Справа № 815/2016/17
УХВАЛА
про залишення адміністративного позову без руху
04 квітня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., вивчивши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «ФРАНКО СОЛАР» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби третя особа без самостійних вимог на предмет спора на боці відповідача Управління Державної казначейської служби України у м. Одеса про визнання протиправною бездіяльність щодо підготовки висновку про повернення надміру сплаченого податку на прибуток, зобов'язання підготувати висновок та подати для виконання відповідному територіальному органу Державної казначейської служби України ,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ФРАНКО СОЛАР» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби третя особа без самостійних вимог на предмет спора на боці відповідача Управління Державної казначейської служби України у м. Одеса в якому позивач просить:
-визнати протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо підготовки згідно з даними інтегрованої картки платника податків висновку про повернення ТОВ «ФРАНКО СОЛАР» 2 563 893,00 грн. надміру сплаченого податку на прибуток з відповідного бюджету шляхом перерахування на поточний рахунок ТОВ «ФРАНКО СОЛАР» та подання цього висновку для виконання до відповідного територіального органу Державної казначейської служби України, що здійснює казначейське обслуговування відповідних бюджетних коштів та повернення надміру сплачених сум податків;
-зобов'язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби підготувати згідно з даними інтегрованої картки платника податків висновок про повернення ТОВ «ФРАНКО СОЛАР» 2 563 893,00 грн. надміру сплаченого податку на прибуток з відповідного бюджету шляхом перерахування на поточний рахунок ТОВ «ФРАНКО СОЛАР» та подати цей висновок для виконання до відповідного територіального органу Державної казначейської служби України, що здійснює казначейське обслуговування відповідних бюджетних коштів та повернення надміру сплачених сум податків.
Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом
Розглянувши позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
Даний позов не відповідає ч.3 ст.106 КАС України, оскільки позивачем сплачено не в повному обсязі судовий збір.
Суд встановив, що позивач сплатив судовий збір у розмірі 3200 грн., що підтверджується платіжним дорученням №150 від 30.03.2017 року.
Згідно з листом Вищого адміністративного суду України № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року при визначенні характеру адміністративного позову як майнового судам необхідно враховувати пункт 1 частини другої статті 17 КАС України.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
В прохальній частині позову позивач заявив майнові вимоги майнового та немайнового характеру.
Частиною 3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем , встановлено ставку судового збору - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до приписів ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлено ставку судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з вимогами Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", з 1 січня 2017 року 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить - 1600 гривень.
Позивачу належить доплатити судовий збір у розмірі 36 858,39 грн. на рахунок Одеського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626).
Відповідно до ст.108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом надання до суду доказів до плати судового збору у розмірі 36858,39 грн.
Керуючись ст.ст.106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Адміністративний позов залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали позивачем. В іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачеві.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.185 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення 5-денного строку з дня проголошення ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.Я. Бойко