Дата документу 05.04.2017
Справа № 320/990/17-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇН
(заочне)
05 квітня 2017 року м. Мелітополь
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді - Редько О.В., при секретарі Мазуріній О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення сплачених коштів,
ВСТАНОВИВ:
В позовній заяві, позивач вказує, що 29 лютого 2016 року до Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області звернулась ОСОБА_1 з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на підставіст.3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».
У відповідності до рішення від 21.03.2016 року, з 01 лютого 2016 року по 01 липня 2016 року Управлінням соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям в розмірі 1088,97 грн., а з 02.07.2016 року по 31.07.2016 року в розмірі 588,97 грн. щомісячно.
При заповненні декларації від 29.02.2016 року відповідачка вказала лише один транспортний засіб ВАЗ 9911 СА 2013 року випуску.
В результаті проведеної перевірки було встановлено, що за чоловіком відповідачки зареєстровано більше ніж два транспортних засобі, про ще не було вказано в декларації, що є порушенням абз. 6 п.10 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям
У зв'язку з приховуванням ОСОБА_1 інформації про майно, сума надміру виплаченої соціальної допомоги, отриманої ОСОБА_1, склала 4355,88 грн.
ОСОБА_1 02.06.2016 року у добровільному порядку відшкодувала на рахунок Управління суму в розмірі 1000,00 грн. в рахунок погашення заборгованості, що підтверджується квитанціями.
Позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області незаконно отриману державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям у розмірі 3355,88 грн.
В судове засідання представник позивача не зявилася, але, відповідно до заяви, яка є у справі, просить суд розглядати справу у її відсутності, позовні вимоги підтримує, просить суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і дату судового засідання був повідомлений належним чином, заяви про відкладення розгляду справи та про розгляд справи за його відсутності від нього не надходило, тому суд визнає його неявку неповажною та вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача, ухваливши заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч.1 ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи .
При цьому згідно листа Верховного Суду України від 27.09.2010 року, направленого на ім'я голів Апеляційного суду АРК, областей міст Києва та Севастополя, якщо відповідач належним чином повідомлений про дату судового засідання не з'явився до суду та від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або повідомлені ним причини визнані неповажними, незалежно від того це його перша чи повторна неявка, суд має право на ухвалення заочного рішення, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
У звязку з неявкою всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд,дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи, розглянувши надані докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв'язок у сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Відповідно дост. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», державна соціальна допомога малозабезпеченим сімям щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям (сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причинмає середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сімї) у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупної доходу сім'ї.
Статтею 4 вищезазначеного Закону визначений порядок надання державної соціальної допомоги та перелік необхідних для призначення даного виду допомоги документів, а саме: заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім'ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації. У заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цьогоЗакону; документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім'ї; декларація про доходита майно осіб, які входять до складу сім'ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цьогоЗакону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім'ї аліменти); довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).
Відповідно до п.27 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженогоПостановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 року, контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган праці та соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів.
В межах м. Мелітополя Запорізької області Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області забезпечує реалізацію державної соціальної політики, у тому числі, щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
29 лютого 2016 року до Управління соціального захисту населення звернулась відповідачка з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на підставіст.3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», копія якої є в справі./а.с.7-8/
На підставі поданих документів, в тому числі декларації про доходита майновий стан осіб /а.с.9-10/, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги Управлінням соціального захисту населення була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, що підтверджується рішенням про призначення допомоги від 21.03.2017 року, копія якого є в справі./а.с.6/
На протязі вищевказаного періоду заявниця отримувала державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям в розмірі 1088,97 грн., а з 02.07.2016 року по 31.07.2016 року в розмірі 588,97 грн. щомісячно, що підтверджується розпорядженням, копія якого є в справі.
При заповненні декларації від 29.02.2016 року відповідачка вказала лише один транспортний засіб ВАЗ 9911 СА 2013 року випуску.
В результаті проведеної перевірки було встановлено, що за чоловіком відповідачки зареєстровано більше ніж два транспортних засобі, про ще не було вказано в декларації, що є порушенням абз. 6 п.10 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям
Згідностатті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців, починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Відповідно до п.28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 року, якщо сім'єю приховано навмисно або подано недостовірні відомості чи відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються за законом.
За приписамистатті 1166 Цивільного кодексу Українимайнова шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно ст.ст.1212,1213 Цивільного кодексу України, особа, що отримало майно без достатньої правової підстави, зобов'язана повернути це майно в натурі.
Таким чином, суд вважає, що вина відповідачки у тому, що вона безпідставно отримала вищевказану суму державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.
Згідност.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Докази на підтвердження своїх заперечень проти позову відповідачка суду не надала.
Отже, суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_1В на користь Управління соціального захисту населення Мелітополсьької міської ради Запорізької області незаконно отриману суму державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 3355,88 грн.
Також, згідност. 88 ЦПК УкраїнитаЗакону України «Про судовий збір», з відповідачки на користь державного бюджету підлягає стягненню судовий збір у розмірі 640,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючисьКонституцією України,Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям,затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 року,Законом України «Про судовий збір», ст.ст.1212,1213,1166 ЦК України, ст.ст.10,11,57-60,88,208,209,212-215ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення сплачених коштів - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області (ЄДРПОУ 03193086 р/р 35413015032479 МФО 813015 м. Мелітополь пр.-т ОСОБА_2 68а) суму надмірно сплачених коштів у розмірі 3355,88 (три тисячі триста пятдесят пять) гривні 88 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 640,00 (шістсот сорок) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Мелітопольського
міськрайонного суду ОСОБА_3