Справа № 473/902/17
П О С Т А Н О В А
іменем України
"06" квітня 2017 р. м. Вознесенськ
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі головуючої судді Миронової О.В., за участю секретаря Туришевої К.В. у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вознесенську розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Державної служби України з питань праці управління держпраці у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, працюючої директором Яструбинівської ЗОШ, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстровану та проживаючу в ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч.1 ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 з 07.11.2002 року по теперішній час працює директором Яструбинівської ЗОШ.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 20.03.2017 року в ході перевірки встановлено, що директор Яструбинівської ЗОШ ОСОБА_1 вчинила порушення додержання законодавства України про працю. А саме, для підтвердження престижності праці згідно з постановою КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2001 № 373 (далі Постанова 373) та згідно з Постановою КМУ від 25.03.2014 р. № 88 педагогічним працівникам установлюють надбавку. Постанова 373 визначає граничний розмір цієї надбавки 20% посадового окладу (ставки заробітної плати).
Жодних інших умов щодо порядку встановлення надбавки Постановою 373 не передбачено. Органи управління освітою, створені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, провадять, зокрема, управління навчальними закладами, що є комунальною власністю.
Органи місцевої влади не наділені повноваженнями визначати порядок встановлення цієї надбавки певним педагогічним працівникам.
Водночас, дотримуючись частини четвертої ст.. 77 Бюджетного кодексу України, місцеві ради під час затвердження відповідних бюджетів мають забезпечити права педагогічних працівників на оплату праці, у тому числі встановлення надбавки у граничному розмірі 20%.
Для цього вони передбачають видатки, необхідні для першочергового забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників освіти відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, встановлених законодавством.
Тож головні розпорядники бюджетних коштів, встановлюючи обсяги видатків бюджету розпорядників нижчого рівня, мають враховувати обєктивну потребу в коштах кожної установи на основі її виробничих показників і контингентів (кількість класів, учнів у школах, дітей у дошкільних закладах тощо), обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності погашення дебіторської і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді.
Вимоги щодо першочергового забезпечення бюджетними коштами видатків на оплату праці з нарахуваннями вони повинні виконувати обовязково.
Отже, надбавку за престижність педагогічної праці встановлює керівник навчального закладу за таким порядком: для всіх педагогічних працівників; у граничному розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати); у межах фонду оплати праці.
До 01.01.2017 року Яструбинівська сільська рада, яка до цього забезпечувала фінансування місцевої загальноосвітньої школи, шляхом встановлення розміру надбавки всім педагогічним працівникам за престижність праці у розмірі по 15% щомісячно, із зазначеної дати сільська громада, як і Яструбинівська ЗОШ, перейшли в підпорядкування до Прибужанівської сільської обєднаної територіальної громади, після цього було встановлено розміри доплати всім педагогічним працівникам школи за престижність праці у розмірах 1% щомісячно, тобто було змінено систему і розмір оплати праці працівникам в бік зменшення розміру.
При цьому, порушуючи умови ст..103 КЗпПУ наказ по школі його керівником про встановлення зменшення розміру оплати праці надбавки за престижність за необхідні два місяці до його застосування, не видавався та до педагогічних працівників під підпис не доводився.
За умови ст..114 КЗпПУ При переведенні працівника на іншу постійну нижче оплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.
Під переведенням на іншу роботу слід розуміти зміну істотних умов праці трудового договору (системи і розміру оплати праці, режиму роботи, розпорядку і посади тощо), якщо при цьому відсутні зміни в організації праці і виробництві.
Згідно відомостей нарахування оплати праці педагогічним працівникам Яструбинівської ЗОШ за січень, лютий та першу половину березня 2017 року доплати за престижність праці проводилась у розмірах по 1% щомісячно, нарахування до виплат за умовами ст..114 КЗпПУ попереднього середнього заробітку протягом двох тижнів з дня переведення працівників на іншу постійну нижче оплачувану роботу не забезпечувалось та інші будь-які заходи керівником школи, яка має право приймати та звільняти з роботи найманих працівників, отже є відповідальною за умови праці та її оплати, не вживались.
Відповідно до умов ст.. 29 КЗпПУ До початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобовязаний, зокрема 1. розяснити працівникові його права і обовязки та поінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров»я, його права та пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства; 2. ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором; 3. визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами; однак наприклад при укладенні трудових договорів з найманими працівниками: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, наказ №53-к від 17.10.2016 р., які працевлаштувались на посаді сезонних кочегарів школи та наказом 58-к від 16.02.2017 р. було прийнято на роботу сторожем ОСОБА_4, в наказах не визначено місце виконання роботи працівниками, не визначено який режим їх праці та розміри оплати за роботу у тому числі у нічний час і святкові дні, не ознайомлено з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.
Порушуючи умови ч.2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» має місце не забезпечення належного обліку виконуваної працівниками роботи у встановленому законом порядку, так згідно ст..53 КЗпПУ напередодні загально неробочих та святкових днів, робочий час працівників повинен скорочуватись на 1 годину, однак для працівників, яким законодавчо або іншим чином встановлено неповний робочий день, скорочення не передбачене, однак наприклад згідно табеля обліку використання робочого часу працівників школи за січень 2017 року працівникам, які працюють на 0,5% ставки посадового окладу: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 було скорочено робочий час на 1 годину 06.01.2017 р. напередодні Різдва Христового, чим порушено умови ч.1 ст.41 КУпАП.
ОСОБА_1 своїми діями вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 41 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в вчинені даного правопорушення визнала повністю.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 14-04-080/0019 від 20.03.2017 року та іншими матеріалами справи
Досліджені матеріали адміністративної справи свідчать про те, що ОСОБА_1 дійсно вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 41 ч.1 КпАП України.
Враховуючи обставини справи, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст. 41 ч.1 КпАП України, керуючись ст.ст. 283-285 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід державного бюджету Вознесенського району (КЕКД 21081100 УК у Вознесенському районі, ЄДРПОУ 38037770, МФО 826013, р/р 31116106700113) в розмірі 510 (пятсот десять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 320 грн. 00 коп., які сплатити на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача (МФО) 820019, Рахунок отримувача 31215256700001, Код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.В.Миронова