ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
14 березня 2017 року м. Київ К/800/7547/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А.,
розглянувши касаційну скаргу Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області (далі - ОДПІ)
на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.11.2016
та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 21.02.2017
у справі № 822/1826/16 Хмельницького окружного адміністративного суду
за позовом Публічного акціонерного товариства «Старокостянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування»
до Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області
про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень - рішень,
В С Т А Н О В И В:
10.03.2017 (згідно з штампом на поштовому конверті) ОДПІ звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.11.2016 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 21.02.2017.
Касаційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам частин 2 - 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, однак, документ про сплату судового збору до касаційної скарги не додано, як цього вимагає частина 5 цієї статті.
Одночасно ОДПІ заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Дослідивши наявні матеріали, суд касаційної інстанції приходить до висновку, що клопотання ОДПІ про звільнення від сплати судового збору підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
На підтвердження доводу про відсутність бюджетного фінансування витрат на сплату судового збору ОДПІ надає належно завірену копію тимчасового кошторису на І квартал 2017 року, затверджений для Красилівської ОДПІ, з якого слідує, що видатки за кодом 2800 «Інші поточні видатки», за рахунок яких органи ДФС сплачують судовий збір, не передбачені.
Керуючись статтями 210-215 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Клопотання Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про звільнення від сплати судового збору задовольнити частково: відстрочити сплату судового збору за подання касаційної скарги до закінчення касаційного провадження у справі № 822/1826/16.
Відкрити касаційне провадження за скаргою Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.11.2016 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 21.02.2017 у справі № 822/1826/16.
Витребувати з Хмельницького окружного адміністративного суду справу № 822/1826/16.
В порядку підготовки справи до касаційного розгляду: 1) надіслати копії ухвали про відкриття касаційного провадження особам, які беруть участь у справі; 2) надіслати особам, які беруть участь у справі копію касаційної скарги, запропонувавши у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали подати заперечення на касаційну скаргу; 3) роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що на стадії касаційного провадження вони наділені процесуальними правами та обов'язками, передбаченими статтею 49 (з врахуванням меж перегляду справи судом касаційної інстанції, встановлених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України), статтями 219, 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко