КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 754/12093/16-а Суддя доповідач Аліменко В.О.
У Х В А Л А
05 квітня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Аліменко В.О., перевіривши матеріали апеляційної Міністерства оборони України на постанову Деснянського районного суду м. Києва від 01 березня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа Київський міський військовий комісаріат про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Деснянського районного суду м. Києва від 01 березня 2017 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій пенсійний орган просить Постанову суду першої інстанції скасувати та постановити по справі нове рішення, яким відмовити у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 186, 187 КАС України.
При поданні апеляційної скарги, апелянтом не було дотримано вимог ч. 2ст. 186 та ч.6 ст. 187 КАС України, а саме: пропущено десятиденний строк апеляційного оскарження постанови суду першої інстанції та не сплачено судовий збір.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуване судове рішення було прийнято 01.03.2017 року, однак апеляційна скарга була подана до суду першої інстанції лише 28.03.2017 року, що підтверджується відбитком штампу реєстрації вхідної кореспонденції суду, тобто апеляційна скарга подана з пропуском встановленого КАС України строку.
Разом з апеляційною скаргою апелянтом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, яке мотивоване тим, що «після отримання Міністерством оборони України повного тексту оскаржуваного судового рішення у п'ятницю 10 березня 2017 року та доведення вказаного судового документу у понеділок 13 березня 2017 року до уповноваженого на здійснення представництва інтересів підрозділу - Північного територіального юридичного управління, виконавцем після опрацювання змісту постанови Деснянського районного суду міста Києва від 01 березня 2017 року та визначення наявності підстав для її оскарження було невідкладно підготовлено відповідний запит до Департаменту фінансів Міністерства оборони України на сплату судового збору за подання апеляційної скарги (додаток 2).
Пропуск зазначеного вище процесуального строку обумовлено необхідністю виконання вимог, встановлених частиною 6 ст. 187 КАС України, щодо необхідності додати до апеляційної скарги документ на підтвердження сплати судового збору при подання такої скарги. На своєчасність подачі апеляційних скарг на судові рішення впливають виключно особливості процесу перерахування бюджетних коштів на сплату судового збору і цей процес не залежить від волі уповноваженого представника у справі.».
Однак, наведені обставини, на переконання суду апеляційної інстанції, не є достатньо обґрунтованими для поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Деснянського районного суду м. Києва від 01 березня 2017 року.
Крім того, відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
При цьому, у п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, яка набрала чинності станом на дату виникнення в апелянта права на апеляційне оскарження, встановлено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
У п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, яка була чинною на момент звернення позивача до суду першої інстанції з адміністративним позовом у цій справі, було закріплено, що за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Станом на 01.01.2016 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року № 928-VIII встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1378,00 грн.
Як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, позивачем заявлено вимогу не майнового характеру.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва становить 1515,8 грн. (1378,00 х 110%).
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг:
Одержувач: УДКСУ у Печерському районі м. Києва, ЄДРПОУ одержувача: 38004897.
Банк одержувача: ГУДКСУ у м. Києві, МФО банку: 820019, рахунок: 31211206781007.
Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Враховуючи, що до апеляційної скарги додано Платіжне доручення №248/308 від 17.03.2017 року, якою підтверджується сплата скаржником судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 1408,00 грн., то відповідно апелянту для усунення недоліків апеляційної скарги необхідно буде здійснити доплату судового збору у сумі 107,8 грн. та подати оригінал квитанції, яка підтверджує сплату даної суми до суду апеляційної інстанції.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Приписами ч. 4 ст. 189 КАС України визначено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Враховуючи, що апелянтом пропущено встановлений ч. 3 ст. 186 КАС України процесуальний строк оскарження постанови суду першої інстанції, а також не сплачено судовий збір, суд приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху.
Вказані недоліки можуть бути усунені Державною архітектурно-будівельною інспекцією України шляхом подання клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження разом з документом, що посвідчує сплату судового збору у визначеному вище розмірі.
Керуючись ст.ст. 108, 186, 187, 189, 206 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну Міністерства оборони України - залишити без руху.
Одночасно повідомляю, що апелянт має право протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку, а також сплати вказану суму судового збору.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її винесення.
Суддя В.О. Аліменко