ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
23 березня 2017 року м. Київ К/800/8797/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі - ГУ ДФС)
на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2017
у справі № 820/499/16 Харківського окружного адміністративного суду
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРИНВИЛЛ»
до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві,
Державної фіскальної служби України,
Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві,
Департаменту реєстрації Харківської міської ради,
Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області,
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Державна казначейська служба України
про скасування рішень та записів, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
22.03.2017 (згідно зі штампом вхідної кореспонденції суду) ГУ ДФС звернулось до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2017.
Одночасно ГУ ДФС заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до підпункту 5 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1600 гривень (стаття 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік ").
Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 "Інші поточні платежі", розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.
Згідно з частиною 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (частини перша, друга ст. 8 Закону "Про судовий збір").
До касаційної скарги ГУ ДФС не додані докази на підтвердження об'єктивних причин, які унеможливлюють сплату судового збору за подання касаційної скарги (зокрема, про відсутність бюджетного фінансування на сплату судового збору згідно з кошторисом витрат, затвердженим для ГУ ДФС; довідки територіального органу ДКС України щодо фактичного стану фінансування видатків на сплату судового збору; виписки з казначейського рахунку ГУ ДФС станом на дату подання касаційної скарги, тощо), тоді як відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, статті 8 Закону України "Про судовий збір" визначено тільки одну підставу для звільнення від сплати судового збору, відстрочення або розстрочення його сплати - майновий стан сторони, а рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом згідно з пунктом 3 статті 7 цього Кодексу є одним із принципів адміністративного судочинства.
Вимога щодо доведення кожною стороною суду обставин, на які вона посилається в обґрунтування своїх доводів чи заперечень, встановлена частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Роз'яснити, що відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга буде повернута та вважатись неподаною, якщо особа, що подає касаційну скаргу, не усуне зазначений недолік касаційної скарги до вказаного строку або не заявить клопотання про його продовження.
Керуючись частиною 1 статті 108, статтею 165, частинами 5 статті 213, частиною 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2017 у справі № 820/499/16 залишити без руху.
Встановити Головному управлінню Державної фіскальної служби у м. Києві строк для усунення вищевказаного недоліку касаційної скарги впродовж 30 календарних днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала не підлягає перегляду.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко