Постанова № 6580781, 08.09.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
08.09.2009
Номер справи
2-а-1038
Номер документу
6580781
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2- а-1038/09

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

08 вересня  2009 року                                                                                   м. Олевськ

Суддя  Олевського районного  суду  Житомирської області Стратович О.В. розглянувши адміністративну справу  за  позовом  ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення  (УПСЗН)  Олевської районної державної адміністрації (РДА) Житомирської області про визнання неправомірним рішення  Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА  Житомирської області та зобов’язання  поставити на чергу для виплати грошової компенсації  за втрачене нерухоме майно,    

В С Т А Н  О В И В :

Позивач  звернувся до суду з позовом, в якому просить суд  визнати рішення УПСЗН Олевської РДА Житомирської області про відмову у постановленні на чергу для виплати грошової компенсації  за втрачене нерухоме майно неправомірним  та   зобов’язати відповідача  поставити позивача на чергу для виплати грошової компенсації в розмірі 128642 грн. за втрачене  домоволодіння  в с. Рудня Радовельська по вул. Леніна, 23   Олевського району Житомирської області.

Позивач в судове засідання не з’явився, але від нього  надійшла письмова заява  з проханням розглядати справу  без його  участі,  позовні вимоги підтримує  повністю.

Представник УПСЗН  Олевської РДА в судове засідання не з’явився , але від нього надійшло заперечення згідно якого він просить розглянути справу без участі представника, заперечує   стосовно задоволення  позову в зв’язку з відсутністю протиправних дій з боку відповідача.  

Представник  третьої особи – Радовельської сільської ради Олевського району в судове засідання не з’явився , але від нього надійшла письмова заява  з проханням розглядати справу  без його  участі,  відносно задоволення позову не заперечує.

В судовому засіданні встановлено, що позивач проживав  в ІНФОРМАЦІЯ_1  та мав на праві приватної власності будинок   № 23 по вул. Леніна,  разом з господарськими будівлями, який  було здано ним на баланс Радовельської сільської ради Олевського району,  що стверджується  технічним паспортом на житловий будинок,  свідоцтвом про право власності  на нерухоме майно, витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно,  довідкою-характеристикою Коростенського міжміського бюро технічної інвентаризації (МБТІ),  актом прийому на баланс  Радовельської сільської ради Олевського району,  копією паспорту.

Відповідно  до довідки-характеристики Коростенського МБТІ   загальна вартість  житлового  будинку  № 23  з господарськими будівлями  по вул. Леніна  в с. Рудня Радовельська Олевського району Житомирської області, який  належав позивачці,  становить 128642,00 грн.,  що стверджується  довідкою-характеристикою Коростенського МБТІ.      

      26.02.2007 року на підставі  рішення виконкому Житомирської міської ради за     № 963 від 28.12.2006 року позивачу було надано свідоцтво про право власності на 4-х кімнатну квартиру  за № 37 в будинку № 25 по пров. 1-му  Київському, де  він проживає на даний час,  що стверджується рішенням виконкому Житомирської міської ради за № 963 від 28.12.2006 року , свідоцтвом на право власності на квартиру,  витягом про реєстрацію права власності,  довідкою-випискою з домової книги.

    16.04.2009 року позивачу було відмовлено відповідачем у постановці на чергу щодо виплати грошової компенсації  за втрачене нерухоме майно внаслідок Чорнобильської катастрофи в зв’язку з тим, що передача майна власником здійснюється протягом місяця після отримання  або придбання житла в місці переселення, що  стверджується листом УПСЗН Олевської РДА.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються слідуючими нормативно-правовими актами:

Відповідно до ст.4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що п ідставами на відселення громадян з територій, які зазнали радіоактивного забруднення, є положення Концепції проживання населення на територіях України з підвищеними рівнями радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Етапи відселення визначаються Концепцією. Населення, яке проживає у зоні безумовного (обов'язкового) відселення, підлягає обов'язковому відселенню. Громадянам, які прийняли рішення про виїзд із зони гарантованого добровільного відселення, створюються умови для відселення. Громадяни, які відселяються або самостійно переселяються, користуються компенсаціями, передбаченими цим Законом. Відселення та самостійне переселення дозволяється лише у місцевості, які не віднесені до категорій зон радіоактивно забруднених територій (стаття 2), за винятком переселення до близьких родичів. Порядок відселення та самостійного переселення визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з якої слідує, що к омпенсація громадянам за втрачене у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням відповідно до статті 4 цього Закону майно включає  грошову компенсацію у повному розмірі вартості жилих, дачних, садових будинків, гаражів, господарських будівель та споруд, яка здійснюється за цінами, встановленими на момент припинення права власності. Порядок виплати компенсацій, передбачених пунктами 1 і 6 частини першої цієї статті, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Компенсації, передбачені цією статтею, надаються один раз.

Відповідно до ст. 386 ЦК України слідує, що держава забезпечує рівний захист прав  усіх суб’єктів права власності. Власник , який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може  звернутись до суду з вимогою про заборону вчинення  нею  дій, які  можуть порушити його право або з вимогою про  вчинення певних дій для запобігання такому порушенню. Власник , права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.

Відповідно до п. 1 «Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій», затвердженого  Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755 слідує , що  моментом припинення права власності  є дата  подання  переселенцем заяви про передачу  ним майна органу  місцевого самоврядування у місці відселення , яка  є підставою для занесення переселенця райдержадміністрацією (виконавчим органом міської ради обласного підпорядкування) до списків  на виплату  грошової компенсації.

Відповідно до п. 3 зазначеного Положення слідує, що для отримання компенсації переселенець повинен подати до райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради міста обласного підпорядкування) за місцем відселення  документи, що підтверджують забезпечення житлом за місцем переселення.  Переселенець на підставі зазначених документів за рішенням райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради міста обласного підпорядкування) отримує грошову компенсацію, яка перераховується відповідним відділенням Державного казначейства місця відселення на його особистий рахунок, відкритий ним у будь-якому банку України.

    В даному випадку ст. ст .4 , 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ передбачають право позивача на виплату грошової компенсації за втрачене нерухоме майно під час переселення та п.  3 «Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій», затвердженого  Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755 передбачає виплату компенсації.

Позивач здав належний йому на праві приватної власності будинок на баланс Радовельської сільської ради Олевського району , але компенсації за втрачене нерухоме майно не отримав,  представник третьої особи позовні вимоги визнав та не заперечує про їх задоволення, а тому суд вважає, що позов слід задовольнити і поставити  позивача на чергу для виплати   грошової  компенсації за втрачене нерухоме майно.

Таким чином відповідач  неправомірно позбавив позивача його права на отримання  грошової компенсації  , зазначеної в п.  3 «Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій», затвердженого  Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755, чим порушив його право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.    

Керуючись  ст. ст. 4, 35  Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ від 28.02.1991 року          (  із змінами і доповненнями) , п.п. 1, 3 «Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій», затвердженого  Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755 (  із змінами і доповненнями) ,  ст. 386 ЦК України,  ст.ст. 10, 11, 71, 86, 159, 162, 163, 167, 186 КАС України, суд,-      

П О С Т А Н О В И В:

Позов  ОСОБА_1  до Управління праці та соціального захисту населення   Олевської районної державної адміністрації  Житомирської області про  визнання неправомірним рішення  Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА  Житомирської області та зобов’язання  поставити на чергу для виплати грошової компенсації  за втрачене нерухоме майно  –  задовольнити.

Визнати рішення  Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА  Житомирської області відносно відмови позивачу ОСОБА_1  в постановці на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене нерухоме майно - неправомірним.  

Зобов’язати  Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської поставити позивача ОСОБА_1  на чергу для виплати   грошової компенсації  в сумі 128642,00 грн. за  втрачене нерухоме майно , тобто за житловий  будинок  з господарськими будівлями в с. Рудня Радовельська  по вул. Леніна, 23  Олевського району Житомирської області .

Звільнити  ОСОБА_1   від сплати державного мита відповідно до п. 18 ч. 1     ст. 4 Декрету КМУ «Про державне мито».

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області 3,40 грн.  державного мита з розрахункового рахунку                             № 35212007000584 , код  03192610, МФО 811039, УДК в Житомирській області.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя :