ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Василенко Р.О.
Суддя-доповідач:Шевчук С.М.
ПОСТАНОВА
іменем України
"04" квітня 2017 р. Справа № 280/1163/16-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Шевчук С.М.
суддів: Жизневської А.В.
Франовської К.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на постанову Коростишівського районного суду Житомирської області від "17" лютого 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії ,
ВСТАНОВИВ:
До Коростишівського районного суду звернувся позивач ОСОБА_3 з даним позовом, в якому просить визнати протиправною відмову Коростишівського обєднаного УПФ України у Житомирській області призначити пенсію зі зменшенням пенсійного віку на пять років відповідно до вимог Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобовязати провести нарахування та виплату пенсію з дня звернення до відповідача.
Постановою Коростишівського районного суду Житомирської області від 17 лютого 2017 року адміністративний позов задоволено.
Визнано за ОСОБА_3, право на пенсію зі зниженням пенсійного віку на 5 років відповідно до положень Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов'язано Коростишівське обєднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області призначити та провести нарахування ОСОБА_3 пенсію зі зниженням пенсійного віку відповідно до положень Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 5 років з 02.10.2015.
Вважаючи, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, відповідач звернувся до Житомирського апеляційного адміністративного суду із апеляційною скаргою, в якій просить назване рішення суду скасувати та прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
В судове засідання сторони не з'явилися. Про розгляд справи повідомлені належним чином. Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, у відповідності до ст. 197 КАС України.
Розглянувши та обговоривши доводи, наведені у апеляційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позивач набув права на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на 5 років.
Колегія суддів з таким висновком суду першої інстанції не погоджується з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
У віці 55 років звернувся 02.10.2015 року до Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області за призначенням пенсії зі зниженням пенсійного віку на п'ять років.
Листом №7974/03 від 06.11.2015 року відповідачем було відмовлено в призначенні пенсії, оскільки за наявними документами не підтверджено проживання (робота) ОСОБА_3 станом на 01.01.1993р. 4-х років у зоні посиленого радіологічного контролю.
Відповідно до абзацу 6 пункту 2 частини першої статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» N 796- XII від 28.02.1991р. особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", *на 2 роки та додатково 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.
*Початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.
Відповідно до п.п.5 п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. N 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком додаються окрім іншого документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно п.2.22 вищевказаного Порядку за документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються: паспорт або довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування.
Позивачем надано довідку видану житлово-експлуатаційною конторою №1 м. Кузнецовська Рівненської області від 17.09.2015 №2058, згідно якої ОСОБА_3 був зареєстрований в м. Кузнецовськ по мікрорайону будівельників буд.2 кв.193 з 12.03.1993р. по 31.12.1993р., з 12.04.1994р. по 31.12.1995р. та з 06.02.1996р. по 31.12.1997р.(а.с.15).
Проте, дані періоди проживання після 01.01.1993 року. Позивачем не надано довідку відповідних органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування, що він за станом на 1 січня 1993 року проживав у зоні посиленого радіологічного контролю не менше 4 років.
Згідно трудової книжки позивач з 30.05.1983 року по 27.02.2015 року працював на КП Монтажне Управління №6 «Електропівденьзахідмонтаж» м.Львів.
Позивачем надано довідку від 11.09.2015р. №29, виданою колективним підприємством Монтажне Управління №6 «Електропівденьзахідмонтаж» м.Львів, де зазначено, що ОСОБА_3 працював на даному підприємстві з 30.05.1983 року електромонтажником; направлявся у відрядження у м.Кузнецовськ на Рівненську АЕС, зокрема, з 02.01.1986р. по 02.07.1986р., з 03.07.1986р. по 31.12.1986р., з 02.01.1991р. по 31.12.1991р. та з 02.01.1992р. по 31.12.1992р.
Згідно додатку N 1 «Перелік населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи» до Постанови Кабінету Міністрів УРСР від 23 липня 1991 р. N 106 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи" в розділі 4 «Зона посиленого радіологічного контролю» включено м. Кузнецовськ Рівненської області.
Тобто, згідно наданої довідки станом на 01.01.1993р. період роботи в м. Кузнецовськ Рівненської області становить 2 роки 8 місяців 3 дні (з моменту аварії - з 26.04.1986р. по 31.12.1986р., з 02.01.1991р. по 31.12.1991р. та з 02.01.1992р. по 31.12.1992р.).
Однак, обумовлений період роботи позивача 2 роки 8 місяців 3 дні відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не надає права позивачу на зменшення пенсійного віку на 5 років та призначення йому пенсії у віці 55 років.
Відповідно до даної довідки від 11.09.2015р. №29, виданої колективним підприємством Монтажне Управління №6 «Електропівденьзахідмонтаж» м.Львів, зазначено, що позивач направлявся у відрядження протягом періоду з 19.01.1987 року по 31.12.1988 року до Костянтинівки на Південноукраїнської АЕС (адреса АЕС: м.Южноукраїнськ Миколаївської області), до Енергодару на Запорізьку АЕС, до Нетішина на Хмельницьку АЕС.
Дані населені пункти не віднесено до зони посиленого радіологічного контролю.
Отже, виходячи з вищевикладеного колегія суддів приходить до висновку, що за наявними документами не підтверджено проживання або відпрацювання позивачем у зоні посиленого радіологічного контролю станом на 01.01.1993р., протягом періоду, визначеного ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що давало б право позивачу на зменшення пенсійного віку на 5 років. Відтак, підстав для призначення пенсії позивачу у віці 55 років немає.
За таких обставин, у задоволенні позовних вимог позивачу слід відмовити.
Враховуючи викладене, колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку, що оскаржуване рішення суду не відповідає дійсним обставинам справи та нормам матеріального і процесуального права, а відтак апеляційну скаргу слід задовольнити, а рішення суду скасувати з прийняттям нового про відмову у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області задовольнити, постанову Коростишівського районного суду Житомирської області від "17" лютого 2017 р. скасувати, прийняти нову постанову, якою відмовити ОСОБА_3 у задоволенні позовних вимог до Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя С.М. Шевчук
судді: А.В. Жизневська
К.С. Франовська
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Коростишівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області вул.Гагаріна,2,м.Коростишів,Житомирська область,12504
4-третій особі: - ,