ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення заяви про забезпечення адміністративного позову
23 березня 2017 рокум. Ужгород№ 807/2245/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Луцович М.М. вирішуючи питання щодо повернення заяви про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовною заявою Заступника керівника Ужгородської місцевої прокуратури до Державного підприємства"Ужгородське лісове господарство", Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства про визнання незаконними та анулювання лісорубних квитків в частині надання дозволу на розробку вибірково-санітарної рубки, третя особа- Державна екологічна інспекція у Закарпатській області, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник керівника Ужгородської місцевої прокуратури звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства"Ужгородське лісове господарство", Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства про визнання незаконними та анулювання лісорубних квитків в частині надання дозволу на розробку вибірково-санітарної рубки, третя особа- Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 14.03.2017 року заява про забезпечення адміністративного позову була залишена без руху у зв'язку із відсутністю платіжного документа на підтвердження сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову у відповідності до ст. 4 Закону України Про судовий збір.
Для усунення недоліків заяви про забезпечення адміністративного позову позивачу слід було подати до суду оригінал платіжного документа на підтвердження сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову у відповідності до ст. 4 Закону України Про судовий збір.
Згідно наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, ухвала суду про залишення заяви про забезпечення адміністративного позову без руху від 14.03.2017 року вручена представнику позивача 16.03.2017 року.
Строк на усунення недоліків надавався позивачу до 21.03.2017 року.
Станом на 23.03.2017 року, з врахуванням термінів пересилання поштової кореспонденції, доказів про усунення недоліків заяви про зхабезпечення адміністративного позову, які були зазначені в ухвалі про залишення заяви без руху на адресу суд не надходило.
Частиною сьомої статті 9 КАС України передбачено, що, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Враховуючи норми вищевикладеної ст. КАС України, а також те, що ст. 117,118 КАСУкраїни не передбачено процедури повернення заяви про забезпечення адміністративного позову, суд в даному випадку застосовує аналогію закону.
За наведених обставин заяву слід повернути позивачу з підстав, визначених п.1 ч.3 ст.108 КАС України, а саме: позивач не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху.
Розяснити позивачу, що в силу ч.6 ст.108 КАС України, залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі наведеного та керуючись ст.,ст. 9,108,117,118,160,165 Кодексу адміністративного судочинства, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовною заявою Заступника керівника Ужгородської місцевої прокуратури до Державного підприємства"Ужгородське лісове господарство", Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства про визнання незаконними та анулювання лісорубних квитків в частині надання дозволу на розробку вибірково-санітарної рубки, третя особа- Державна екологічна інспекція у Закарпатській області - повернути позивачеві.
Копію ухвали разом з заявою про забезпечення адміністративного позову та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала заяву про забезпечення адміністративного позову.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
СуддяОСОБА_1