08.2016 №0003891200, від 18.10.2016 №0004701200, від 28.11.2016 №0005651200.

Представник позивача до судового засідання не з'явився, через відділ документообігу суду надав клопотання про розгляд справи без його участі, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог та зазначив, що позивачем порушені граничні строки сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, за що передбачена відповідальність відповідно до вимог п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Бон Аппеті» (ідентифікаційний код 24325149, 87500, Донецька обл., місто Маріуполь, вулиця Червонофлотська, будинок 137) зареєстровано в якості юридичної особи 08.10.1996 року.

22 серпня 2016 року контролюючим органом на підставі п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20, ст. 76,п.75.1 ст.75, п.76.1 ст.76 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI проведена камеральна перевірка дотримання вимог податкового законодавства ТОВ «Бон Аппеті» з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 20.06.2014 по 18.08.2016 за результатом якої складено акт №280/05-84-12-01/24325149.

З висновків акту перевірки вбачається порушення п.57.1 ст.57, п.п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України.

23 серпня 2016 року контролюючим органом на підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0003581200, яким за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість зобов'язано сплатити штраф у розмірі 83348,76 грн.

29 серпня 2016 року контролюючим органом на підставі п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20, ст. 76,п.75.1 ст.75, п.76.1 ст.76 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI проведена камеральна перевірка дотримання вимог податкового законодавства ТОВ «Бон Аппеті» з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 20.05.2015 по 25.08.2016 за результатом якої складено акт №309/05-84-12-01/24325149.

З висновків акту перевірки вбачається порушення п.57.1 ст.57, п.п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України.

30 серпня 2016 року контролюючим органом на підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0003891200, яким за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість зобов'язано сплатити штраф у розмірі 560,60 грн.

17 жовтня 2016 року контролюючим органом на підставі п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20, ст. 76,п.75.1 ст.75, п.76.1 ст.76 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI проведена камеральна перевірка дотримання вимог податкового законодавства ТОВ «Бон Аппеті» з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 20.05.2015 по 25.08.2016 за результатом якої складено акт №391/05-84-12-01/24325149.

З висновків акту перевірки вбачається порушення п.57.1 ст.57, п.п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України.

18 жовтня 2016 року контролюючим органом на підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0004701200, яким за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість зобов'язано сплатити штраф у розмірі 596,40 грн.

24 листопада 2016 року контролюючим органом на підставі п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20, ст. 76,п.75.1 ст.75, п.76.1 ст.76 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI проведена камеральна перевірка дотримання вимог податкового законодавства ТОВ «Бон Аппеті» з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 20.05.2015 по 24.11.2016 за результатом якої складено акт №492/05-84-12-01/24325149.

З висновків акту перевірки вбачається порушення п.57.1 ст.57, п.п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України.

28 листопада 2016 року контролюючим органом на підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0005651200, яким за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість зобов'язано сплатити штраф у розмірі 1175,80 грн.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

В той же час, в пункті 3 Розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» установлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється: з 1 січня 2015 року на перевірки суб'єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість; з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Тобто, обмеження стосовно проведення перевірок (в частині їх проведення виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України) стосуються підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній рік. Підприємства, установи та організації, фізичні особи-підприємці, у яких обсяг доходів перевищує 20 мільйонів гривень за попередній рік, не підпадають під ці обмеження. Тобто, визначальним у даному випадку є обсяг доходів за попередній рік.

Суд звертає увагу на те, що зазначений пункт не є зміною або доповненням до ПК України, це положення створює цілком самостійну норму, яка поширюється на всі контролюючі органи. Винятки встановлено лише по відношенню до рівня доходу підприємств, установ та організацій. Тобто без дозволу Кабінету Міністрів України можна перевірити лише ті суб'єкти господарювання, у яких дохід за рік, що передував перевірці, перевищив 20 мільйонів гривень або ті які ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, а також перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість.

Разом з цим, судом встановлено, що позивач не підпадає під жодне виключення із заборони, оскільки обсяг його доходів за попередній рік становить менше 20 мільйонів гривень (сума загального оподатковуваного доходу, отриманого позивачем від провадження господарської діяльності за 2015 рік становить 1,8 млн.грн.), камеральна перевірка призначена не за заявкою суб'єкта господарювання, не за дозволом Кабінету Міністрів, не за рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України, позивач також не здійснює операцій з підакцизними товарами і доказів протилежного суду не надано.

За наведених обставин суд дійшов висновку, що камеральна перевірка ТОВ «Бон Аппеті» проведена відповідачем всупереч законодавчій забороні на її проведення, а, отже, і винесені за результатом такої перевірки податкові повідомлення-рішення є протиправними.

З урахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку щодо обґрунтованості позовних вимог і наявність підстав для їх задоволення.

Відповідно до приписів ч.1, 3 ст.94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем, підлягають стягненню на користь позивача у розмірі відповідному до задоволених вимог.

На підставі викладеного, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 11, 14, 69, 70, 71, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Бон Аппеті» до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Донецькій області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Донецькій області від 23.08.2016 №0003581200.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Донецькій області від 30.08.2016 №0003891200.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Донецькій області від 18.10.2016 №0004701200.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Донецькій області від 28.11.2016 №0005651200.

Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Донецькій області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Бон Аппеті» судовий збір у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. 00коп.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені у судовому засіданні 04 квітня 2017 року. Повний текст постанови складено 06 квітня 2017 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови особами, які беруть участь у справі, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кошкош О.О.