Справа № 699/814/16-п
Номер провадження 3-в/699/1/17
ПОСТАНОВА
05.04.2017 м.Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Свитка С.Л., за участю секретарів Могильної І.В., Ященко О.М., прокурора Кривошиї І.М., представника Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації ОСОБА_1, розглянувши матеріали подання Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець, зареєстрований і проживає с. Драбівка Корсунь Шевченківського району Черкаської області, громадянин України, непрацюючий, НОМЕР_1 виданий 14 жовтня 2004 року Корсунь-Шевченківським РВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, інші відомості про особу суду невідомі,
ВСТАНОВИВ:
20 січня 2017 рокудо Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області надійшло подання Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт ОСОБА_2
Подання мотивоване тим, що постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 01.12.2016 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк тридцять годин, які відбувати не більше як чотири години на день. Дана постанова 16 грудня 2016 року набрала законної сили та перебуває на виконанні у Корсунь-Шевченківському районному сектору з питань пробації. На виклики ОСОБА_2 до КВІ не зявляється, а тому маються ознаки ухиляння останнього від виконання призначеного судом адміністративного стягнення у виді громадських робіт.
Викликаний в судове засідання на 01.03.2017 року ОСОБА_2 не зявився, про дату, час, місце слухання справи був повідомлений вчасно, причини неявки не повідомив.
Постановою від 01.03.2017 року застосовано привід до ОСОБА_2 на 14.03.2017 року, виконання якої доручено Корсунь-Шевченківському ВП Звенигородського ВП ГУ НП в Черкаській області.
14.03.2017 року у судове засідання ОСОБА_2 не зявився, постанову про виконання приводу не виконано, причини суду не відомі.
Постановою від 14.03.2017 року повторно застосовано привід до ОСОБА_2 на 05.04.2017 року, виконання якої доручено Корсунь-Шевченківському ВП Звенигородського ВП ГУ НП в Черкаській області.
05.04.2017 року у судове засідання ОСОБА_2 не зявився, постанову про виконання приводу повторно не виконано, причини суду не відомі.
В судовому засіданні представник Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації ОСОБА_1 просив припинити виконання постанови суду про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2 у виді громадських робіт, оскільки сплив трьохмісячний строк для її виконання.
Суд вислухавши пояснення представника органу пробації, вивчивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні подання необхідно відмовити в силу наступного.
Судом досліджено справу №699/814/16-п, номер провадження 3/699/226/16 відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ч.1 ст.173-2 КУпАП, зокрема:
Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 01 грудня 2016 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк тридцять годин, які відбувати не більше як чотири години на день. Постанова не оскаржувалась та 16 грудня 2016 року набрала законної сили. З тексту постанови вбачається, що ОСОБА_2 не був присутній при розгляді даної справи (а.с.13-14).
Тому судом 01.12.2016 року на адресу правопорушника, а саме в с. Драбівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, направлено копію постанови, що підтверджується супровідним листом (а.с.15).
Копія постанови отримана ОСОБА_2 особисто 06.12.2016 року, оскільки міститься підпис останнього, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення ( а.с.16).
16.12.2016 року судом до Корсунь-Шевченківського РВ КВІ УДПтС України в Черкаській області направлено дві копії постанови відносно ОСОБА_2 для виконання, разом з повідомленням, що постанова суду від 01.04.2016 року набрала законної сили 16.12.2016 року (а.с.17-18).
21.12.2016 року від Корсунь-Шевченківського РВ КВІ УДПтС України в Черкаській області на адресу суду надійшло повідомлення про прийняття постанови суду відносно ОСОБА_2 до виконання (а.с.21).
Також судом досліджені матеріали, які додані до подання, зокрема:
21.12.2016 року ОСОБА_2 був поставлено на облік до Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації.
21.12.2016 року (вих.№1427) інспектором КВІ на адресу ОСОБА_2 направлено виклик про явку до КВІ 03.01.2017 року (а.с.4), але правопорушник не зявився, причини неявки не повідомив. Також, 21.12.2016 року ОСОБА_2 був викликаний через працівників Драбівської сільської ради Корсунь-Шевченківського району Черкаської області. В призначений йому день ОСОБА_2 до інспекції не зявився.
Той факт, що ОСОБА_2 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2 та ознайомлений з викликом до кримінально виконавчої інспекції підтверджується довідкою виданою виконкомом Драбівської сільської ради Корсунь-Шевченківського району Черкаської області від 22 грудня 2016 року за №885.
04.01. 2017 року ОСОБА_2 повторно викликаний рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення до КВІ на 16.01.2017 року, о 09.00 год. (а.с.7), виклик був вручений 10 січня 2017 року (а.с.9), але ні в призначений день, ні в наступні дні порушник до Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації не прибув, про причини неявки не повідомив.
10 січня 2017 року Корсунь-Шевченківським РВ КВІ УДПтС України в Черкаській області був направлений запит до сектору патрульної поліції Корсунь-Шевченківського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області для зясування факту проживання ОСОБА_2 за адресою с. Драбівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.
В ході перевірки за місцем проживання ОСОБА_2 було зясовано, що він зареєстрований та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3. ОСОБА_2 було повідомлено про притягнення його 01.12.2016 року до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді 30 годин громадських робіт та наголошено останньому, про те що йому терміново необхідно зявитися до кримінально-виконавчої інспекції Корсунь-Шевченківського району (а.с.12).
Згідно довідки - характеристики виданої виконкомом Драбівської сільської ради від 22.12.2016 року №893 вбачається, що ОСОБА_2 негативно характеризується (а.с.6).
Згідно пояснень, викладених у поданні, у телефонній розмові з гр. ОСОБА_2 було повідомлено, що на нього 01.12.2016 року постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області накладено адміністративне стягнення у виді тридцяти годин громадських робіт та йому необхідно зявитися до Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації, на що останній у категоричній формі відмовився, як від прибуття до сектору ознайомлення з порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у виді громадських робіт та отримання направлення для їх відбування, так і від відпрацювання взагалі, на підставі того, що він не вважає себе винним у вчиненні будь-якого адміністративного правопорушення.
Згідно п.3.3 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 19.03.2013 № 474/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2013 р. за № 457/22989 постанова суду про застосування громадських робіт кримінально-виконавчою інспекцією приводиться до виконання не пізніше десятиденного строку з дня її отримання. Протягом десяти робочих днів порушник повинен приступити до відбування громадських робіт, крім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику тощо).
Згідно п.3.12 цього ж Порядку, якщо у призначений день порушник не зявився за викликом до кримінально-виконавчої інспекції, то на наступний день кримінально-виконавча інспекція надсилає повторний виклик. Якщо порушник не зявився до кримінально-виконавчої інспекції після двох викликів, то кримінально-виконавча інспекція надсилає запит до територіального адресно-довідкового підрозділу Державної міграційної служби України, служби дільничних інспекторів міліції з метою зясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду місцем проживання.
П.3.16 передбачено, що якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, кримінально-виконавча інспекція вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, повязаних з виконанням постанови.
Зокрема п 3.22 передбачено, щодо порушників, які ухиляються від відбування громадських робіт, кримінально-виконавча інспекція надсилає подання про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт та особову справу до суду для вирішення питання про заміну невідбутого строку громадських робіт штрафом або адміністративним арештом.
Згідно ч.1 ст.321-1 КУпАП постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання нею законної сили.
Згідно ч.1 ст.321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб, що зазначено у ч.3 ст.321-4 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.303 КУпАП не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Відповідно до п.5. постанови пленуму Верховного Суду УРСР № 6 від 24.06.1988 «Про практику розгляду судами скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення» судам розяснено, що оскільки в силу статей 291, 303 КпАП України подання скарги у встановлений строк зупиняє стягнення штрафу і перебіг тримісячного строку виконання постанови, час розгляду справи судом, у тому числі й повторного після скасування рішення в порядку судового нагляду, до тримісячного строку не зараховується.
За таких обставин суд приходить до висновку, що тримісячний строк, визначений ст..303 КУпАП, є не лише строком для звернення постанови до виконання, а і строком самого виконання постанови.
Отже в даному випадку у справі, що розглядається судом, закінчився тримісячний строк виконання постанови суду від 01.12.2016 року щодо накладення адміністративного стягнення у виді громадських робіт, що є підставою для припинення виконання постанови та зняття з обліку порушника.
Підстави та порядок обліку та зняття з обліку кримінально-виконавчою інспекцією порушників, на яких було накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт, передбачені Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженим наказом МЮ України від 19.03.2013 №474/5, зареєстрованим у МЮ України 21.03.2013 за №457/22989.
Так, виконання стягнення у вигляді громадських робіт припиняється, а порушник знімається з обліку у звязку з (п.5.1. Порядку):
відбуттям призначеної судом (суддею) кількості годин громадських робіт - за наявності табеля про відпрацьований час, завіреного підписом та печаткою власника підприємства;
заміною невідбутої частини громадських робіт штрафом або адміністративним арештом - за наявності постанови суду;
скасуванням постанови із закриттям справи про адміністративне правопорушення - за наявності постанови суду;
наявністю підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, після отримання відповідного судового рішення;
смертю порушника - за наявності довідки органу державної реєстрації актів цивільного стану.
У день отримання документів, вказаних у п.5.1, посадова особа кримінально-виконавчої інспекції готує довідку про зняття порушника з обліку (п.5.2 Порядку).
Як вбачається з доданих до подання документів, підстави для направлення справи до КВІ за встановленим місцем знаходження правопорушника відсутні, оскільки місце проживання правопорушника зареєстроване в Корсунь-Шевченківському районі, а фактичне місцезнаходження правопорушника не встановлено; наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, оскільки правопорушник виклики до КВІ не отримує, за місцем реєстрації відсутній, місце його перебування невідоме, стан його здоровя невідомий.
Питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову, що зазначено у ст.304 КУпАП.
При цьому суд враховує, що постанова про накладення адміністративного стягнення пред'явлена для виконання в трьохмісячний строк, а її виконання унеможливлюється відсутністю порушника за місцем проживання, за яким він зареєстрований.
Враховуючи наведене, є всі підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, а отже виконання стягнення, накладеного на ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, у вигляді громадських робіт підлягає припиненню, а правопорушник зняттю з обліку.
Керуючись ст. 303 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні подання Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт ОСОБА_2.
Припинити виконання постанови Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 01.12.2016 у справі №699/814/16-п (номер провадження 3/699/226/16) відносно ОСОБА_2 про накладення адміністративного стягнення у виді громадських робіт на строк тридцять годин у звязку із закінченням трьохмісячного строку для її виконання.
Зняти з обліку ОСОБА_2 у Корсунь-Шевченківському районному секторі з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Особову справу ОСОБА_2 повернути до Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Свитка С. Л.