Справа №522/1555/17
Провадження №2-а/522/1074/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2017 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Кравчук Т.С.
при секретарі Антонецькому С.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобовязання провести перерахунок пенсії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, який було уточнено, до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Одеській області про відмову йому в перерахунку та виплаті пенсії з 1 січня 2016 року з розміру 90 відсотків сум грошового забезпечення, згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату №107073 від 28.05.2012 року; зобовязати Головне управління Пенсійного Фонду України в Одеській області перерахувати і виплатити ОСОБА_1В з 1 січня 2016 року пенсію з розміру 90 відсотків сум грошового забезпечення, згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату №107073 від 28.05.2012 року; стягнути з відповідача на його користь суму сплаченого судового збору у розмірі 1 280,00 гривень; допустити негайне виконання постанови суду в межах суми платежу за один місяць та зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати у 15-ти денний строк звіт про виконання судового рішення.
При цьому ОСОБА_1 посилається на те, що йому 11 листопада 2005 року на підставі особистої заяви згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року була призначена пенсія за вислугу років у розмірі 90% від суми грошового забезпечення, яка склала 2 283,99 гривень.
На підставі довідки про розмір грошового забезпечення №107073 від 04.03.2008 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 йому було проведено перерахунок пенсії в результаті чого її розмір склав 3 188,03 гривень, що становить 90% від суми грошового забезпечення 3 542,25 гривень.
На підставі довідки про розмір грошового забезпечення №107073 від 19.04.2011 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом позивачу проведено перерахунок пенсії з 01 липня 2017 року, в результаті чого вона склала 4 623,87 гривень.
Згідно довідки №107073 від 28.05.2012 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом розмір грошового забезпечення з 01.04.2012 року становить 5 892,50 гривень.
Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Одеський області щодо здійснення перерахунку та виплати йому пенсії на підставі вищевказаної довідки, але йому було відмовлено.
У звязку з цим, позивач такі дії відповідача вважає неправомірними та такими, що порушують і обмежують його права та суперечать Конституційним нормам.
Ухвалою суду від 31 січня 2017 року позовні вимоги позивача ОСОБА_1 частково залишені без розгляду, а саме за період з 01.01.2016 року по 23.07.2016 року, у звязку з пропуском процесуального строку звернення до суду та відсутністю підстав для його поновлення.
У судовому засіданні 06.03.2017 року представник позивача позов підтримав, просив задовольнити його в повному обсязі.
27 березня 2017 року представником позивача надано заяву щодо долучення до матеріалів справи письмових доказів та проведення судового засідання без фіксації технічними засобами
Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в судовому засіданні 06.03.2017 року позов не визнав та просив суд у задоволені позову відмовити, надав суду заперечення проти позову, у яких зазначив, що Порядком визначено лише один орган - Кабінет Міністрів України, рішення якого про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, є належною підставою для перерахунку пенсій, що суперечить вимогам ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до ч.3 ст.63 Закону №2262-ХІІ пенсії підлягають перерахунку у з'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право па пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
На виконання зазначеної норми Закону постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб п.1 Порядку №45 закріплено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат; підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пункти 2, 3 Порядку №45 регламентують, що на підставі вищевказаного рішення Кабінету Міністрів України перерахунок пенсії проводиться Головними управлінням Пенсійного фонду України лише на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, яка надається уповноваженим структурним підрозділом, Одеським обласним військовим комісаріатом, в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України 07.11.2007 року прийнято постанову «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» №1294, яка набрала чинності 01.01.2008 року. Органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок усіх пенсій призначених відповідно до Закону з урахуванням підвищення окладів військовослужбовцям встановлених Постановою .№1294.
Разом з тим, Кабінетом Міністрів України 23.04.3012 року прийнято постанову №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», якою передбачено поетапне підвищення раніше призначених військових пенсій: з 01.07.2012 року підвищено до 11% основного розміру пенсій, з 01.09.2012 до 23% основного розміру пенсій та з 01.01.2013 до 35% основного розміру пенсій.
Постановою №355 встановлено, що розмір підвищень до пенсій не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислених відповідно до Закону №2262-ХП, виходячи із грошового забезпечення, встановленого Постановою №1294 за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, станом на 01.04.2012 року.
Однак, п.8 п.6 розділу П Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668 від 08.07.2011 року внесено зміни до ст.13 Закону №2262-ХП. згідно з якими максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, починаючи з 01.10.2011 року не повинен перевищувати 80% відповідних сум грошового забезпечення.
Отже, Позивачу призначена з 11.11.2005 року пенсія відповідно до ст.13 Закону №2262-ХІІ за вислугою років в основному розмірі 90 % грошового забезпечення, що зараз становить 4 165,65 гривень та продовжує виплачуватись у встановленому відсотковому розмірі, оскільки п.2 розділу II Закону №3668 визначено, що обмеження пенсії максимальним розміром (80%) визначеним цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання 01.10.2011 чинності цим Законом.
Оскільки з 01.10.2011 року загальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 80% відповідних сум грошового забезпечення, при розрахунку максимальної суми підвищення до пенсії позивача відповідно до Постанови №355. головне управління виходило з того, що станом на 01.04.2012 року максимальна сума пенсії позивача становить 4714,00 гривень (80% від розміру грошового забезпечення, зазначеного в довідці Одеського обласного військового комісаріату, тобто від 5 892,50 гривень).
Максимальна сума підвищення відповідно до Постанови №355, яка підлягає нарахуванню з 01.01.2012 року, визначається як різниця між основним розміром пенсії (90% грошового забезпечення) на момент здійснення підвищення 4 165,65 гривень та максимальним розміром пенсії станом на 01.04.2012 року (що складає 80% відповідного грошового забезпечення) 4 714,00 гривень та складає 548,35 гривень.
У звязку з викладеним відповідач вважає, що твердження позивача щодо неправильного встановлення відсотка при здійснення перерахунку на підставі Постанови №355 є безпідставними.
Також, відповідно до ч.1 ст.73 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду формуються переважно за рахунок страхових внесків (частини єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування) та використовуються на: - виплату пенсій, передбачених цим Законом; - надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; - фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду; - оплату послуг з виплати та доставки пенсій; - формування резерву коштів Пенсійного фонду.
Згідно з ч.2 ст.73 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.
Вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, повно і всебічно зясувавши обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 11.11.2005 року ОСОБА_1 на підставі особистої заяви згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року була призначена пенсія за вислугу років у розмірі 90% від суми грошового забезпечення, яка склала 2 283,99 гривень
На підставі довідки про розмір грошового забезпечення №107073 від 04.03.2008 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 7.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 йому було проведено перерахунок пенсії в результаті чого її розмір склав 3 188,03 гривень, що становить 90% від суми грошового забезпечення 3 542,25 гривень.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» зазначено: установити з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків. Підвищення до пенсії у разі втрати .годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.
При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з п.4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 та підвищень, передбачених абзацом 1 пункту 4, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.
На підставі довідки про розмір грошового забезпечення №107073 від 19.04.2011 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом, позивачу проведено перерахунок пенсії з 01 липня 2017 року, в результаті чого вона склала 4 623,87 гривень (4 165,65 гривень (90%*4 628 гривень - розмір грошового забезпечення) та 458,22 гривень (11% згідно Постанови КМУ від 23.04.2012 року №355. Максимальна сума підвищення 548 гривень).
Згідно довідки №107073 від 28.05.2012 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом розмір грошового забезпечення з 01.04.2012 року становить 5 892,50 гривень Таким чином згідно Постанови КМУ від 23.04.2012 № 355 максимальний розмір пенсії повинен складати 5 303,25 гривень (90%*5892,50 гривень).
23 листопада 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного Фонду України в Одеській щодо перевірки правильності розрахунку його пенсії.
07 грудня 2016 року за №1362/М-11 ГУ ПФУ в Одеській області на вищезазначене звернення позивача була надана відповідь, в якій зазначалось, що пенсія обчислена, перерахована та виплачується відповідно до норм чинного законодавства України, згідно зі ст.13 Закону №2262-ХІІ (в редакції від 08.07.2011 №3668) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, з 01.10.2011 року не повинен перевищувати 80 відсотків відповідних сум грошового забезпечення. Тому розрахунок максимальної суми підвищення пенсії починаючи з 01.07.2012 року та здійснено з урахуванням максимального розміру пенсії.
У звязку з чим позивач вважає, що його законне право на призначення та виплату пенсії у відповідності до норм чинного законодавства України, а саме: у розмірі 90 % від сум грошового забезпечення в розмірі 5 303,25 гривень порушується, так як по розрахункам ГУ ПФУ в Одеській області, пенсія виплачується у розмірі 4 714,00 гривень, що становить 80% від сум грошового забезпечення.
Так, 13.12.2016 року представником позивача до ГУ ПФУ в Одеській області було направлено адвокатський запит щодо надання інформацію про пенсійне забезпечення ОСОБА_1 та належним чином завірених копій матеріалів пенсійної справи.
Також було направлено адвокатський запит до Одеського обласного військового комісаріату щодо надання документів, засвідчених належним чином, що видавались для призначення на перерахунку пенсії ОСОБА_1
19.12.2016 року вих. №16336/03 ГУ ПФУ в Одеській області надано відповідь, в якій зазначено посилання на статтею 13 Закону №2262-ХІІ (в редакції від 08.07.2011 №3668), та вказано розмір пенсії ОСОБА_1, який становить 4 714,0 гривень (80%).
22.12.2016 року вих.№9584 Одеським обласним військовим комісаріатом надані відповідь та засвідчені копії довідок про розмір грошового забезпечення особам, які проходять військову службу за посадою: від 04.03.2008 року, 19.04.2011 року та 28.05.2012 року.
Таким чином, відповідач зазначає, що ГУ ПФУ в Одеській області у звязку з прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-УІ від 08.07.2011 року провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 квітня 2012 року в розмірі 80% від суми грошового забезпечення, а не в розмірі 90 % від суми грошового забезпечення, як того вимагає пункту 2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону №3668-УІ від 08.07.2011 року.
Не погоджуючись з такими діями ГУ ПФУ в Одеській області, 22.12.2016 року вх.1529/м-11 позивачем була подана заява про перерахунок його пенсії у розмірі 90% від суми грошового забезпечення з обґрунтуванням вимог та посиланням на положення законодавства України та судову практику. Здійснити такий перерахунок просив з 1 січня 2016 року, оскільки вважає, що таке право за ним закріплено ч.2 ст.63 Закону №2262-ХІІ, відповідно до якого, якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.
04.01.2017 року (вих.1529/м11) ГУ ПФУ в Одеській області було надало відповідь, в якій зазначено, що згідно Закону №2262-ХІІ в редакції що діяла з 01.10.2011 року до 01.05.2014 року, було визначено, що максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 80 відсотків, тому розрахунок суми підвищення пенсії здійснено з урахуванням цього максимального розміру пенсії.
Отже, відповідачем було відмовлено у проведенні перерахунку пенсії у розмірі 90% від суми грошового забезпечення, згідно довідки №107073 від 28.05.2012 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом з 01.01.2016 року.
Позивач вважаю відмову ГУПФУ в Одеській області щодо перерахунку його пенсії у розмірі 90% від суми грошового забезпечення з 1 січня 2016 року згідно довідки №107073 від 28.05.2012 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом незаконною, необґрунтованою та такою, що суперечить нормам чинного законодавства України.
Так, зміни до Закону №2262-ХІІ від 01.10.2011 року про обмеження максимального розміру пенсії до 80%, на які посилається ГУПФУ в Одеській області, були внесені Законом № 3668-УІ від 08.07.2011 року
Згідно пункту 2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону №3668-УІ, обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Таким чином, при перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям повинні застосовуватися норми, що визначають розмір пенсії у відсотках, які діяли на момент призначення пенсії.
Внесені зміни Законом №3668-УІ від 08.07.2011 року до Закону №2262-ХІІ від 09.04.1992 року щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії у разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Стаття 22 Конституції Українипередбачає, що права, свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесені змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
На момент призначення позивачу пенсії, згідно ст.13 Закону №2262-ХІІ, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, повязані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян які під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави повязана з ризиком для життя і здоровя, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).
Вищій адміністративний суд України в ухвалі від 12 листопада 2015 року по справі №758/8907/13-а та ухвалі від 15 червня 2016 року по справі №646/6710/15-а та Верховний Суд України в своєму рішенні від 10 грудня 2013 року (справа №21-420а13) визначив, що процедури призначення і перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. При перерахунку пенсії має застосовуватися норма, що визначала розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Згідно ч.1 ст.244-2 КАС України, висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обовязковим для всіх субєктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
У відповідності дост.19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Позивач вважає, що дії ГУ ПФУ в Одеській області, що полягають у відмові перерахувати позивачеві пенсії в розмірі 90% від суми грошового забезпечення згідно довідки №107073 від 28.05.2012 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом, є незаконними, протиправними, такими що порушують його конституційні права.
Статтею 2 КАС Українипередбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку субєктів владних повноважень у тому числі органів держаної влади.
Згідно ст.6 КАС України, кожна особа має, право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
У відповідності з ч.ч.1, 2, 3ст.8 КАС України,суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно дост.8 Конституції Українив Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція Українимає найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції Україниі повинні відповідати їй.Конституція Україниє нормою прямої дії. Гарантується звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України.
Згідност.58 Конституції Українизакони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно достатті 64 Конституції Україниправо на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.
Згідно п.1 ч.2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п.4. ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
З урахуванням вищевказаного, оцінивши всі обставини у їх сукупності, суд вважає, що позов ОСОБА_1 є законним, обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Також, позивачем при зверненні до суду було сплачено судовий збір у розмірі 1 280,00 гривень.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд вважає за доцільне стягнути з Державного бюджету України суму сплаченого судового збору.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсії, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.
Згідно п.1 ч.2 ст.256 КАС України суд, який прийняв постанову , за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в постанові суд звернути до негайного виконання постанову у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених п.п.1, 2 ч.1 ст.256 КАС України.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних субєктів владних повноважень можуть бути покладені обовязки щодо забезпечення виконання рішення. Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
Згідно ч. 1 ст.267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобовязати субєкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.8,19,22,58,64 Конституції України, ст.ст.2, 6, 8, 9, 17, 69, 71, 76, 86, 94,159, 161, 163,183-2, 256, 257, 267 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій противними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, адреса: 65107, м.Одеса, вул.Канатна, 83) про відмову ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсійна справа №ЮО107073) в перерахунку та виплаті пенсії з 24 липня 2016 року з розміру 90 відсотків сум грошового забезпечення, згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату №107073 від 28.05.2012 оку.
Зобовязати Головне управління Пенсійного Фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, адреса: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) перерахувати і виплатити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсійна справа №ЮО 107073) з 24 липня 2016 року пенсію з розміру 90 відсотків сум грошового забезпечення, згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату №107073 від 28.05.2012 року.
Стягнути з державного бюджету на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 1 280,00 (одна тисяча двісті вісімдесят) гривень.
Постанову суду в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області протягом п'ятнадцяти днів з дня набрання судовим рішенням у даній справі законної сили подати до суду звіт про його виконання.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі через Приморський районний суд м.Одеси апеляційної скарги
Суддя 27.03.2017