Постанова № 6580786, 22.10.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
22.10.2009
Номер справи
2-а-1059
Номер документу
6580786
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2- а-1059/09 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

22 жовтня  2009 року                                                                                                                    м. Олевськ

Суддя  Олевського районного суду  Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши  адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1  до  Управління праці та соціального захисту населення  Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про  стягнення заборгованості по допомозі на придбання чистих продуктів харчування та доплати до заробітної плати  у зв’язку з проживанням та роботою на радіоактивно забрудненій території  

В С Т А Н  О В И В :

Позивачка  звернулася до суду з позовом в якому просить суд  стягнути на її користь 31960,20 грн. доплати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та 2097,60 грн. недоплаченої допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення та допустити негайне виконання постанови суду в частині стягнення цих коштів,  у зв’язку з тим,  що вона є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, проживає та працює на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.

Позивачка, згідно поданої   заяви, позовні вимоги підтримала повністю.

Відповідач, згідно поданої  заяви,  стосовно позову  заперечує.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка є потерпілою 4-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій проживає та працює позивачка, а саме м. Олевськ  Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи ” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони  посиленого радіоекологічного контролю, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, посвідченням потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, довідкою Олевської міської ради.

Позивачка  працює на посаді бухгалтера в ВАТ «Олевська СПМК-7»  і отримує щомісячно виплати згідно Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується  обставинами зазначеними у запереченні відповідача, записами , зазначеними в трудовій книжці позивачки  та  довідкою з місця роботи.  

Відповідно до ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “  слідує, що громадянам які проживають  на  територіях   радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 30 % процентів від мінімальної заробітної плати та доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Допомога  та доплата до заробітної плати  в розмірі передбаченому законом позивачці  виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 1.60 грн., доплата в розмірі 5.20 грн.,   відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року   № 836.

З 01.07.2009 року по 01.07.2009 року позивачці не доплачена допомога,  як особі, яка проживає  на  території радіоактивного забруднення в сумі 2097,60 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачкою, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останніх 8 місяців та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.

Крім того з 01.01.2000 року по 01.07.2009 року позивачці  не доплачена доплата до заробітної плати,  як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі  31900,20 грн., з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають  на  територіях   радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні  посиленого радіоекологічного контролю – 30 %  від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за  місцем роботи та за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини.  Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач  неправомірно обмежував позивачку у її  правах на отримання допомоги  в розмірі зазначеному в ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушили її право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.    

Крім того виходячи з вище наведених обставин суд не може взяти до уваги пояснення відповідача з приводу правомірності виплат допомоги та доплати до заробітної плати по постанові КМУ.

Суд вважає, що позивачкою не пропущений строк на звернення до суду з даним позовом в частині стягнення доплати до заробітної плати, так як виплата  коштів про стягнення яких просить позивачка передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата доплати як потерпілій внаслідок аварії на ЧАЕС і  доплата до заробітної плати є частиною заробітної плати, яка стягується без обмеження строком, відповідно до КЗпП України.

В частині звернення до негайного виконання постанови суду про стягнення допомоги, як особі яка проживає на радіоактивно забрудненій території слід відмовити, так як з даних правовідносин виникає спір про право і вимога щодо негайного виконання постанови суду не обґрунтована та не мотивована.  

Керуючись  ст. ст. 11, 71, 86,  160, 161 КАС України та ст. ст. 37, 39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “                              

П О С Т А Н О В И Л А:

Позов  ОСОБА_1  задовольнити частково.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2 2097,60 грн. допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 51  грн.  судового збору.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2 31900,20 грн. доплати до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

В решті позову відмовити за безпідставністю.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку №35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 319,00  грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.    

С уддя :