Головуючий у 1 інстанції - Кошкош О.О.
Суддя-доповідач - ОСОБА_1
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2017 року справа №805/1535/16-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Сіваченка І.В.
суддів: Шишова О.О., Чебанова О.О.,
секретар судового засідання Куленко О.Д.,
за участі представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Великоанадольський вогнетривкий комбінат" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 січня 2017 року у справі № 805/1535/16-а за позовом Публічного акціонерного товариства "Великоанадольський вогнетривкий комбінат" до Волноваської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги, зобовязання прийняти рішення про списання безнадійного податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
В червні 2016 року Публічне акціонерне товариство "Великоанадольський вогнетривкий комбінат" (далі ПАТ Великоанадольський вогнетривкий комбінат, ПАТ «ВАВК») звернулось до суду з позовом до Волноваської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (далі Інспекція) про визнання протиправною та скасування вимоги, зобовязання прийняти рішення про списання безнадійного податкового боргу.
В обґрунтування зазначив, що позивач звільнений від сплати єдиного внеску на час проведення антитерористичної операції, отже, податкова вимога про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску винесена неправомірно, без урахування положень ч.2 ст.6 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі Закон № 2464-VI). Крім того, відповідно до ст. 101 Податкового кодексу України (далі ПК України), п.2.1 Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 10.10.2013 року № 577 (далі - Порядок №577), недоїмка з єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 5713125,48 грн. підлягає списанню як безнадійний податковий борг.
Просив визнати протиправною та скасувати вимогу Інспекції від 11.01.2016 за № Ю-5-25 про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 5713125,48 грн.; зобовязати Інспекцію прийняти рішення про списання безнадійного податкового боргу ПАТ Великоанадольський вогнетривкий комбінат зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування в сумі 5713125,48 грн.
Відповідач надав заперечення, в якому зазначив, що станом на 31.12.2015 за ПАТ ВАВК обліковується безперервний борг (недоїмка) зі сплати єдиного внеску у розмірі 5713125,48 грн., при цьому, позивачем самостійно надано розрахунки зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. Оскільки протягом передбачених Законом строків суми єдиного внеску у повному обсязі не сплачені позивачем, це стало підставою для формування Інспекцією вимоги про сплату боргу (недоїмки). Крім цього, відповідач зазначив, що підстав для списання боргу немає, оскільки в Сертифікаті Торгово-промислової палати передбачено надання позивачу розстрочки.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 11 січня 2017 року позов задоволено частково, внаслідок чого, скасовано вимогу Інспекції від 11.01.2016 за № Ю-5-25 про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 5713125,48 грн. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постанова мотивована тим, що позивач виконав усі залежні від нього дії, а також вимоги Закону № 1669-VII, який з 14 квітня 2014 року по період проведення АТО є спеціальним законом, а саме докази звернення до контролюючого органу з відповідною заявою, а також докази звернення до ТПП, ці факти є підставою для звільнення останнього з 14 квітня 2014 року від виконання своїх обов'язків, визначених частиною 2 статті 6 Закону № 2464-VI, та відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань щодо сплати єдиного внеску. Таким чином, судом першої інстанції зроблений такий висновок, що відповідачем неправомірно прийнято спірну вимогу від 11 січня 2016 року щодо сплати позивачем боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску з вересня 2014 року по грудень 2015 року у сумі 5713125,48 грн., яка утворилась після 14 квітня 2014 року, тобто в період проведення АТО.
Щодо позовних вимог про визнання недоїмки безнадійною та зобов'язання контролюючий орган її списати, суд першої інстанції зазначив, що на момент звернення позивача до контролюючого органу із зазначеною заявою, вимога про сплату боргу вже була прийнята відповідачем, не скасовувалась в передбаченому законом порядку та породжувала певні юридичні наслідки, а саме обов'язок сплати нарахованої суми боргу. Відтак, таке звернення позивача із заявою до контролюючого органу про списання боргу є передчасним та не підлягає задоволенню.
Не погодившись з таким рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що постанова суду першої інстанції є необґрунтованою, винесеною з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підлягає скасуванню та просив прийняти нове рішення, яким скасувати рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовної вимоги ПАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат» щодо зобовязання прийняти рішення про списання безнадійного податкового боргу, з прийняттям нової постанови, якою зобовязати Інспекцію прийняти рішення про списання безнадійного податкового боргу ПАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат» зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 5 713 125,48 грн.
В доводах апеляційної скарги зазначено, що позивачем було дотримано всі умови Закону № 2464-VI, Порядку №577 та здійснено передбачені законодавством певні послідовні дії, спрямовані на прийняття податковою інспекцією рішення про списання безнадійного податкового боргу.
В судовому засіданні представник відповідача заперечував проти задоволення апеляційної скарги позивача. Представник останнього до апеляційного суду не прибув.
Відповідно до вимог частини першої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, а також документи, які містяться в матеріалах адміністративної справи, встановила наступне.
Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що Публічне акціонерне товариство Великоанадольський вогнетривкий комбінат (код ЄДРПОУ 00191721, 85721, Донецька область, селище міського типу Володимирівка, Волноваський район, вулиця Заводська, будинок 1) перебуває на обліку у Волноваській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної Фіскальної служби у Донецькій області.
11 січня 2016 року Інспекція станом на 31.12.2015 сформовано вимогу №Ю-5-25 про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску в розмірі 5713125,48 грн.
Як вбачається з картки особового рахунку позивача та не заперечується відповідачем, до складу цієї вимоги увійшла сума 5504081,81 грн. (вимога № Ю-5-25 від 07.12.2015), яка в свою чергу була предметом оскарження у справі № 805/895/16-а та скасована постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07 грудня 2016 року у справі за позовом ПАТ Великоанадольський вогнетривкий комбінат до Інспекції щодо визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ю-5-25 від 07.12.2015, зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно зі статтею 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Таким чином, колегія суддів підтримує висновок суду першої інстанції щодо необхідності задоволення позовних вимог в частині скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) №Ю-5-25 у сумі 5504081,81 грн. (недоїмка за період вересень 2014 року - листопад 2015 року).
Щодо скасування вимоги в частині нарахування недоїмки за грудень 2015 року у сумі 209043,67 грн. суд зазначає наступне.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом № 2464-VI.
Пунктом 10 частини 1 статті 1 Закону України № 2464-VI визначено, що страхувальники - роботодавці та інші особи відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
За частиною 2 статті 6 Закону № 2464-VI визначено, що платник єдиного внеску зокрема зобов'язаний: зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 ч. 2); подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю (п. 4 ч. 2).
Відповідно до пункту 1 частини 10 статті 9 Закону № 2464-VI, днем сплати єдиного внеску у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів вважається день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України та розпочато проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Указ про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України Президентом України не видавався.
02 вересня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції від 02.09.2014 № 1669-VII (далі - Закон № 1669-VII), який набув чинності 15 жовтня 2014 року та визначав тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
Відповідно до статті 1 вказаного Закону, територією проведення антитерористичної операції є територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Підпунктом б пункту 8 статті 14-1 Закону № 1669-VII розділ VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464-VI було доповнено пунктом 9-3 такого змісту:
Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону № 2464-VI, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону № 1669-VII, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною 2 статті 6 Закону № 2464-VI, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону № 1669-VII, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.
Пунктом 1 Закону України від 02.03.2015 року № 219-VIII до розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464-VI внесено зміни, зокрема пункт 9-3 в редакції Закону України від 2 вересня 2014 року № 1669-VII вважати пунктом 9-4.
Пунктом 28 Закону України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII, який набрав чинності з 01.01.2016, виключено підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону № 1669-VII.
Таким чином, вищевказані зміни до Закону № 2464-VI внесені Законом N 1669-VII, втратили чинність згідно із Законом N 911-VIII, з 01.01.2016 року.
Разом з цим, спірна вимога податкового органу від 11.01.2016 № Ю-5-25 прийнята саме в період дії Закону № 2464-VI зі змінами, внесеними Законом № 1669-VII, за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з вересня 2014 року по грудень 2015 року.
ПАТ Великоанадольський вогнетривкий комбінат зареєстроване за адресою: 85721, Донецька область, селище міського типу Володимирівка, Волноваський район, вулиця Заводська, будинок №1, та перебуває на обліку в органі доходу і зборів, розташованому на території населених пунктів, визначеним вищезазначеним переліком, а саме Інспекції.
30 жовтня 2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1053-р, яким затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з яким до зазначених населених пунктів належало селище міського типу Володимирівка Волноваського району Донецької області.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України (від 30 жовтня 2014 року № 1053 Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, від 05 листопада 2014 року № 1079 Про зупинення дії розпорядження КМУ від 30 жовтня 2014 року № 1053), селище міського типу Володимирівка Волноваського району Донецької області також віднесено до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
Як зазначалось, за приписами абз.2 пункту 9-4 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464-VI, в редакції Закону № 1669-VII, підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Тобто, вказана заява про звільнення подається у будь-який час не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Отже з наведеного вбачається, що платники єдиного внеску, які перебувають на обліку у фіскальних органах та знаходилися на територіях, визначених переліком населених пунктів, де проводилася АТО або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, на цей період мають усі законні права для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань щодо сплати єдиного внеску (штрафів та пені) з 14 квітня 2014 року, за наявності поданої ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку у довільній формі заяви про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених частиною 2 статті 6 Закону № 2464-VI (не пізніше тридцяти календарних днів після закінчення АТО).
03 листопада 2014 року ПАТ ВАВК звернулось до контролюючого органу із заявою № 146-ахо від 03.11.2014, в якій зазначало про те, що відповідно до приписів Закону № 1669-VII підприємство звільняється від своєчасного виконання обов'язків по сплаті єдиного внеску та звільняється від сплати штрафних санкцій та пені за несвоєчасне виконання обов'язків щодо сплати єдиного внеску.
Також, позивач у заяві просив недоїмку по єдиному внеску станом на 31.10.2014 в сумі 780147,17 грн. визнати безнадійною та списати в порядку передбаченому Податковим кодексом України.
03 серпня 2015 року позивач звернувся до податкового органу із заявою № 754 від 31.07.2015 про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених частиною 2 статті 6 Закону № 1669-VII, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану. Разом із заявою позивачем подано сертифікат (висновок) ТПП № 2887/05-4 від 05.09.2014 та копію висновку Донецької ТПП від 20.08.2014 № 2255/12.12-03.
18 грудня 2015 року позивач повторно звернувся до контролюючого органу з заявою № 1530 від 18.12.2015, в якій також посилається на звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених частиною 2 статті 6 Закону № 1669-VII, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Крім того, позивач звернувся то Торгово-промислової палати України з заявами про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).
Торгово-промисловою палатою України позивачу надано сертифікат (висновок) 2887/05-4 від 05 вересня 2014 року про настання обставин непереборної сили, яким ТПП засвідчило настання обставин непереборної сили з 01 липня 2014 року ПАТ ВАВК при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, що стосуються справлення та сплати податків та обов'язкових платежів. При цьому, у вказаному сертифікаті (висновку) зазначено, що встановити термін, протягом кого будуть тривати обставини непереборної сили, встановити неможливо.
Факт настання для ПАТ ВАВК форс-мажорних обставин, також підтверджується висновком Торгово-промислової палати від 20.08.2014 № 2255/12.12-03.
Стосовно посилання відповідача на те, що зазначений сертифікат підтверджує настання обставин непереборної сили відповідно до п. 100.4 і 100.5 ст. 100 ПК України, що дає підстави для відстрочення або розстрочення податкового боргу, а отже, позивач на сьогоднішній день не звільняється від виконання своїх обов'язків, визначених частиною 2 статті 6 Закону № 2464-VІ, колегія суддів зазначає, що вказаним сертифікатом підтверджено настання обставини непереборної сили підчас справлення та сплати податків та обов'язкових платежів.
З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що позивач виконав усі залежні від нього дії, а також вимоги Закону № 1669-VII, який з 14 квітня 2014 року по період проведення АТО є спеціальним законом, а саме докази звернення до контролюючого органу з відповідною заявою, а також докази звернення до ТПП, ці факти є підставою для звільнення останнього з 14 квітня 2014 року від виконання своїх обов'язків, визначених частиною 2 статті 6 Закону № 2464-VI, та відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань щодо сплати єдиного внеску.
Таким чином, відповідачем неправомірно прийнято спірну вимогу від 11 січня 2016 року щодо сплати позивачем боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску з вересня 2014 року по грудень 2015 року у сумі 5713125,48 грн., яка утворилась після 14 квітня 2014 року, тобто в період проведення АТО.
Апеляційний суд також зазначає, що апеляційна скарга відповідача була повернута апелянту, за нею апеляційне провадження не відкривалось, тому судове рішення місцевого суду щодо задоволеної частини позовних вимог не є предметом перегляду апеляційного суду. Відтак, постанова суду першої інстанції в цій частині має бути залишена без змін.
Щодо позовних вимог про визнання недоїмки безнадійною та зобов'язання контролюючий орган її списати, що є безпосереднім предметом апеляційного перегляду справи, колегія суддів зазначає наступне.
Спірні правовідносини регулюються нормами ПК України, Закону 1669-VII, Наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 577 "Про затвердження Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року № 1844/24376 (далі - Порядок № 577) та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно з п. 101.1 ст. 101 ПК України списанню підлягає безнадійний податковий борг, у том числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
Підпунктом 101.2.4 пункту 101.2 статті 101 ПК України встановлено, що під терміном "безнадійний" розуміється, в тому числі, податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Відповідно до п. 101.5 ст. 101 ПК України контролюючі органи щокварталу здійснюють списання безнадійного податкового боргу. Порядок такого списання встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до статті 101 глави 9 розділу ІІ ПК України, наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року №577 затверджено Порядок списання безнадійного податкового боргу платників податків, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за №1844/24376 (далі - Порядок №577).
Згідно з підпунктом 4 пункту 2.1 розділу II цього Порядку №577 під терміном "безнадійний податковий борг" слід розуміти, зокрема, податковий борг платника податків, що виник унаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Розділом IV Порядку № 577 визначено, що у випадках, передбачених підпунктом 4 пункту 2.1 розділу II цього Порядку, платник податків звертається до органу доходів і зборів за місцем обліку безнадійного податкового боргу та/або за місцем обліку такого платника з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню.
До заяви обов'язково додаються документи, зазначені в підпункті 4 пункту 2.1 розділу II цього Порядку, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним.
За результатами розгляду документів, наданих платником податків, керівник (його заступник) органу доходів і зборів за наявності підстав приймає рішення про списання безнадійного податкового боргу, яке оформляється на бланку за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Відповідно до матеріалів справи, 01 червня 2016 року позивач звернувся до контролюючого органу із заявою № 843 від 30.05.2016 щодо визнання безнадійним та списання в порядку, передбаченому ПК України для списання безнадійного податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску в розмірі 5713125,48 грн., обчисленої станом 30.12.2015 року, що виникла у ПАТ Великоанадольський вогнетривкий комбінат та зазначена у вимозі про сплату боргу (недоїмки) з єдиного соціального внеску від 11.01.2016 за № Ю-5-25.
Разом з цим, колегія суддів підтримує висновок суду першої інстанції, що на момент звернення позивача до контролюючого органу із зазначеною заявою, вимога про сплату боргу вже була прийнята відповідачем, не скасовувалась в передбаченому законом порядку та породжувала певні юридичні наслідки, а саме обов'язок сплати нарахованої суми боргу. Відтак, таке звернення позивача із заявою до контролюючого органу про списання боргу є передчасним та не підлягає задоволенню.
Розгляд даного питання відноситься до функціональних обов'язків контролюючого органу, а тому судовий орган не може підмінювати собою орган до компетенції якого відноситься вирішення цього питання, тобто перевищувати свої дискреційні повноваження.
Статтею 200 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на наведене, судова колегія дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. У звязку з викладеним доводи апеляційної скарги не приймаються до уваги, тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення а постанову суду першої інстанції без змін.
В повному обсязі ухвалу виготовлено 4 квітня 2017 року.
Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Великоанадольський вогнетривкий комбінат" - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 січня 2017 року у справі № 805/1535/16-а за позовом Публічного акціонерного товариства "Великоанадольський вогнетривкий комбінат" до Волноваської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги, зобовязання прийняти рішення про списання безнадійного податкового боргу - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі.
Головуючий: І.В.Сіваченко
Судді: О.О.Шишов
ОСОБА_3