Постанова № 65722612, 23.03.2017, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.03.2017
Номер справи
760/19840/16-а
Номер документу
65722612
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Провадження №2-а/760/15/17

Справа №760/19840/16-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 березня 2017 року Солом'янський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Оксюти Т.Г.

при секретарі Горупа В.В.

розглянувши в відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просив скасувати постанову заступника начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Кузьменка О.С. про закінчення виконавчого провадження від 25.05.2016 року ВП №50714747.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 20 січня 2016 року був задоволений його адміністративний позов, зобов'язано Міністерство оборони України здійснити перерахунок та виплату позивачу одноразову грошову допомогу в разі настання інвалідності внаслідок виконання обов'язків військової служби у розмірі 30 місячного грошового забезпечення, виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» на день встановлення інвалідності, з врахуванням вимог Постанов Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та від 22 вересня 2010 року №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій».

Розмір одноразової грошової допомоги, яку присуджено позивачу, не було виплачено станом на 25 травня 2016 року.

Не дивлячись на це, постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 25 травня 2016 року виконавче провадження було закінчено.

Враховуючи, що постанова суду виконана боржником не в повному обсязі, вважає закінчення виконавчого провадження передчасним.

На підставі викладеного просив позов задовольнити.

Позивач у своєму адміністративному позові просив розглянути справу без його участі.

Представник відповідача Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву в якій просив справу розглядати без його участі. Також надав копію виконавчого провадження №50714747 з виконання виконавчого листа №760/22490/15-а, виданого 28.03.2016 року Солом'янським районним судом м. Києва.

Згідно ч. 1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Врахувавши заяви позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 20.01.2016 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.03.2016 року, позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Визнано неправомірними дії Міністерства оборони України щодо непризначення позивачу одноразової грошової допомоги у розмірі 30-місячного грошового забезпечення відповідно до Постанови КМ України від 28 травня 2008 року №499.

Зобов'язано Міністерство оборони України здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в разі настання інвалідності внаслідок виконання обов'язків військової служби у розмірі 30 місячного грошового забезпечення, виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» на день встановлення інвалідності, з врахуванням вимог Постанов Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та від 22 вересня 2010 року №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій».

На підставі вказаної постанови, 28.03.2016 року судом виданий виконавчий лист.

Постановою заступника начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 07.04.2016 року було відкрито виконавче провадження з виконання постанови суду.

З матеріалів справи вбачається, що в ході здійснення виконавчого провадження Міністерством оборони України надано докази перерахування стягувачу грошових коштів в розмірі 101412 грн. 90 коп.

У зв'язку з цим 25.05.2016 року державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження.

Згідно зі ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вжити заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Як встановлено вище, постановою суду від 20.01.2016 року було зобов'язано Міністерство оборони України здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в разі настання інвалідності внаслідок виконання обов'язків військової служби у розмірі 30 місячного грошового забезпечення, виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», з врахуванням вимог Постанов Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та від 22 вересня 2010 року №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» на день встановлення інвалідності.

Постановою встановлено, що інвалідність позивача настала 12.11.2013 року.

З матеріалів виконавчого провадження №50714747 вбачається, що Міністерством оборони України було перераховано стягувачу станом на 25 травня 2016 року 101412 грн. 90 грн.

Відповідно п.2 Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, що затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 499 від 28 травня 2008 року, одноразова грошова допомога виплачується військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) у разі настання інвалідності внаслідок виконання обов'язків військової служби - у розмірі 30-місячного грошового забезпечення - інвалідам II групи.

Відповідно ч.2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять:посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно довідки Одеського обласного військового комісаріату від 24 травня 2012 року №095754 з 01 квітня 2012 року розмір грошового забезпечення особам, які проходять військову службу за посадою позивача, з якої його було звільнено, становило 3618 грн. 80 коп.

Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» (у редакції, чинній на час встановлення інвалідності у позивача) з 01 вересня 2013 року за посадою, з якої звільнено позивача з військової служби, встановлено щомісячну додаткову грошову винагороду у розмірі, що не перевищує 40 відсотків місячного грошового забезпечення.

У той же час, територіальний підрозділ боржника (Одеський обласний військовий комісаріат) склав та направив до Міністерства оборони України довідку про грошове забезпечення позивача станом на день встановлення інвалідності останньому від 12 травня 2016 року №3857, де зазначено загальний розмір грошового забезпечення 3380 грн. 43 коп., у тому числі посадовий оклад - 970,00 грн., оклад за військовим званням -65,00 грн., надбавка за вислугу років (35%) - 362,25 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%)- 698,63 грн., надбавка за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці (20%) - 194,00 грн., надбавка за класну кваліфікацію (4%) - 38,80 грн. та премію (10%) - 97,00 грн. замість належного розміру премії (125% посадового окладу) - 1212 грн.50 коп., а також щомісячна додаткова грошова винагорода (40%) - 954,75 грн. замість належного розміру щомісячної додаткової грошової винагороди (40% грошового забезпечення)-1416,47 грн.

Тобто, розмір забезпечення позивача станом на день встановлення йому інвалідності становить 4957 грн.65 коп. (4957,65 грн. = 970,00 грн. (посадовий оклад) + 65,00 грн. (оклад за військовим званням) + 362,25 грн. (надбавка за вислугу років 35%) + 698,63 грн. (надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%) + 194,00 грн. (надбавка за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці 20%) + 38,80 грн. (надбавка за класну кваліфікацію 4%) + 1212,50 коп. (премія 125%) + 1416,47 грн. (щомісячна додаткова грошова винагорода 40%), а загальний розмір одноразової грошової допомоги як інваліду війни становить 4957 грн.65 коп. Х 30=148729,50 грн.

Таким чином, залишок заборгованості станом на 25 травня 2016 року складав 47316 грн. 60 коп. (47316,60 грн. = 148729,50 грн. - 101412,90 грн.).

Отже, для повного фактичного виконання постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 20 січня 2016 року у справі №760/22490/15-а боржник має додатково призначити та виплатити одноразову грошову допомогу в сумі 47316 грн. 60 коп.

Судом достовірно встановлено, що боржник виконав судове рішення у рамках виконавчого провадження №50714747 частково.

Виходячи з цього, суд вважає, що застосування державним виконавцем положень п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження», як підставу закінчення виконавчого провадження, є передчасним.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Представник відповідача, як суб'єкт владних повноважень, не спростував доводи позивача.

З огляду на наведене, адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 11, 49 Закону України «Про виконавче провадження», статтями 9, 11, 12, 69-71, 86, 94, 97, 100, 102, 122, 128, 158-163, 167, 181, 267 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Скасувати постанову заступника начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Кузьменка Олексія Степановича про закінчення виконавчого провадження №50714747 від 25.05.2016 року з примусового виконання виконавчого листа №760/22490/15-а від 28.03.2016 року, виданого Солом'янським районним судом м. Києва на виконання постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 20.01.2016 року.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя