ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
04 квітня 2017 р. Справа № 814/2204/16
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Лук'янчук О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2017 року по справі Приватного підприємства "Богополь" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області про визнання протиправною та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 02.02.2017 р. адміністративний позов Приватного підприємство "Богополь" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області про визнання протиправною та скасування постанови задоволено.
На зазначену постанову суду Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області подала апеляційну скаргу.
Апелянтом до апеляційної скарги не додано документу, підтверджуючого сплату судового збору.
Водночас, до апеляційної скарги додано клопотання про відстрочення сплати судового збору по справі в порядку ст. 88 КАС України посилаючись на те, що апелянт фінансується з коштів Державного бюджету України, а всі платежі здійснюються через орган Державної казначейської служби, а кошти на справляння судового збору надходять з затримкою на рахунок, що фактично унеможливлює своєчасну оплату суми судового збору за подання апеляційної скарги в межах строку.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, відстрочення сплати, повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 8 вказаного Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Підставою для відстрочення сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони. При цьому, відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду.
Вивчивши доводи клопотання Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області про відстрочення сплати судового збору, враховуючи, що скаржник ніяким чином не підтверджує та не обґрунтовує можливість сплатити судового збору в майбутньому, зокрема, після ухвалення рішення у справі, суд не знаходить підстав для задоволення клопотання.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Станом на 1 січня 2016 року, розмір мінімальної заробітної плати складав 1378 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду: 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
З урахуванням вимог вищезазначених норм Закону, розмір ставки судового збору, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, в даному випадку, становить 1595,00 грн. (тисяча п'ятсот дев'яносто п'ять гривень).
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути сплачено за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УК в м. Одесі/Приморський район/22030001
Код отримувача (ЄДРПОУ) 38016923
банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області
Код банку отримувача (МФО): 828011
Рахунок отримувача: 31212206781008;
Код класифікації доходів бюджету: 22030001
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 25.04.2017 року
Роз'яснити Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Лук'янчук О.В.
позивач Приватне підприємство "Богополь"