Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа № 506/195/17
Провадження № 3/506/95/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2017 року смт Окни
Суддя Красноокнянського районного суду Бурдинюк О.С., розглянувши матеріали, які надійшли з ВПС «Ткаченково» Подільського прикордонного загону Південного регіонального управління ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, одруженого, працюючого завідуючим будинку культури с. Горячівка Цеханівської сільської ради Окнянського району Одеської області, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
- за ч.1 ст.185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
04.04.2017 року о 00 год. 15 хв. у районі південно-східної околиці с. Горячівка, Окнянського району, Одеської області, у районі інформаційного покажчика №6/7 на відстані 800 метрів від лінії державного кордону України на напрямку с. Степанівка с. Горячівка, громадянин ОСОБА_1, який керував транспортним засобом марки «ВАЗ-2109» д/н НОМЕР_1, вчинив злісну непокору законній вимозі військовослужбовця ДПС України старшого лейтенанта ОСОБА_2 підчас виконання ним службових обовязків, а саме: умисно відкрито відмовився виконати наполегливу, неодноразово повторювану вимогу предявити багажник автомобіля для огляду, чим порушив вимоги п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 1147 від 27.07.1998 року «Про прикордонний режим» (далі - Постанова № 1147).
У суді ОСОБА_1 визнав вину у повному обсязі та підтвердив обставини правопорушення.
Свідок ОСОБА_2 суду пояснив, що 04.04.2017 року приблизно о 00 годин 15 хвилин підчас несення служби у прикордонному наряді ВПС «Ткаченково» Подільського прикордонного загону у районі південно-східної околиці с. Горячівка, Окнянського району, Одеської області, у районі інформаційного покажчика №6/7 на відстані 800 метрів від лінії державного кордону України був виявлений та зупинений громадяни України ОСОБА_1, який керував автомобілем НОМЕР_2, якому було запропоновано подати для перевірки документи, що посвідчують особу водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, та дати можливість оглянути транспортний засіб і перевірити номери його агрегатів. Однак, громадянин ОСОБА_1І відмовся виконувати його вимогу, заблокувався в автомобілі, лише на декілька хвилин показавши через скло транспортного засобу документ, що посвідчує його особу. На неодноразові вимоги дати оглянути транспортний засіб відповідав відмовою.
Свідок ОСОБА_3 дав аналогічні пояснення.
Як вбачається з переліку міст і районів, у межах території яких можуть встановлені контрольовані прикордонні райони, затверджених Постановою № 1147, Окнянський (Красноокнянський) район відноситься до контрольованої прикордонної зони.
Згідно п.п.2 п.2 Постанови № 1147 контрольований прикордонний район - це ділянка місцевості, яка визначена, як правило, у межах території району, міста, селища та села, прилеглої до державного кордону або до узбережжя моря, що охороняється органами Державної прикордонної служби, а також у межах територіального моря, внутрішніх вод, частини вод прикордонних річок, озер та інших водойм і розташованих у цих водах островів.
Відповідно до п.11 Постанови № 1147 з метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов'язаних з боротьбою з організованою
злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів Національної поліції, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону мають право відповідно до Законів України "Про Державну
прикордонну службу України" та "Про дорожній рух" у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби.
Згідно абзацу 5, 6,7 п. 11 Постанови № 1147 водій повинен зупинити транспортний
засіб у місці, на яке йому буде вказано, з дотриманням правил зупинки, а також: подати для перевірки документи, що посвідчують особу водія і пасажирів, та реєстраційний документ на транспортний засіб , дати можливість оглянути транспортний засіб і перевірити номери його агрегатів.
Разом з тим, як встановлено у ході розгляду справи та підтверджено письмовими доказами ОСОБА_4 не виконав неодноразово повторювану вимогу уповноваженої особи дати можливість оглянути транспортний засіб.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ № 098869 від 04.04.2017 року, протоколом про адміністративне затримання від 04.04.2017 року, протоколом особистого огляду речей та документів від 04.04.2017 року, схемою правопорушення, картою-наказом по прикордонному наряду «Прикордонний патруль» у складі наряду ст. лейтенанта ОСОБА_2, старшини ОСОБА_3 (час та дата несення служби: 03.04.2017 з 23.00 до 04.04.2017 року 06.00) та іншими матеріалами.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-10 КУпАП, за якою це правопорушення кваліфікується як злісна непокора законній вимозі військовослужбовця Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону.
Відповідно санкції ч.1 ст. 185-10 КУпАП за це правопорушення на особу накладається стягнення у виді штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
При призначенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, який протягом року не піддавався адміністративному стягненню, обставини, що помякшують відповідальність щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
З урахуванням вищевказаних обставин необхідно накласти стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч.4 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Згідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.9, 24, 33, 34, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя , -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 119 грн. (сто девятнадцять гривень).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 /РНОКПП 2480116872/, судовий збір в сумі 320 грн. на користь держави на рахунок УК у Красноокнянському районі Одеської області (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38029450; Банк отримувача ГУДКУ в Одеській області; Код банку отримувача (МФО) 828011; Рахунок отримувача 31212206700313; Код класифікації доходів бюджету 22030001).
Стягнення штрафу проводити на р/р 31118106700313, отримувач коштів: Управління Державної казначейської служби України у Красноокнянському району Одеської області, Банк отримувача: ГУ ДКСУ в Одеській області, ЄДРПОУ 38029450; МФО 828011, код платежу: 210813001, призначення платежу: штрафи від населення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через пятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, у разі несплати у встановлений строк штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, а прокурором - в межах повноважень, визначених ч.5 ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя ОСОБА_5