ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
Справа №
11 год. 00 хв.
За позовом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття представницький орган –Козелецький районний центр зайнятості, смт. Козелець, вул. Леніна, 7
до Державного сільськогосподарського підприємства „Білики”
Козелецький район, с. Білики, вул. Леніна, 99
про стягнення 1454,61 грн.
Суддя В. М. Репех
За участю секретаря судового засідання Рубан Н. О.
Представники сторін :
від позивача: Давиденко Валентина Василівна - провідний спеціаліст, довіреність № 457/1 від 30.06.2006
від відповідача: Белуга Микола Миколайович - директор.
СУТЬ СПОРУ:
Заявлено позов про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 1454,61 грн., яка виникла за період з 01.08.2005 р. по 01.04.2006 р.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач зареєстрований в Козелецькому районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, але страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття перераховує несвоєчасно.
Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Суд, з’ясувавши обставини та докази по справі, встановив наступне:
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Законом України від 02.03.2000 N 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", який набрав чинності з 01.01.2001.
Відповідно до ст.8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду (ст. 10 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”).
Згідно ст.12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи організовують виконання рішень правління Фонду та забезпечують дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діють від імені Фонду, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до статті 34 цього Закону забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду.
Згідно з частиною другою статті 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.
Статтею 38 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” передбачено, що у разі несвоєчасної або неповної сплати страхових внесків страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Згідно з частиною другою цієї статті Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується. Статтею 39 Закону N 1533 передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Державне сільськогосподарське підприємство „Білики” зареєстровано в Козелецькому районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків регламентується Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, яка затверджена Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. за № 339.
В ході перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття встановлено, що за період з 01.08.2005 р. по 01.04.2006р. заборгованість відповідача по страховим внескам становить 1454,61 грн., про що складено акт № 35 від 29.06.2006р.
Факт наявності та розмір заборгованості підприємства зі сплати відповідних внесків не оспорювалися.
Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття мають сплачувати всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) незалежно від того, яку систему оподаткування вони обрали - загальну чи спрощену (сплачують фіксований сільськогосподарський податок, єдиний податок, прибутковий податок за фіксованим розміром шляхом придбання патенту або придбали спеціальний торговий патент).
Згідно з абзацом другим частини першої статті 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, джерелом формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників - роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами.
З огляду на зазначене, суд вважає, що доводи позивача заслуговують на увагу, оскільки ґрунтуються на вимогах закону, відповідають фактичним обставинам справи.
Керуючись ст.ст.17, 19, 35, 38, 39 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, ст.ст.69, 70, 71, 72, 86, 87, 94, 158, 160-163, 167, 186, 254, 255, пунктом 6 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Державного сільськогосподарського підприємства „Білики” (Козелецький район, с. Білики, вул. Леніна, 99, р/р 260064061 в ЧОД АППБ „Аваль”, МФО 353348, код ЄДРПОУ 32191703) на користь Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (смт. Козелець, вул. Леніна, 7, р/р 37172971900163 в УДК в Чернігівській області, МФО 853592, ідентифікаційний код 21399561) 1454,61 грн. заборгованості по страхових внесках.
Стягнути з Державного сільськогосподарського підприємства „Білики” (Козелецький район, с. Білики, вул. Леніна, 99, р/р 260064061 в ЧОД АППБ „Аваль”, МФО 353348, код ЄДРПОУ 32191703) до державного бюджету 14,55 грн. судового збору (р/р 31114095600002 в УДК в Чернігівській області).
Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Суддя В. М. Репех
Повний текст постанови підписаний 10.08.2006 р.