П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 348/1987/16-а
30 березня 2017 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого судді Вінтоняк М.Б.
секретаря: Скоблей О.В.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача: ОСОБА_2
представника відповідача Забронської І.В .
розглянувши у відкритому судовому засідані в м. Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Ланчинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Ланчинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
В судовому засіданні позивач позов підтримала з мотивів, викладених в позовній заяві, яку просить задоволити, визнати нечинною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 25.10.2016 року, № 2, передбаченого ст. 186 КУпАП про накладення стягнення у вигляді штрафу в розмірі 85 гривень.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала і пояснила ,що постанова №2 від 25.10.2016 року про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ст..186 КУпАП прийнята в межах повноважень адміністративної комісії і в порядку передбаченому законодавством.
Суд, вислухавши пояснення сторін, свідків , дослідивши письмові докази, представлені сторонами на виконання вимог ст.71 КАС України і які сторони вважають достатніми для обгрунтування і заперечення позовних вимог та з*ясувавши фактичні обставини справи,перевіривши матеріали справи приходить до висновку про задоволення позову виходячи з наступних підстав:
У відповідності до ст.254 КУпАП за вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються :дата і місце його складання,посада,прізвище,імя,по батькові особи,яка склала протокол;особу,яка притягається до адміністративної відповідальності;місце,час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища,адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи,яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості.
Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Особа,яка притягається до адміністративної відповідальності має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, в ньому робиться запис про це.
Відповідно до ст.2 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому зазначеним кодексом, звернутися до суду для оскарження будь-яких рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень.
На підставі ст.104 КАС України особа , що має право звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю державного органу, юридичної чи службової особи під час здійснення ними управлінських функцій порушено його право чи свободи.
В судовому засіданні встановлено, що постанова №2 складена 25.10.2016 року відносно ОСОБА_1 за те, що вона 13.10.2016 року в АДРЕСА_1 самовільно всупереч встановленому законом порядку перешкоджає проходу по стежці до земельної ділянки ОСОБА_4
Ст.279 КУпАП передбачено ,що розгляд справи розпочинається з оголошення складу колегіального органу або представлення посадової особи, яка розглядає дану справу.
Головуючий на засіданні колегіального органу або посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено ,що адміністративною комісією при виконавчому комітеті Ланчинської селищної ради не були взяті до уваги дані обставини при притягненні позивача до адміністративної відповідальності за ст..186 КУпАП., позивачка будучи присутньою в приміщенні Ланчинської селищної ради, на засідання комісії запрошена не була , пояснень не давала , об*єктом дослідження на засіданні адміністративної комісії був протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 238654 від 13.10.2016 року і пояснення позивача і ОСОБА_5, долучені до протоколу, інші докази адміністративною комісією не досліджувалися.
Дані обставини встановлені поясненнями сторін, свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7,які являються членами адміністративної комісії.
Зі змісту ст.71 КАС України випливає, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності його рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст..283 КУпАП розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі ( z1116-12 ). Постанова виконавчого органу сільської, селищної, міської ради по справі про адміністративне правопорушення приймається у формі рішення.
Постанова повинна містити:найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи;
зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.
Постанова колегіального органу приймається простою більшістю голосів членів колегіального органу, присутніх на засіданні.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення підписується посадовою особою, яка розглянула справу, а постанова колегіального органу - головуючим на засіданні і секретарем цього органу.
Як вбачається із змісту постанови №2 від 25.10.2016 року адміністративної комісії при виконавчому комітеті Ланчинської селищної ради вона не відповідає вимогам ст..283 КУпАП, а саме не вказано нормативний акт ,що передбачає відповідальність за ст..186 КУпАП.
Крім того , на переконання суду, в судовому засіданні не здобуто доказів вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст.186 КУпАП, а тому постанова підлягає скасуванню , як незаконна .
А тому суд, оцінивши в сукупності здобуті докази по справі, прийшов до висновку про задоволення позову.
На підставі ст. ст.163, 167 ч. 4, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 задоволити.
Постанову у справі про адміністративне правопорушення № 2 від 25 жовтня 2016 року, згідно якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 186 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 85 грн. - скасувати.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному ст.186 КАС України через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Вінтоняк М.Б.
Повний текст постанови виготовлено 04.04.2017 року