Постанова № 6580989, 23.03.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
23.03.2009
Номер справи
2-а-31
Номер документу
6580989
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2- а-78\09

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

23 березня  2009 року                                                                                   м. Олевськ

Олевський районний суд Житомирської області

в складі : головуючого – судді   Стратович О.В.

секретар  Дворак Г.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Олевську справу за адміністративним позовом     ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення  (УПСЗН)  Олевської районної державної адміністрації (РДА) Житомирської області про визнання неправомірними дій Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА  Житомирської області та стягнення недоплаченої компенсації за втрачене нерухоме майно,    

В С Т А Н  О В И В :

Позивачка  звернувся до суду з позовом, в якому просить суд  визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області про зняття її з черги для виплати грошової індексації неправомірними  та   стягнути з відповідача на її користь  37214 грн. недоплаченої компенсації за втрачене  нерухоме майно , а саме  за житловий будинок з господарськими  будівлями в с. Рудня Радовельська по вул. Петровського, 24   Олевського району Житомирської області.

Позивачка в судове засідання не з’явився, але від неї надійшла письмова заява  з проханням розглядати справу  без її  участі,  позовні вимоги підтримує  повністю.

Представник УПСЗН  Олевської РДА в судове засідання не з’явився , але від нього надійшло заперечення згідно якого він просить розглянути справу без участі представника відповідача, заперечує   стосовно задоволення  позову в зв’язку з тим , що позивачці була виплачена компенсація за втрачене нерухоме майно 18.10.2007 року в сумі 28133  грн., вважаючи , що індексація нараховується тільки тоді,  коли компенсація не була виплачена.  

В судовому засіданні встановлено, що позивачка проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1  та мала на праві приватної власності будинок   № 24 по вул. Петровського, разом з господарськими будівлями, який  було здано нею на баланс Радовельської сільської ради Олевського району,  що стверджується  технічним паспортом на житловий будинок, довідкою-характеристикою Коростенського міжміського бюро технічної інвентаризації (МБТІ),  копією паспорту.

Відповідно  до довідки-характеристики Коростенського МБТІ   загальна вартість  житлового  будинку  № 24  з господарськими будівлями  по вул. Петровського                      в с. Рудня Радовельська Олевського району Житомирської області, який  належав позивачці,  становить з врахуванням індексації   65347  грн.,  що стверджується  довідкою-характеристикою Коростенського МБТІ.  

    18.10.2007 року позивачці було виплачено грошову компенсацію  за втрачене нерухоме майно  УПСЗН Олевської РДА  в сумі 28133 грн. та  18.12.2007 року позивачку було знято відповідачем  з черги  для виплати грошової індексації за втрачене нерухоме майно внаслідок Чорнобильської катастрофи в зв’язку з тим, що виконано рішення суду від 22.11.2004 року № 2-687-04, що стверджується листом УПСЗН Олевської РДА,  протоколом № 9 засідання комісії Олевської РДА.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються слідуючими нормативно-правовими актами:

Відповідно до ст.4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що п ідставами на відселення громадян з територій, які зазнали радіоактивного забруднення, є положення Концепції проживання населення на територіях України з підвищеними рівнями радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Етапи відселення визначаються Концепцією. Населення, яке проживає у зоні безумовного (обов'язкового) відселення, підлягає обов'язковому відселенню. Громадянам, які прийняли рішення про виїзд із зони гарантованого добровільного відселення, створюються умови для відселення. Громадяни, які відселяються або самостійно переселяються, користуються компенсаціями, передбаченими цим Законом. Відселення та самостійне переселення дозволяється лише у місцевості, які не віднесені до категорій зон радіоактивно забруднених територій (стаття 2), за винятком переселення до близьких родичів. Порядок відселення та самостійного переселення визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з якої слідує, що к омпенсація громадянам за втрачене у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням відповідно до статті 4 цього Закону майно включає  грошову компенсацію у повному розмірі вартості жилих, дачних, садових будинків, гаражів, господарських будівель та споруд, яка здійснюється за цінами, встановленими на момент припинення права власності. Порядок виплати компенсацій, передбачених пунктами 1 і 6 частини першої цієї статті, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Компенсації, передбачені цією статтею, надаються один раз.

Відповідно до ст. 386 ЦК України слідує, що держава забезпечує рівний захист прав  усіх суб’єктів права власності. Власник , який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може  звернутись до суду з вимогою про заборону вчинення  нею  дій, які  можуть порушити його право або з вимогою про  вчинення певних дій для запобігання такому порушенню. Власник , права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.

Відповідно до п. 1 «Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій», затвердженого  Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755 слідує , що  моментом припинення права власності  є дата  подання  переселенцем заяви про передачу  ним майна органу  місцевого самоврядування у місці відселення , яка  є підставою для занесення переселенця райдержадміністрацією (виконавчим органом міської ради обласного підпорядкування) до списків  на виплату  грошової компенсації.

Відповідно до п. 3 зазначеного Положення слідує, що для отримання компенсації переселенець повинен подати до райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради міста обласного підпорядкування) за місцем відселення  документи, що підтверджують забезпечення житлом за місцем переселення.  Переселенець на підставі зазначених документів за рішенням райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради міста обласного підпорядкування) отримує грошову компенсацію, яка перераховується відповідним відділенням Державного казначейства місця відселення на його особистий рахунок, відкритий ним у будь-якому банку України.

Крім того,  п. 8 зазначеного Положення передбачає, що у разі коли  у період до перерахування грошової компенсації  Кабінетом Міністрів України були прийняті  нормативні акти , за якими вартість житлового фонду індексується , компенсація виплачується з урахуванням цієї індексації.

    В даному випадку ст. ст .4 , 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ передбачають право позивачки на виплату грошової компенсації за втрачене нерухоме майно під час переселення та п.  8 «Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій», затвердженого  Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755 передбачає виплату компенсації з врахуванням індексації.

Позивачка здала належний їй будинок на баланс Радовельської сільської ради Олевського району , отримала 28133 грн. компенсації за втрачене нерухоме майно, але при цьому індексація вартості втраченого нерухомого майна відповідачем проведена не була, а тому відповідач повинен виплатити  позивачці грошову компенсацію з урахуванням індексації.

Таким чином відповідач  неправомірно позбавив позивачку її  права на отримання  грошової компенсації з урахуванням індексації , зазначеного в п.  8 «Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій», затвердженого  Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755, чим порушив її право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.    

Керуючись  ст. ст. 4, 35  Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ від 28.02.1991 року          (  із змінами і доповненнями) , п.п. 1, 3, 8 «Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій», затвердженого  Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755 (  із змінами і доповненнями) ,  ст. 386 ЦК України,  ст.ст. 10, 11, 71, 86, 159, 162, 163, 167, 186 КАС України, суд,-                                          

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення  Олевської районної державної адміністрації  Житомирської області про визнання неправомірними дій Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА  Житомирської області та стягнення недоплаченої компенсації за втрачене нерухоме майно – задовольнити.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА  Житомирської області відносно зняття позивачки ОСОБА_1  з черги для виплати грошової індексації  - неправомірними.  

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з розрахункового рахунку № 35212007000584 , код  03192610, МФО 811039, УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1  37214  грн. недоплаченої  грошової компенсації за  втрачене нерухоме майно , тобто за житловий  будинок  з господарськими будівлями в  с. Рудня Радовельська , по                      вул. Петровського, 24  Олевського району Житомирської області .

Звільнити ОСОБА_1   від сплати державного мита відповідно до п. 18 ч. 1     ст. 4 Декрету КМУ «Про державне мито».

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області  372,14  грн. державного мита з розрахункового рахунку                 № 35212007000584 , код  03192610, МФО 811039, УДК в Житомирській області.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя :