Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2-а-49/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2009 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Стратович О.В. розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) Олевської районної державної адміністрації (РДА) Житомирської області про стягнення допомоги та доплати громадянам , які проживають на території радіоактивного забруднення,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до УПСЗН Олевської РДА та Управління Пенсійного фонду (УПФ) України в Олевському районі, посилаючись на те, що в період з 01.01.2006 року по 31.01.2009 року йому не було проведено у повному обсязі виплати, передбачені ст.ст.37,39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що призвело до порушення його прав.
Заборгованість по грошовій допомозі у зв"язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства (ст.37 зазначеного Закону ) позивач визначив в розмірі 4899,80 грн., а з аборгованість по доплаті до пенсії , громадянам , які проживають на територіях радіоактивного забруднення (ст.39 зазначеного Закону ), позивач визначив в розмірі 16145,20 грн .
Позивач у своєму позові посилаються на те, що отримував відповідну доплату та допомогу у розмірах, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26 липня 1996 року, тобто щомісячну допомогу в розмірі 1,60 грн. та щомісячну доплату в розмірі 5,20 грн., тоді як Законом визначені інші, значно більші, її розміри, кратні мінімальній заробітній платі у відповідні періоди.
В подальшому позивач уточнив свої позовні вимоги та просить стягнути зазначені невиплачені суми заборгованості з відповідача УПСЗН Олевської РДА, як розпорядника коштів.
Позивач в судове засідання не з’явився, від нього надійшла письмова заява згідно якої просить справу розглядати без його участі, позовні вимоги підтримує повністю та зазначає , що про порушення своїх прав дізнався в 2009 році.
Представники УПСЗН Олевської РДА Житомирської області та УПФ України в Олевському районі в судове засідання не з’явилися, але від них надійшли письмові заперечення згідно яких вони просять розглянути справу без участі представників, заперечують стосовно задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Встановлено, що позивач є потерпілим від Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, в зазначений період часу проживав та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, що віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю, що стверджується копією посвідчення громадянина потерпілого від Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, довідкою Тепеницької сільської ради, копією паспорту позивача.
Позивач є непрацюючим пенсіонером за віком і отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю виплати пенсії, тобто в УПФ України в Олевському районі, яке обслуговується щодо зазначених виплат та допомоги УПСЗН Олевської РДА, що стверджується довідкою УПФ України в Олевському районі , обставинами зазначеними у запереченнях відповідачів, та відповідні виплати повинні сплачуватись УПСЗН Олевської РДА.
Згідно ст.37 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, повинна виплачуватись щомісячна грошова допомога у зв"язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, у зоні посиленого радіоекологічного контролю з розмірі – 30 % від мінімальної заробітної плати.
Згідно ст. 39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячно грошова доплата до пенсії у зоні посиленого радіоекологічного контролю у розмірі- однієї мінімальної заробітної плати.
Проте, вказані допомога та доплата УПСЗН Олевської РДА Житомирської області виплачувались позивачу у розмірах визначених Постановою Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996 року "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не в кратному відношенні до мінімальної зарплати, тобто в значно меншому розмірі.
Згідно ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Закон має пріоритетне значення перед постановою Кабінету Міністрів України.
Виплатою доплати і допомоги в твердих сумах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26 липня 1996 року, порушені права позивача.
З врахуванням того, що позивач дізнався про порушення своїх прав в 2009 році суд вважає, що строк звернення до суду, передбачений ст. 99 КАС України , позивачем не пропущений і тому заборгованість по допомозі та доплаті , передбаченій ст. ст. 37 , 39 зазначеного Закону підлягає стягненню за період з 01 січня 2006 року по 31 січня 2009 року.
З врахуванням розмірів мінімальної заробітної плати в спірний період часу, сум, виплачених позивачу у добровільному порядку, розмір заборгованості по допомозі, передбаченій ст. 37 вище зазначеного Закону становить 4899,80 грн., а по доплаті, передбаченій ст. 39 Закону – 16145,20 грн., згідно розрахунків, які наведені в позовній заяві та перевірені судом.
Відповідач УПСЗН Олевської РДА є розпорядником коштів на вказані видатки, проте допустив протиправну бездіяльність і позивачу в добровільному порядку заборгованості у повному обсязі не виплатив.
Керуючись ст. 8 Конституції України, ст.ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст. ст. 99, 158 – 163, 167, 254 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення допомоги та доплати громадянам , які проживають на території радіоактивного забруднення - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо нарахування та виплати не в повному обсязі ОСОБА_1 коштів , передбачених ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 4899,80 грн. заборгованості за період з 01.01.2006 року по 31.01.2009 року, по допомозі як особі , яка проживає на території радіоактивного забруднення , передбаченій ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 16145,20 грн . заборгованості за період з 01.01.2006 року по 31.01.2009 року, по доплаті до пенсії як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення, передбаченій ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Звільнити ОСОБА_1 від сплати державного мита відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету КМУ «Про державне мито».
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області 51 грн. державного мита на користь держави з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області 161,45 грн. державного мита на користь держави з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області.
Постанова Олевського районного суду Житомирської області суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження подається через Олевський районний суд Житомирської області до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови.
Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: