Справа№464/991/17
пр.№ 3/464/434/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.04.2017 Суддя Сихівського районного суду м.Львова Горбань О.Ю., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 28 січня 2017 року о 21.05 год. по вул.Торфяній-пр.В.Чорновола у м.Львові, керував автомобілем марки "Рено Меган" д.н.з. НОМЕР_1, в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п.2.9а ПДР України.
У суді особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому йому правопорушенні заперечив. Зазначає, що у матеріалах справи відсутні докази, які б вказували на вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а відтак просить звільнити його від адміністративної відповідальності у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення в його діях, а провадження по справі закрити.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, допитавши свідка ОСОБА_2, оглянувши відеозапис з нагрудних камер спостереження працівників поліції, дослідивши матеріали справи та докази, наявні у такій, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП виходячи з наступного.
Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2.9а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
У відповідності до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вимогами ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 т. 130 КУпАП стверджується належними та допустимими доказами у відповідності до ст.251 КУпАП, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП серії БР № 259924 від 28.01.2017 про порушення ОСОБА_1 вимог п.2.9а ПДР України, який відповідає вимогам ст.256 КУпАП;
- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28.01.2017, складеним лікарями комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, згідно якого ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп"яніння.
- результатом токсилогічного дослідження № 839 від 30.01.2017, згідно якого в крові виявлено 2,33 ‰ етанолу;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, зокрема про те, що такі були присутні при складанні працівником поліції адміністративного протоколу відносно ОСОБА_1, який відмовився в їх присутності від підпису;
- даними відеозапису нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) працівників патрульної поліції, згідно з якими ОСОБА_1 пройшов огляд на стан сп'яніння у Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, яким встановлено стан алкогольного сп'яніння останнього.
Крім цього, варто зазначити, що у процесі розгляду даної справи не встановлено порушення процедури проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного спяніння. Така процедура дотримана в повному обсязі, внаслідок чого висновок про перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння є належним доказом. Крім цього, невизнання правопорушником вини є голослівним, спростовується вищенаведеним, а відтак не приймається до уваги.
Враховуючи вищенаведене, суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у порушенні п.2.9а ПДР України та вчиненні ним правопорушення доведена повністю, його дії за ч.1 ст.130 КУпАП кваліфіковані вірно, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного спяніння, а відтак підлягає адміністративній відповідальності за вчинене.
При накладенні адміністративного стягнення у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, суддя враховує характер вчиненого та його суспільну небезпеку, грубе порушення правил дорожнього руху, вчинення такого умисно, адже ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом джерелом підвищеної небезпеки у стані алкогольного спяніння, усвідомлював, що це заборонено законом та становить небезпеку для оточуючих, але умисно ігнорував цю заборону, ступінь алкогольного спяніння 2,33‰, при допустимій нормі 0,2‰, особу правопорушника, який не працює, ступінь його вини та ставлення до вчиненого. З огляду на наведене, суддя вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів, що буде згідно зі ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Окрім цього, у відповідності до ст.40-1 КУпАП, ст.ст.4, 9 Закону України „Про судовий збір" з правопорушника слід стягнути 320 грн. судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
На підставі ч.1 ст. 130 КУпАП та керуючись п.2.9а ПДР України, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерством охорони здоровя від 09 листопада 2015 року №1452/735, ст.ст. 9, 23, 33-35, 40-1, 245, 251, 252, 266, 280, 283, 284, 294 КУпАП, ст.ст.4, 9 Закону України „Про судовий збір", -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) грн. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 320 грн. судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів ГУК у Львівській обл./м.Львів/21081300, р/р 31112149700001, банк: ГУ ДКСУ у Львівській обл., код ЄДРПОУ: 38008294, ЗКПО 21081300 (призначення платежу) МФО (код банку) 825014 (в порядку виконавчого провадження: стягувач Головне управління державної казначейської служби України у Львівській області, адреса: 79005, м.Львів, вул.К.Левицького, 18, код ЄДРПОУ 38008294).
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, р/р 31215256700001, банк: ГУ Державної казначейської служби України у м.Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, дохід бюджету: 22030106, МФО (код банку) 820019 (в порядку виконавчого провадження: стягувач Державна судова адміністрація України, адреса: 01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя О.Ю.Горбань