Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2- а-1095\2009 рік
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2009 року
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними та стягнення заборгованості по допомозі на придбання чистих продуктів харчування у зв’язку з проживанням на радіоактивно забрудненій території
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд стягнути на його користь 6 638.40 грн. недоплаченої допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення у зв’язку з тим, що він є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ої категорії, проживає на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.
Позивач, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує. Просить слухати справу у відсутність представника.
В судовому засіданні встановлено, що позивач є потерпілим 3-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій він проживає, а саме: с. Лопатичі Олевського району Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони добровільного гарантованого відселення , що стверджується відомостями паспорта громадянина України, посвідченням потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС та довідкою з місця проживання.
Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні добровільного гарантованого відселення - 40 процентів від мінімальної заробітної плати.
Допомога в розмірі передбаченому законом позивачу виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розмірі 2.10 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.
З 01.08.2006 року по 01.08.2009 року позивачу не доплачена допомога, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 6 638.40 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останніх місяців та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.
Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні гарантованого добровільного відселення – 40 % від мінімальної заробітної плати. Допомога нараховується та виплачується за місцем проживання.
В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги. Виплата допомоги по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірною, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.
Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у його правах на отримання допомоги в розмірі зазначеному в ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушили його право на соціальний захист від наслідків чорнобильської катастрофи.
Враховуючи те, що статтею 99 КАС України передбачено річний строк на звернення з адміністративним позовом до суду, а позивач не надав суду доказів про наявність поважних причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом тому вимога про стягнення заборгованості по щомісячній грошовій допомозі підлягає задоволенню за останні 12 місяців, що передували зверненню до суду, в сумі 2351 грн. з урахуванням суми отриманої допомоги .
Керуючись ст. ст. 11,71,86, 160,161 КАС України та ст. 37 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області по невиплаті ОСОБА_1 допомоги на придбання чистих продуктів харчування у відповідності із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ - протиправними.
Стягнути Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 2351 грн. допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.
Стягнути Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 54.40 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.
Суддя :