Постанова № 6580809, 22.09.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
22.09.2009
Номер справи
2-а-1097
Номер документу
6580809
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2- а-1097/09

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

22 вересня  2009 року                                                                           м. Олевськ

Суддя Олевського  районного суду  Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши  адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах  та в інтересах неповнолітніх  дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН)  Корольовської  районної ради м.  Житомира,  Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) Олевської районної державної адміністрації (РДА) Житомирської області про визнання дій неправомірними та стягнення невиплачених коштів передбачених ст.ст. 37, 39  Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “  

В С Т А Н О В И Л А :

Позивачка  звернулася до суду з позовом в якому просить суд  стягнути з відповідачів  на її користь 17457,36 грн. доплати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та 6206,40 грн. недоплаченої допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення  разом з неповнолітніми дітьми : ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у зв’язку з тим,  що вона та її неповнолітні  діти   є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи ,  проживають  та  позивачка  працює на радіоактивно забрудненій території і мають право на зазначені пільги.

Позивачка, згідно поданої письмової заяви просить справу розглядати без її  участі, позов підтримує повністю.

Відповідач УПСЗН Олевської РДА  згідно поданої письмової  заяви просить справу розглядати без його участі, стосовно позову  заперечує.

Представник відповідача УПСЗН Корольовської районної ради м.  Житомира   в судове засідання не з’явився. Про час та місце розгляду справи відповідач повідомлений у порядку встановленому законом, не повідомив про причини неявки до суду, тому суд розглянув справу у відсутність його предстаника.

 В судовому засіданні встановлено,  що позивачка є потерпілою 4-ї  категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також її неповнолітні діти є потерпілими     внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій вони проживають, а саме               м. Олевськ  Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи ” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю, та обслуговується по виплаті допомоги  , як особам , які проживають на території радіоактивного забруднення  УПСЗН Олевської РДА, що стверджується  копією паспорту позивачки, довідкою  з місця проживання, свідоцтвами про народження дітей,  посвідченнями потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, запереченням відповідача .

Позивачка  працює в Управлінні Державного казначейства у Олевському районі  ,  в м. Олевську  Житомирської області, яке відноситься до зони  посиленого радіоекологічного контролю , відповідно до вище зазначеної Постанови КМУ ,  яке обслуговується  по виплаті його працівникам доплати до заробітної плати, як особам , які працюють на території радіоактивного забруднення  УПСЗН Корольовської районної ради м. Житомира  і отримує щомісячно виплати згідно Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується довідками з місця роботи.    

Відповідно до ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “  слідує, що громадянам які проживають  на  територіях   радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіоекологічного контролю   - 30 % від мінімальної заробітної плати та працюючим громадянам у зоні   посиленого радіоекологічного контролю - доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати,  

Допомога  та доплата до заробітної плати  в розмірі передбаченому законом позивачці та її неповнолітнім дітям  виплачується відповідачами  не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 1,60 грн. кожному , доплата в розмірі 5.20 грн. працюючій позиваці ,   відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року            № 836, що стверджується довідкою відповідача, довідками з місця роботи.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають  на  територіях   радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у   зоні  посиленого радіоекологічного контролю   - 30 %  від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати у зоні   посиленого радіоекологічного контролю - в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за  місцем роботи та за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини.  Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідачі неправомірно обмежують позивачку та її   неповнолітніх дітей  у їх  правах на отримання допомоги  в розмірі зазначеному в ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушили їх право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.      

Крім того виходячи з вище наведених обставин суд не може взяти до уваги пояснення відповідача УПСЗН Олевської РДА  з приводу правомірності виплат допомоги по постанові КМУ.

Враховуючи те, що статтею 99 КАС України передбачено річний строк на звернення з адміністративним позовом до суду, тому вимога про стягнення заборгованості по щомісячній грошовій допомозі підлягає задоволенню  за  період з 01.08.2008 року по 01.07.2009 року в сумі 5738,70 грн. позивачці та її двом неповнолітнім дітям , оскільки позивачка звернулася до суду з  позовом в серпні 2009 року .

Позовна вимога позивачки про стягнення доплати до заробітної плати ,  як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення за період з 01.01.2000 року по 01.09.2009 року  підлягає до  задоволення в сумі 17457,36грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачкою, який судом перевірено і встановлено, що  розрахунок зроблено   з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.

Крім того, виплата  коштів про стягнення яких просить позивачка передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата допомоги, доплати як потерпілій внаслідок аварії на ЧАЕС і  доплата до заробітної плати є частиною заробітної плати, яка стягується без обмеження строком, відповідно до КЗпП України.

Керуючись  ст. ст. 11,71,86, 99, 160,161, 186  КАС України, ч.2 ст. 233, ст. 238 КЗпП України, ст.2 Закону України "Про оплату праці ", ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “        

П О С Т А Н О В И Л А:

Позов ОСОБА_1    задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії  Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.  Житомира  щодо нарахування та  виплати не в повному обсязі ОСОБА_1, коштів передбачених ст. ст. 37, 39   Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3,  жительки м. Олевська  вул. Робітнича 15  Житомирської області 5738,70 грн. допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення, в тому числі і на її  неповнолітніх дітей : ОСОБА_2  ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2,

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави  60,79  грн.  судового збору.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.  Житомира  з рахунку призначеному для виплати доплати до заробітної плати особам, які працюють на території радіоактивного забруднення на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3,  жительки м. Олевськ  вул. Робітнича 15  Житомирської області 17457,36  грн.  доплати до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.  Житомира  з рахунку призначеному для виплати доплати до заробітної плати особам, які працюють на території радіоактивного забруднення  на користь держави  174,57  грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.    

Суддя :