Постанова № 65736274, 03.04.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2017
Номер справи
815/4242/16
Номер документу
65736274
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4242/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2017 року Одеський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Андрухіва В.В.

судді Катаєвої Е.В.

судді Потоцької Н.В.

за участю секретаря Рижук В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Транспортна компанія Одиссей до Державної служби України з безпеки на транспорті, треті особи ТОВ БЄЛ-ТРАНС, ТОВ БЄЛТРАНС, про скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Транспортна компанія Одиссей до Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу від 12.07.2016 року: № 029974, № 029975, № 029976, № 029977, № 029978, № 029982.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що автомобілі, які перебувають у власності позивача та які орендуються ТОВ «БЄЛ-ТРАНС» на підставі договору оренди майна № 15/09/2015 від 15.09.2015 року, а саме: сідловий тягач-Е, марки DAF, модель XF 95.480, реєстраційний номер НОМЕР_1, шасі (кузов, рама) XLRTE47XS0E682978, колір червоний, 2005 року випуску; вантажний сідловий тягач-Е, марки DAF, модель FТ XF 95.430, реєстраційний номер НОМЕР_2, шасі (кузов, рама) XLRTE47XS0E705537, колір червоний, 2005 року випуску; вантажний сідловий тягач-Е, марки DAF, модель 95 XF 430, реєстраційний номер НОМЕР_3, шасі (кузов, рама) XLRTE47XS0E537336, колір синій, 2001 року випуску; сідловий тягач-Е, марки DAF, модель FT 95 XF 430, реєстраційний номер НОМЕР_4, шасі (кузов, рама) XLRTE47XS0E 637414, колір білий, 2004 року випуску були зупинені інспекторами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області для перевірки документів. За результатами перевірки інспекторами ВДКНнаНТ Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки було складено акти: № 081768 від 04.06.2016 року, № 081786 від 01.06.2016 року; № 081657 від 01.06.2016 року; № 081660 від 03.06.2016 року; № 081819 від 07.06.2016 року, № 081718 від 25.05.2016 року. 24.07.2016 року позивачем були отримані постанови Управління Укртрансбезпеки в Одеській області від 12.07.2016 року: № 029974, № 029975, № 029976, № 029977, № 029978, № 029982, якими на ТОВ «ТК «Одиссей» накладено адміністративно-господарський штраф за допущення порушення вимог ч.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Позивач не погоджується з винесеними постановами та вважає, що вони підлягають скасуванню з огляду на те, що відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт адміністративно-господарські штрафи застосовуються виключно до автомобільних перевізників.

Ухвалою від 24.10.2016 року відповідно до ч.1 ст.52 КАС України за згодою позивача суд замінив неналежного відповідача - Управління Укртрансбезпеки в Одеській області на належного - Державну службу України з безпеки на транспорті.

Ухвалами суду від 17.11.2016 року та від 25.01.2017 року суд залучив до участі у справі в якості третіх осіб ТОВ "БЄЛ-ТРАНС" (код ЄДРПОУ 37136296) та ТОВ "БЄЛТРАНС" (код ЄДРПОУ 37260797), відповідно.

Представник позивача, який також є представником третьої особи ТОВ БЄЛ-ТРАНС (код ЄДРПОУ 37136296) позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов з наведених вище підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував з тих підстав, що оскаржувані постанови були прийняті на законних підставах, і Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, яке є територіальним органом відповідача, було правомірно накладено адміністративно-господарські штрафи згідно оскаржуваних постанов саме на ТОВ «ТК «Одиссей».

Повідомлена у встановленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи третя особа ТОВ БЄЛТРАНС (код ЄДРПОУ 37260797) в судове засідання явку представника не забезпечила без поважних причин.

Заслухавши пояснення представника позивача, який також є представником третьої особи ТОВ БЄЛ-ТРАНС (код ЄДРПОУ 37136296), представника відповідача, дослідивши надані особами, які беруть участь у справі, наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що 25.05.2016 року посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_1, та причеп марки ЕХО, номерний знак НОМЕР_5, що належать ТОВ «Транспортна компанія Одиссей». Водій ОСОБА_1.

За результатами проведеної перевірки посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено акт № 081718 від 25.05.2016 року, в якому зафіксовано порушення, передбачене абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 цього Закону, а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами у разі перевищення вагових обмежень.

На підставі акту № 081718 від 25.05.2016 року Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області прийнято постанову № 029982 від 12.07.2016 року про застосування адміністративно-господарського штрафу до ТОВ «ТК «Одиссей» у розмірі 1700 грн. за порушення вимог абз.3 ч.1 ст.60 Закону України Про автомобільний транспорт.

01.06.2016 року посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_3, та причеп марки ЕХО, номерний знак НОМЕР_6, що належать ТОВ «Транспортна компанія Одиссей». Водій ОСОБА_2.

За результатами проведеної перевірки посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено акт № 081786 від 01.06.2016 року, в якому зафіксовано порушення, передбачене абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 цього Закону, а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами у разі перевищення вагових обмежень, також відсутня товарно-транспортна накладна чи інший визначений законодавством документ на вантаж.

На підставі акту № 081786 від 01.06.2016 року Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області прийнято постанову № 029975 від 12.07.2016 року про застосування адміністративно-господарського штрафу до ТОВ «ТК «Одиссей» у розмірі 1700 грн. за порушення вимог абз.3 ч.1 ст.60 Закону України Про автомобільний транспорт.

01.06.2016 року посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_4, та причеп марки ЕХО, номерний знак НОМЕР_7, що належать ТОВ «Транспортна компанія Одиссей». Водій ОСОБА_3

За результатами проведеної перевірки посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено акт № 081657 від 01.06.2016 року, в якому зафіксовано порушення, передбачене абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 цього Закону, а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами у разі перевищення вагових обмежень, також відсутня товарно-транспортна накладна чи інший визначений законодавством документ на вантаж, не надано посвідчення водія відповідної категорії.

На підставі акту № 081657 від 01.06.2016 року Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області прийнято постанову № 029976 від 12.07.2016 року про застосування адміністративно-господарського штрафу до ТОВ «ТК «Одиссей» у розмірі 1700 грн. за порушення вимог абз.3 ч.1 ст.60 Закону України Про автомобільний транспорт.

03.06.2016 року посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_3, та причеп марки ЕХО, номерний знак НОМЕР_8, що належать ТОВ «Транспортна компанія Одиссей». Водій ОСОБА_2.

За результатами проведеної перевірки посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено акт № 081660 від 03.06.2016 року, в якому зафіксовано порушення, передбачене абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 цього Закону, а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами у разі перевищення вагових обмежень, також відсутня товарно-транспортна накладна чи інший визначений законодавством документ на вантаж.

На підставі акту № 081660 від 03.06.2016 року Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області прийнято постанову № 029977 від 12.07.2016 року про застосування адміністративно-господарського штрафу до ТОВ «ТК «Одиссей» у розмірі 1700 грн. за порушення вимог абз.3 ч.1 ст.60 Закону України Про автомобільний транспорт.

04.06.2016 року посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_2, та причеп, номерний знак НОМЕР_9, що належать ТОВ «Транспортна компанія Одиссей». Водій ОСОБА_4

За результатами проведеної перевірки посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено акт № 081768 від 04.06.2016 року, в якому зафіксовано порушення, передбачене абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 цього Закону, а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами у разі перевищення вагових обмежень, не надано посвідчення водія певної категорії.

На підставі акту № 081768 від 04.06.2016 року Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області прийнято постанову № 029974 від 12.07.2016 року про застосування адміністративно-господарського штрафу до ТОВ «ТК «Одиссей» у розмірі 1700 грн. за порушення вимог абз.3 ч.1 ст.60 Закону України Про автомобільний транспорт.

07.06.2016 року посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_1, та причеп марки ЕХО, номерний знак НОМЕР_5, що належать ТОВ «Транспортна компанія Одиссей». Водій ОСОБА_1.

За результатами проведеної перевірки посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено акт № 081819 від 07.06.2016 року, в якому зафіксовано порушення, передбачене абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 цього Закону, а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами у разі перевищення вагових обмежень, також відсутня товарно-транспортна накладна чи інший визначений законодавством документ на вантаж.

На підставі акту № 081819 від 07.06.2016 року Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області прийнято постанову № 029982 від 12.07.2016 року про застосування адміністративно-господарського штрафу до ТОВ «ТК «Одиссей» у розмірі 1700 грн. за порушення вимог абз.3 ч.1 ст.60 Закону України Про автомобільний транспорт.

Відповідно до ст.3 Закону України Про автомобільний транспорт (далі за текстом - Закон), цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Положеннями ст.6 Закону встановлено, зокрема, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті.

На території України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, у сфері міжнародних автомобільних перевезень здійснює: контроль наявності, видачу дозвільних документів на виконання перевезень та контроль відповідності виду перевезення, що фактично виконується; перевірку транспортно-експедиційної документації на здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; контроль наявності дозвільних документів на виконання перевезень; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до вимог ст.34 Закону, автомобільний перевізник повинен забезпечувати, зокрема, безпеку дорожнього руху; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Згідно приписів ст.48 Закону, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов'язковими документами також є:для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг; для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації.

У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підтвердження своїх доводів про те, що ТОВ БЄЛ-ТРАНС (код ЄДРПОУ 37136296) орендує у ТОВ «ТК «Одиссей» транспортні засоби, які перевірялися посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області, позивачем додано до позову копію договору оренди № 15/07/2015 від 15.09.2015 року (а.с.18).

Згідно з п. 1 договору оренди № 15/07/2015 від 15.09.2015 року Орендар приймає, а Орендодавець передає за плату в користування на встановлений цим договором термін транспортні засоби та напівпричепи-цестерни згідно актів прийому-передачі транспортних засобів. Але вказаних актів до позову додано не було.

Тому суд зобов'язав позивача надати такі акти прийому-передачі транспортних засобів до суду.

На підтвердження виконання умов договору № 15/07/2015 від 15.09.2015 року позивачем на вимогу суду надано до суду акти прийому-передачі транспортних засобів марки DAF, державні номери: ВН7316ЕЕ, ВН1823ЕС, ВН4479ЕС, ВН7479ЕО, ВН8956ЕК, ВН8956ЕК (а.с.123-146).

Також разом з вищевказаними актами представником позивача у судовому засіданні було надано засвідчену печаткою ТОВ «БЄЛ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 37136296) ще одну копію договору оренди № 15/09/2015 року від 15.09.2015 року, укладеного між ТОВ «БЄЛ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 37136296) (Орендар) та ТОВ «Транспортна компанія «Одиссей» (а.с.120-122).

Відповідно до п.1 договору оренди № 15/09/2015 року від 15.09.2015 року (а.с.120-122), Орендар приймає, а Орендодавець передає за плату в користування на встановлений цим договором термін транспортні засоби.

Перелік транспортних засобів марки DAF, що передаються наведено у цьому ж пункті вказаного договору, серед яких є, зокрема, транспортні засоби: номерний знак НОМЕР_1, номерний знак НОМЕР_3, номерний знак НОМЕР_4, номерний знак НОМЕР_2.

При цьому, з матеріалів справи вбачається, що договір оренди № 15/09/2015 року від 15.09.2015 року (а.с.18) та договір оренди № 15/09/2015 року від 15.09.2015 року (а.с.120-122) є різними за своїм змістом та підписані різними директорами ТОВ «БЄЛ-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 37136296).

Так, договір оренди № 15/09/2015 року від 15.09.2015 року (а.с.18) з боку ТОВ «БЄЛ-ТРАНС» підписано директором ОСОБА_5, а договір оренди № 15/09/2015 року від 15.09.2015 року (а.с.120-122) підписано з боку ТОВ «БЄЛ-ТРАНС» директором ОСОБА_6

Хоча в акті прийому-передачі згідно договору оренди № 15/09/2015 року від 15.09.2015 року, який було надано представником позивача та третьої особи, наявний підпис ОСОБА_5 з боку ТОВ «БЄЛ-ТРАНС».

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що ТОВ «ТК «Одиссей» 21.06.2016 року звернулося до Управління Укртрансбезпеки в Одеській області з клопотанням (відповідно до ст..268 КУпАП), в якому зазначило, що оскільки автопоїзд, а саме сідловий тягач DAF XF 95.480 (реєстраційний номер НОМЕР_1) та н/пр. цистерна ЕХО 99983 (реєстраційний номер НОМЕР_5) перебуває у користуванні ТОВ «БЄЛТРАНС» (код ЄДРПОУ 37260797), про що свідчить акт прийому передачі (копія додається) доцільно було запросити на розгляд даної справи уповноважену особу вищезазначеного підприємства для повного та всебічного розгляду справи (а.с.148).

Згідно доданого до вказаного клопотання ТОВ «ТК «Одиссей» акту прийому-передачі від 01.09.2015 року, відповідно договору оренди майна № 01/09/2015 від 01.09.2015 року, Орендодавець передає, а Орендар приймає в користування наступні транспортні засоби: 1) сідловий тягач-Е, марки DAF, модель XF 95.480, реєстраційний номер НОМЕР_1, шасі (кузов, рама) XLRTE47XS0E682978, колір червоний, 2005 року випуску; 2) спеціалізований напівпричіп н/п-цистерна харчова-Е, марка ЕХО, модель 99983, реєстраційний номер НОМЕР_5, шасі (кузов/рама) Y99999831F0A99474, колір-червоний, 2015 року випуску (а.с.150).

Вказаний акт прийому-передачі від 01.09.2015 року згідно договору оренди майна № 01/09/2015 від 01.09.2015 року підписаний з боку Орендодавця ТОВ «ТК «Одиссей» ОСОБА_7 та з боку Орендаря ТОВ «БЄЛТРАНС» (код ЄДРПОУ 37260797) ОСОБА_8

Суд звертає увагу на те, що ТОВ БЄЛ-ТРАНС (код ЄДРПОУ 37136296) та ТОВ БЄЛТРАНС (код ЄДРПОУ 37260797) є різними юридичними особами, заснованими однією особою - ОСОБА_9 Вказана інформація підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, яка є загальнодоступною.

Отже позивач у червні 2016 року інформує Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про перебування транспортного засобу - сідловий тягач-Е, марки DAF, модель XF 95.480, реєстраційний номер НОМЕР_1, в оренді ТОВ "БЄЛТРАНС" згідно договору від 01.09.2015 року, хоча на той час (червень 2016 року) цей транспортний засіб згідно договору від 15.09.2015 року вже начебто був в оренді у ТОВ "БЄЛ-ТРАНС".

Таким чином, на підтвердження відсутності у своєму користуванні на момент складання Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області актів транспортних засобів марки DAF, державні №№ ВН8956ЕК, ВН1823ЕС, ВН4479ЕО, ВН7316ЕЕ, позивачем було надано до суду різні за змістом договори оренди з однаковим номером договору, які підписані різними директорами ТОВ «БЄЛ-ТРАНС» в один день.

Суд також звертає увагу на те, що підставою даного позову є притягнення відповідачем до відповідальності неналежної особи, тобто замість ТОВ БЄЛ-ТРАНС (код ЄДРПОУ 37136296) оскаржуваними постановами було накладено адміністративно - господарські санкції на ТОВ «ТК «Одиссей».

Слід зазначити, що протягом розгляду справи представництво інтересів позивача та ТОВ "БЄЛ-ТРАНС" здійснювали одні й ті самі особи, формально виступаючи на стороні позивача, хоча в разі задоволення позову, до відповідальності за встановлені відповідачем порушення може бути притягнуто саме третю особу - ТОВ "БЄЛ-ТРАНС".

Такі дії представників та маніпулювання позивачем первинними документами щодо надання транспортних засобів в оренду, на думку суду, спрямовані на ухилення позивача від відповідальності за вчинені порушення, а тому наданий позивачем договір оренди № 15/07/2015 від 15.09.2015 року в обох його варіантах та акти на його виконання не можуть бути прийняті судом до уваги як належні докази передання у користування іншій особі транспортних засобів.

З цих же підстав суд не бере до уваги надані ТОВ "БЄЛ-ТРАНС" документи про перебування водіїв: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 - у трудових відносинах з цим підприємством.

Крім того, відсутність у водіїв позивача документів, передбачених ст.48 Закону під час проведення перевірок 25.05.2016 року, 01.06.2016 року, 03.06.2016 року 04.06.2016 року та 07.06.2016 року, які водії згідно законодавства обовязково повинні були мати при собі та предявляти посадовим особам Укртрансбезпеки під час проведення перевірки, позивачем не оспорювалася, та підтверджується актами перевірки № 081768 від 04.06.2016 року, № 081786 від 01.06.2016 року; № 081657 від 01.06.2016 року; № 081660 від 03.06.2016 року; № 081819 від 07.06.2016 року, № 081718 від 25.05.2016 року, а також оскаржуваними постановами від 12.07.2016 року.

Згідно з положеннями ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з вимогами ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про правомірність прийняття Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області, яке є територіальним органом Державної служби України з безпеки на транспорті, постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу від 12.07.2016 року № 029974, № 029975, № 029976, № 029977, № 029978, № 029982 саме у відношенні позивача, як автомобільного перевізника.

Таким чином, суд вважає позов ТОВ Транспортна компанія Одиссей безпідставним та необгрунтованим, а тому в його задоволенні належить відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7-9, 11, 71, 86, 159-163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Транспортна компанія Одиссей до Державної служби України з безпеки на транспорті, треті особи ТОВ БЄЛ-ТРАНС, ТОВ БЄЛТРАНС, про скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу від 12.07.2016 року: № 029974, № 029975, № 029976, № 029977, № 029978, № 029982 - відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий суддя В.В.Андрухів

Суддя Е.В. Катаєва

Суддя Н.В. Потоцька

у позові відмовлено.

03 квітня 2017 року.