ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
30 березня 2017 року м. Київ № 826/4424/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом
Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
до
відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України
про
визнання протиправним та скасування постанови від 13.01.2017 ВП №52240810,
ВСТАНОВИВ:
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування постанови від 13.01.2017 ВП №52240810.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Ознайомившись із позовною заявою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов подано після закінчення строків, установлених законодавством України з огляду на наступне.
Відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Поряд з цим, приписами статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Так, згідно з частиною другою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про накладення штрафу від 13.01.2017 ВП №52240810. В позовній заяві позивач вказує, що саме 24.01.2017 Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України було отримано оскаржувану постанову. Проте, із даним адміністративним позовом позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва лише 29.03.2017, про що свідчить відповідний штемпель суду про його отримання, тобто із пропущенням встановленого законодавством десятиденного строку.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що жодних клопотань про поновлення строку звернення до суду у позовній заяві не заявлено, що, відповідно, позбавляє суд можливості встановити підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Таким чином, враховуючи вищенаведені обставини, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов, поданий до суду Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України після закінчення установлених законом строків та підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статті 99, 100, 107 та 181 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України залишити без розгляду.
2. Роз’яснити позивачу про його право на повторне звернення до суду з позовом, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.
3. Копію ухвали та позовну заяву із додатними до неї матеріалами надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.