ДОДАТКОВА ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2017 року Справа № 879/9761/16
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого судді Большакової О.О.,
суддів Глушка І.В., Макарика В.Я.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області про визнання протиправною відмови в наданні компенсації на транспортне обслуговування за апеляційною скаргою Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21 листопада 2016 року,
В С Т А Н О В И В :
27 вересня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Луцького міськрайонного суду Волинської області з позовом до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату грошової компенсації на транспортне обслуговування, виходячи з розміру, встановленого п. 2 постанови КМ України від 14.02.2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», в редакції постанови КМ України від 07.08.2013 року № 536 «Про внесення змін до п. 2 постанови КМ України від 14.02.2007 року № 228, а саме - 29% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, за період з 01.04.2016 року по дату винесення судом рішення, з урахуванням раніше проведених виплат.
Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21 листопада 2016 року позов задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області щодо непроведення виплати ОСОБА_1 грошової компенсації на транспортне обслуговування, виходячи з розміру, встановленого п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2013 року № 536 «Про внесення змін до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 228. Зобов'язано Департамент соціальної політики Луцької міської ради Волинської області здійснити перерахунок та виплату грошової компенсації ОСОБА_1 на транспортне обслуговування, виходячи з розміру, встановленого п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2013 року №536 «Про внесення змін до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 228, а саме - 29 відсотки прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, за період з 01.04.2016 р., з врахуванням раніше проведених виплат.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 березня 2017 року апеляційну скаргу Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області - задоволено, скасовано постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21 листопада 2016 року у справі № 161/12529/16-а. Прийнято нову постанову, якою в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
20 березня 2017 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшла заява Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області про повернення судового збору.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 168 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Вимогами ч. 5 ст. 94 КАС України передбачено, що у разі відмови у задоволенні позовних вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, а також залишення адміністративного позову без розгляду судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок Державного бюджету України.
Згідно ч. 1 ст. 98 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
На підставі наведеного, судова колегія вважає, що оскільки ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 березня 2017 року не вирішено питання щодо судового збору, то з Державного бюджету України слід стягнути судовий збір на користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області.
Керуючись ст.ст. 98, 168, 195, 197, 205, 207, 254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Стягнути з Державного бюджету України на користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області (ЄДРПОУ 03191963) судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21 листопада 2016 року у справі № 161/12529/16-а у розмірі 606 (шістсот шість) гривень 33 (тридцять три) копійки.
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий - суддя О.О. Большакова
Судді І.В. Глушко
В.Я. Макарик