Справа №766/5363/17
н/п 1-кс/766/3369/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.04.2017 року слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області Гонтар Д.О., при секретарі Сікорській Я.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні клопотання слідчого слідчого відділення Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчий слідчого відділення Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області підполковник поліції ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії.
Мотивуючи клопотання, слідчий вказує, що в ході проведення перевірки ефективності та цільового використання бюджетних коштів за 9 місяців 2016 року в ДЮСШ №2 в частині нарахування заробітної плати та утримання податків та платежів виявлено факти нецільового використання бюджетних коштів.
За даним фактом внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016231010000210 від 24.11.2016 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ст. 191 ч. 1 КК України.
Згідно довідки головного бухгалтера управління фізичної культури та спорту ОДА ОСОБА_2 під час проведення перевірки ДЮСШ №2 були встановлені наступні порушення:
- невідповідності даних в місячних відомостях нарахування зарплати фактичним розрахункам;
- неправильність розрахунку підсумку за колонками розрахунково-платіжних відомостей «до видачі на руки»;
- розбіжність даних в відомостях нарахування зарплати даним в платіжних відомостях, як в підсумках так і по окремим працівникам.
В результаті різниця між відомостями нарахування та платіжними відомостями - 82868,61 грн; відмінність за підсумками платіжних відомостей - 115316,26 грн. 3 урахуванням виплат в повному обсязі заповнених вакансій згідно штатного розпису установи та з урахуванням виплат матеріальної допомоги станом на 01 жовтня 2016 р. залишок коштів від плану за КЕКВ 2111 повинен складати 105721 грн. фактично за даними звіту - 24341 грн; різниця - 81380 грн.
За даними відомостей з підтвердженням обслуговуючого банку, що надані керівником ДЮСШ № 2 за вимогою начальника управління, виплати головному бухгалтеру кожного місяця безпідставно складали 20,0 тис.грн та більше; за 9 місяців сума переплат сягає по приблизним розрахункам 180,0 - 190,0 тис.грн (для точного розрахунку первинні документи, а саме: накази на відпустки, виплати премії, розрахунки компенсації, матеріальної допомоги надані не були).
Перевірка повноти перерахування в бюджет нaлежних податкових зборів і платежів виявила:
- за рахунок помилок в рахунку отримувача єдиного соціального внеску (ЕСВ) ДПІ сума 75451 грн направлена не за цільовим призначенням; на момент перевірки зазначена сума відновлена, проте має місце завищення сум перерахування станом на 01 жовтня 2016 р. та невідповідність даним звіту;
- нецільове використання: ЄСВ у сумі 5000 rрн перераховано замість Херсонської ОДПІ ДФС на особисті картки працівників.
Документи бухгалтерського обліку операцій з нарахування заробітної плати виконані з порушеннями: відсутні підписи головного бухгалтера; Головна книга в установі відсутня. Звіти до ДПІ ф.1-дф та до Пенсійного фонду не надані. В цілому за фактом перевірки ДЮСШ № 2 в межах наданих документів внаслідок невиконання вимог щодо бухгалтерського обліку, складання звітності та внутрішнього фінансового контролю за бюджетними коштами, недотримання порядку перерахування цих коштів та нецільового використання бюджетних коштів має місце порушення Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996, Бюджетного кодексу України та ознаки фінансового зловживання.
Допитана в якості свідка начальник відділу фізкультурно-масової, фінансової та кадрової роботи управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, головний бухгалтер ОСОБА_2 підтвердила виявлені в ході перевірки порушення.
Згідно п.29 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 550 від 20.04.2006 р. (зі змінами та доповненнями) органи Державної фінансової інспекції проводять позапланову виїзну ревізію об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу у разі надання нимклопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення.
Посилаючись на те, що для проведення повного, всебічного та об'єктивного досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії для з'ясування стану ведення бухгалтерського обліку у ДЮСШ №2, документального підтвердження виявлених недоліків в ході проведення перевірки, проведеної начальником відділу фізкультурно-масової, фінансової та кадрової роботи управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, головний бухгалтер ОСОБА_2, проведення якої доцільно доручити спеціалістам Управління південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, у звязку з чим слідчий просить клопотання задовольнити.
Згідно з ч.1ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
Вивчивши клопотання та додані до нього документи, вислухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання з підстав викладених у ньому, слідчий суддя приходить до наступного.
Частиною 2ст.93 КПК Українизазначено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно п.1ст. 75.1 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Статтею 78 Податкового кодексу України визначено порядок проведення документальних позапланових перевірок, за положеннями ст. 78.1. цього кодексу документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності перелічених хоча б однієї з перелічених у цій статті обставин.
Порядок призначення ревізії та перевірок встановлений в Законі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 року за №2939-XII .
Відповідно до ч. 8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 року за №2939-XII орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Згідно п. 29 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550, позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).
Відповідно до п. 6ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 року за №2939-XII позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Враховуючи, що клопотання слідчого не містить письмового обґрунтування правових підстав позапланової ревізії та до клопотання не додано документальних доказів, які б свідчили про те, що слідчий слідчого відділення Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області підполковник поліції ОСОБА_1 уповноважений на звернення до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, відповідно клопотання слідчого є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 93, 107, 309 КПК України, Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю», слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого слідчого відділення Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії- залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_3