ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
01029, м. Київ, вул. Московська, 8
УХВАЛА
05 квітня 2017 року К/800/10280/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Вербицька О.В.,
розглянувши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області
на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2016 року
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 03 березня 2017 року
у справі № 823/1857/16
за позовом ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області
про скасування повідомлення-рішення податку з доходів фізичних осіб,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2016 року у справі № 823/1857/16 адміністративний позов задоволено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 03 березня 2017 року у даній справі апеляційну скаргу повернуто скаржнику.
Державна податкова інспекція у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 03 березня 2017 року у справі № 823/1857/16.
Відповідно до ч. 1 ст. 211 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку судові рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Ознайомившись з матеріалами касаційної скарги, суддя-доповідач приходить до висновку про відмову у відкритті касаційного провадження в частині оскарження постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2016 року , оскільки рішення не переглядалось в апеляційному порядку, а тому в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Касаційна скарга Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області в частині перегляду у касаційному порядку ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 03 березня 2017 року слід залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до частини четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.
Відтак, скаржнику слід надати суду касаційної інстанції заяву про поновлення строку та належні докази, якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку касаційного оскарження ухвали суду апеляційної інстанції (як-то - оригінал конверту, в якому було надіслано судове рішення, довідку з поштового відділення, тощо).
Крім того, відповідно до частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Однак, як вбачається з матеріалів касаційної скарги, скаржником не додано документа про сплату судового збору відповідно до Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Крім того, згідно із частиною четвертою статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга підписується особою, яка її подає або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
З матеріалів касаційної скарги вбачається, що її подано представником Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області Недоступ О.О., проте документа про повноваження зазначеної особи, скаржником не надано.
Таким чином, скаржнику необхідно надати суду касаційної інстанції:
- заяву про поновлення строку та докази, якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку касаційного оскарження ухвали суду апеляційної інстанції;
- документ про сплату судового збору в розмірі 1600,00 грн;
- документ про повноваження особи, яка підписала касаційну скаргу.
Згідно з частиною третьою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу - залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви.
Виходячи з наведеного та відповідно до приписів частини четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення вищевказаних недоліків протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали.
Керуючись статтями 108, 165, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
1. У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області в частині оскарження постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2016 року у справі № 823/1857/16 відмовити.
2. Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області залишити без руху.
3. Надати Державній податковій інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області тридцять днів з моменту отримання цієї ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
Суддя О.В. Вербицька